Bootmgr hatası FixBoot adımı olmuyor

selimistik
04-03-2011, 07:53   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj

bilgisayarımı açtığımda BOOTMGR eksik yeniden başlat ctrl alt del geliyor.

varsa çözüm öneriniz çok sevinirim. şimdiden sağolun.

Banned
04-03-2011, 09:11   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

A.) Bilgisayarınız sistem diskinizi görmüyordur.

B.) Harddiskinizde kurulu işletim sistemi yoktur veya sistem zarar görmüştür.

c.)Mbr silinmiştir.

Çözük için kullandığınız işletimsisteminiz yazmalısınız.

selimistik
04-03-2011, 09:21   |  #3  
OP Taze Üye
9 mesaj

çok doğru hocam. her üç şıktı mevcut. windows 7 kullanıyordum daha önce ama parttion magic programını kullanarak diskleri bölmeye çalıştım. bunu yaparken sistem hata verdi. artık açamadım bilgisayarımı. sonra d ye format attım bilgisayar açıldı. ama bu sefer ilk sistem diski olan ortalıkta yoktu. onu geri getirmeye çalışırken yeni kurduğum windows 7 nin diski gitti. tanımlanmamış bölüm diye. sonra tanımlanmamış disk bölümünü tanımlamaya çalıştım windows 7 dvd si ile yükleme yaparken. 0c0x0000005 hata kodunu verip tekrar. windows 7 install bölümüne dönüyor. yardım edebilirseniz çok sevincem. şimdiden tşkrlr

Banned
04-03-2011, 09:40   |  #4  
Banlandı
5,777 mesaj

Sistem disk yapınıza yeterince zarar vermişsiniz. Tavsiyem:

Sisteminiz masaüsütü ve başka masaüstü bilgisayarda varsa yakınlarınızda harddiskinizi söküp diğer bilgisayara ikincil olarak takıp açarak içerisindeki dosyalarınızı yedekleyin sonrasında sıfırdan tüm birimleri silerek temiz bir format atın. Sisteminiz dizüstü ise ubuntu çalışan cd yazılımı ile veya indireceğiniz ubuntu iso kalıbını flash belleğe boot şekilde yazdırarak  sistemi ubuntu ile açıp dosyalarınızı yedekleyip sıfırdan sistem kurun. Derseniz ki ben format atmak istemiyorum o vakit sistemi windows 7 dvd ile açıp şimdi kur yazan ekrana kadar gelip o ekranda alt kısımdaki bilgisayarımı onar seçeneğine geçerek başlangıç onarmayı çalıştırın. Pek üidim yok ama belki sorununuzu çözer.

selimistik
04-03-2011, 09:48   |  #5  
OP Taze Üye
9 mesaj

ilk seçeneği deneyeceğim hocam.çünkü ikincisini denedim. sanırım ubuntu için 4 gb lık flash yeterli. peki flasha boot şeklinde yazdırma işlemi nasıl olacak? yardımcı olursanız sevinirim. olmassanızda canınız sağolsun. bu kadarı yeterliydi bile.

SüRmenaJ KaOSs
04-03-2011, 09:50   |  #6  
Yıllanmış Üye
2,907 mesaj

sistem açılırken F5'den itibaren F12'ye kadar tüm tuşları dene sistem açılışında ''DVD''yi seç ama içinde win7 yükleme cd'in takılı olsun.
Sonra o senden yükleme için bir tuşa bas diyecek herhangi bir tuşa bastıktan sonra formata geçebilirsin.

OnlyMann
04-03-2011, 09:53   |  #7  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj

bilgi olsun diye söylüyorum.

windows xp den sonra parttion magic programı çok kullanılan bir program olmaktan çıktı. sadece disk partionlarını bozar bir hale geldi. vista ve 7 de ise bu özellikler disk yönetiminde zaten var. disk alanını büyüt vaya azalt şeklinde yer aldı.

selimistik
04-03-2011, 09:56   |  #8  
OP Taze Üye
9 mesaj

keşke partititonun böyle olduğunu bilseydim daha önceden :( sağolasın yinede. işte bazen yaşayarak öğreniyorum.

Banned
04-03-2011, 10:14   |  #9  
Banlandı
5,777 mesaj
Alıntı: selimistik  
ilk seçeneği deneyeceğim hocam.çünkü ikincisini denedim. sanırım ubuntu için 4 gb lık flash yeterli. peki flasha boot şeklinde yazdırma işlemi nasıl olacak? yardımcı olursanız sevinirim. olmassanızda canınız sağolsun. bu kadarı yeterliydi bile.
İndirme sayfasında gerekli yazılım veriliyor, sanırım universalinstallerdiye bir yazılım idi. O yazılımla iso kalıbı ve belleği görtermeniz durumunda gerekli işlemi yapacaktır. Flash için 1 gb lık bellek yeterlidir.

selimistik
04-03-2011, 10:19   |  #10  
OP Taze Üye
9 mesaj

peki hocam bende tek disk kaldı. ve herşeyim onun içinde. ubuntu onun içine kurarsam silermi bilgilerimi yoksa ubuntu kurulumunda try seçeneğini kullanıp yükleme yapmadan direk masaüstüne mi geçeyim ne diyorsunuz bu konuda?

Banned
04-03-2011, 10:26   |  #11  
Banlandı
5,777 mesaj
Alıntı: selimistik  
peki hocam bende tek disk kaldı. ve herşeyim onun içinde. ubuntu onun içine kurarsam silermi bilgilerimi yoksa ubuntu kurulumunda try seçeneğini kullanıp yükleme yapmadan direk masaüstüne mi geçeyim ne diyorsunuz bu konuda?
Ubutuyu kurmadan yedeklerinizi alabilmeniz için önerdim. Kuramanız durumunda zaten tüm verileriniz gidecektir.

selimistik
04-03-2011, 10:27   |  #12  
OP Taze Üye
9 mesaj

tamam hocam sağolun herşey için.

battal boy
03-09-2011, 14:52   |  #13  
Taze Üye
1 mesaj

benim bir sorunum var :(... işletim sistemin windows7.. daha önce bir kaç defa laptopu fabrika ayarlarına geri yüklemek için toshiba HDDRecovery dosyasını kullanmıştım yani açılırken f8 tuşuna basmıştım oradan bilgisayarını onar vs o işlemlerden yapıyordum.. ama ben o HDDRecovery dosyasını silmişim ama yine de ben hatırlıyorum sistem kurtarma dvd1 dvd2 bunlar ile en başından tekrar yükleme yapmıştım.. bi süre kullandım sonra bilgisayara virüs bulaştı diye yeniden f8 kullanarak düzeltmek istedim ama virüs dye bulaşmış yani c temizleniyo heralde ama dye birşey olmuyo dosyaların hepsi olduğu gibi duruyodu... sonra ben d de ne varsa hepsini c ye attım sonra d yi biçimlendir vs vs tamamen silmeye çalıştım temizlemeye çalıştım işte.. d öyle boş boş duruyodu.. sonra bi harici aldım hepsini ona attım masaüstünü vs sildim d yi tekrar biçimlendir vs yaptım.. o HDDRecovery dosyasını da bilerek sildim.. sistem kurtarma diskleri ile yaparım diye sildim onu da.. ama sonra taktık dvdleri görmedi kaç defa dendim görmedi başka bilgisayara taktım o gördü onda kopyaladım bu sefer benimki de gördü ama sistem kurtarması yapmadı.. sonra bende recuva programını kurdum HDDRecovery bulmaya çalıştım uzun sürdü biraz ama buldum sandım yani tamamını buldum sandım baktım 7,52 gb diyo tamam dedim çünkü önceden de o kadar büyüklükte bişeydi diye hatırlıyom onu attım d ye sonra yeniden başlat yaptım f8 yaptım HDDRecovery ile fabrika ayarları vs diyodu onu yaptım normal şekilde ilerliyodu ama sonra tamamlanamadı başarısız vs dedi sonra da işte yeniden başladı heralde bu seferde bootmgr eksik yeniden başlatmak için Ctrl Alt Del e basın bu ekran geldi f2 vs f12 tuşlarına basarak bişeyler yapmaya çalıştım olmadı içine xp taktım f12 tuşuna basıp onu yüklemeye çalıştım kurulumu yapıyodu ekranın altında bişeyler geçti geçti en son windows kur başlatılıyor dedi sonra hata verdi.. bu ekranı ilk defa görüyorsanız vs vs vs.. windows durduruldu vs dedi işte.. xp de kurmadı yani.. sonra windows 7 diskini taktım dedim orjinali gitti bari cracklisi olsun diye o da olmadı.. öle kaldım.. ne yapmalıyım.. laptop toshiba.. toshibaya götürsem çözülür gerçi ama benim yapabileceğim bi çözüm yolu varmı.. bilenlerden yardım etmelerini istiyorum.. teşekkürler....

Kapalı Hesap (172709)
03-09-2011, 16:43   |  #14  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 48
2,757 mesaj

windows 7 diskiile onarım yapmayı deneyin vede bu linki inceleyin

Alıntı: battal boy  
benim bir sorunum var :(... işletim sistemin windows7.. daha önce bir kaç defa laptopu fabrika ayarlarına geri yüklemek için toshiba HDDRecovery dosyasını kullanmıştım yani açılırken f8 tuşuna basmıştım oradan bilgisayarını onar vs o işlemlerden yapıyordum.. ama ben o HDDRecovery dosyasını silmişim ama yine de ben hatırlıyorum sistem kurtarma dvd1 dvd2 bunlar ile en başından tekrar yükleme yapmıştım.. bi süre kullandım sonra bilgisayara virüs bulaştı diye yeniden f8 kullanarak düzeltmek istedim ama virüs dye bulaşmış yani c temizleniyo heralde ama dye birşey olmuyo dosyaların hepsi olduğu gibi duruyodu... sonra ben d de ne varsa hepsini c ye attım sonra d yi biçimlendir vs vs tamamen silmeye çalıştım temizlemeye çalıştım işte.. d öyle boş boş duruyodu.. sonra bi harici aldım hepsini ona attım masaüstünü vs sildim d yi tekrar biçimlendir vs yaptım.. o HDDRecovery dosyasını da bilerek sildim.. sistem kurtarma diskleri ile yaparım diye sildim onu da.. ama sonra taktık dvdleri görmedi kaç defa dendim görmedi başka bilgisayara taktım o gördü onda kopyaladım bu sefer benimki de gördü ama sistem kurtarması yapmadı.. sonra bende recuva programını kurdum HDDRecovery bulmaya çalıştım uzun sürdü biraz ama buldum sandım yani tamamını buldum sandım baktım 7,52 gb diyo tamam dedim çünkü önceden de o kadar büyüklükte bişeydi diye hatırlıyom onu attım d ye sonra yeniden başlat yaptım f8 yaptım HDDRecovery ile fabrika ayarları vs diyodu onu yaptım normal şekilde ilerliyodu ama sonra tamamlanamadı başarısız vs dedi sonra da işte yeniden başladı heralde bu seferde bootmgr eksik yeniden başlatmak için Ctrl Alt Del e basın bu ekran geldi f2 vs f12 tuşlarına basarak bişeyler yapmaya çalıştım olmadı içine xp taktım f12 tuşuna basıp onu yüklemeye çalıştım kurulumu yapıyodu ekranın altında bişeyler geçti geçti en son windows kur başlatılıyor dedi sonra hata verdi.. bu ekranı ilk defa görüyorsanız vs vs vs.. windows durduruldu vs dedi işte.. xp de kurmadı yani.. sonra windows 7 diskini taktım dedim orjinali gitti bari cracklisi olsun diye o da olmadı.. öle kaldım.. ne yapmalıyım.. laptop toshiba.. toshibaya götürsem çözülür gerçi ama benim yapabileceğim bi çözüm yolu varmı.. bilenlerden yardım etmelerini istiyorum.. teşekkürler....
Son Düzenleme: Kapalı Hesap (209042) ~ 03 Eylül 2011 16:49