Bozulmuş Windows XP Bilgisayar Dosyaları

nitec-84
24-02-2009, 20:09   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
270 mesaj

Yeni Winwows XP ve Bilgisayara Ait dosyar dll , exe , jar , jad , txt , dat , sys , ttc , xml , prx , tmp , avc , inf , idx , def , bmp , lex , msi , otf , html , log , rbf , ttf , thm , data , msp ve bilmediğim dosyar eğer silinmiş , yok olmuş , bozulmuş ise nasıl tekrar geri yükleriz silindiğini yok olduğunu nasıl anlarız sizden tek tek açık ve net şekilde simgeli olarak mesajınızı bekliyorum şimdilik teşekkür ederim

Banned
24-02-2009, 21:05   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Eğer sistem dosyaları silinir, zarar görür, hatalı olursa sisteminiz bir şekilde hata verir anlarsınız sizin araştırmanıza gerek yok. Peki nasıl geri yükleriz derrseniz bunun içinde çeşitli yönetemler kullanabilirsiniz örn: cdyi takıp komut satırını kullanmak, başka bilgisayardan alıp gerekli klasöre atmak vs., en garantili yöntem tabiki format atmak.

nitec-84
24-02-2009, 21:12   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
270 mesaj

peki cdyi kullanmadan format atmadan başka yolları yokmu format atınca dosyalar siliniyor komut satırını kullan diyorsun ama ben bilmiyorum ben bilgisayarda acemiyim

benersince
24-02-2009, 21:15   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,283 mesaj

bazı durumlarda kurtama onarma yaparak silinen dosyaları yerine getirebilirsin ancak format en kesin yolu

Banned
24-02-2009, 21:17   |  #5  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj
nitec-84
peki cdyi kullanmadan format atmadan başka yolları yokmu format atınca dosyalar siliniyor komut satırını kullan diyorsun ama ben bilmiyorum ben bilgisayarda
Ben genelde bozulan sistem masaüstü ise harddiski söküp aynı işetim sistem kullanılan  başka bilgisayara ikincil disk olarak takıyorum, hangi dosyalar eksikse ondan bazuk sisteme kopyalıyorum. Eğer sistem dizüstü ise bu kez kullandığım norton ghost (12) cd var. Eksik dosyaları flaş diske atıp ghostla sistemi açıyorum (ghost ile windowstaymış gibi sabit diske ulaşıp istediğiniz tüm kopyala, taşı, kes, kapıştır işlemleri yapılabilmekte) ve eksik dosyaları kopyalıyorum.

D o ğ a n
24-02-2009, 21:20   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
534 mesaj

Bence sistem dosyaları zarar görmüşse onarma yapmak en mantıklısı. Hem uğraşmasız hem garanti. Tabii birkaç yol vardır.