''Bu ağa Bağlanılamıyor'' hatası

Penkabey
11-03-2016, 21:39   |  #1  
Penkabey avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Şuan size Mühendislerin bile çözemediği 3 bilgisayarcı 1 mühendisin çözemediği sorunumu anlatacağım. Allahtan ümit kesilmez belki çözülür. Şimdi ben yeni bir tane HP 250 G3 leptop aldım. Fakat aldığım günden beri hiç bir modeme kablosuz olarak bağlanamıyor. Yani 4 modem denedim ayrı 2 hat 2 ev denedim yine leptopum hiç bir modeme bağlanmadı. Sürekli ''Bu ağa Bağlanılamıyor'' diyor. Sorunun en büyük kısmı bilgisayarıma broadcom driver yükleyemiyorum. Şuanda leptopumda ralink wireless driver kullanılıyor. Zaten başka driver de yükleyemiyorum. Sadece ralink i kabul ediyor leptop. Broadcom'u kabul etmiyor. Aynı zamanda diğer driverlarıda kabul etmiyor. Örneğin Bilgisayarımın(hp 250 g3) sürücü indirme sayfasına girdiğimde intel sürücülerinin 4 tanesi yüklenemiyor. Yani leptopta driver yükleme sorunu da var. ha driver yüklüyor ama bazı şeyleri değil. Bir de broadcamı yüklemeye başlarken ekrana setup geliyor 2 sn sonra kapanıyor yüklenmeden. 3 bilgisayarcının bir yazılım mühendisinin çözemediği bu durumu siz çözebilecekmisiniz.

NOt: bütün basit yöntemler denendi. Aygıt yöneticisi ile alakalı olanlar-ağ ve paylaşım merkezi ile ilgili olanlar vs.

Penkabey
12-03-2016, 12:46   |  #2  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Dostum malesef garantiyi yanlışlıkla çöpe attım. Ayrıca bilgisayarcıları aşağılamıyorum yanlış anlamayın. Sadece buradaki uzmanlardan ümitliyim.

delikanli53
24-04-2016, 03:43   |  #3  
delikanli53 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,524 mesaj

Garantisi bittiyse sök arkasını wifi kartının modelini tam olarak öğren, yuvadan da çıkmış olabilir. Driverı kendi sitesinden kur ( wifi kartının üreticisinin sitesinden)

Badsmokin
01-06-2016, 02:04   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
368 mesaj

Önce donanımı kontrol edin arızalı değilse, windowsun driverlarını güncelleyin sonrasında biosu güncelleyin