Bu Bir Spy Mı?

pctrans
04-02-2010, 12:48   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
542 mesaj

Merhaba arkadaşlar son günlerde görev yöneticisi ve açılış sihirbazı(msconfig)'nda gözüme birşey çarptı. Bunu açılıştan olsun programlar olsun kapatıyorum. Ama açılış listesinde tekrar aktif oluyor. Nod32 ve Ad-Aware ile tarattım ama bunla ilgili sonuç çıkmadı. Aksi gibi belirlenen istikamettede yok. Yani Windows/System32/Spynet/server.exe böyle fakat orda yok. Gizli dosya ve klasörlerde görünüyor. Bizzat elimlede aradım. Bu bir spy mı? Online oyun oynuyorum ve hesaplarımın çalınmasından korkuyorum teşekkürler.

Son Düzenleme: pctrans ~ 04 Şubat 2010 12:54
bosluk
04-02-2010, 12:54   |  #2  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
1,894 mesaj

http://forums.spybot.info/showthread.php?t=40595

Bilgisayarınıza giren bu truva atının elle silinme işlemi yukarıda anlatılıyor efendim. Yanlız, başka virüsler de bunun yanında sisteminize girmiş olacağından (ki truva atları ve rootkit denilen gizli yönetim yansısı zararlılar muhakkak başka virüsleri de sisteminize indirecektir) daha sağlam virüs tarayıcıları ile tam sistem taraması yapmanızı öneririm.

Panda ile taratın isterseniz bilgisayarınızı. Kurulum programının başında sistemi kurulumdan önce tarama seçeneği mevcut Panda'da. Tespit edip temizleyebiliyorsa ne ala, edemiyorsa Kaspersky, Bitdefender, Malwarebytes (ki tespit etse bile bu yazılımla bir tarama daha yapın) gibi diğer virüs temizleyici yazılımlardan faydalanabilirsiniz. Geçmiş olsun...

Y.İ.Ğ.İ.D.O.
04-02-2010, 13:24   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 14
3,152 mesaj

Norman Malware Cleaner zararlıları temizlemede bence 1 numara. Linkten indirip kur. Resmin hemen altında Download yazısı. O yazının altındaki Norman Malware Cleanere tıkla indir. Bütün zararlıları siler eğer o anda o zararlı çalışıyor ise pc nizi yeniden başlatmanızı öneriyor ve windows açılmadan siliyor. Çok güzel bir program.

http://www.norman.com/support/support_tools/58732/

pctrans
04-02-2010, 13:32   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
542 mesaj

bosluk ve yigido tşk ederim. bilgisayarımı yeniden başlattım windowsxp geldi cizgi doldu ve mavi ekrana gecip boot intializng tarzı birşey dedi ve bu arkadas calısmadı suan görev yöneticisinde yok acaba kurtulmuş olabilir miyim size bununla ilgili bir sonuç yok dedm adware 30 kadar dosya sildi 2 tane karantinaya aldı.

Halil Mollaoğlu
16-02-2010, 23:10   |  #5  
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 0
373 mesaj

Sisteminizi offline olarak taratın. Sistemin açılışıyla birlikte yüklenen zararlı yazılımları silmenin en güvenli yolu budur.

Offline tarama için Avira'nın Rescue System CD imajını kullanabilirsiniz.

Buyrun link: http://dlpro.antivir.com/package ... ystem-common-en.iso

Bunu indirip bir CD'ye basın. Sistemi bu CD ile başlatın (Windows CD'siyle boot eder gibi) ve sisteminizi taratın.