Bu Gözükenler Acaba Nedir?

Kapalı Hesap (39679)
15-01-2011, 22:00   |  #26  
OP Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
144 mesaj
Alıntı: mustafa2116  
Ben yazımda zaten sana net cevap vermiştim Sorun Tam formatla giderse gider gitmezse anakartında bir parça bozuk ve bu nedenle bios işletim sixtemine karışıyor ve arzayı bir parçalanma olarak gösteriyor. Arkadaşlar benle alay geçmeyi yeğliyorlar ya akıllarınca yazılımsal sanıyorlar ya heniz o soru işaretinin ne anlama geldiğini çözemedikleri gibi volume nin disk değil donanımların tümü olduğunuda algılamakta yetersiz kaldılar ne yapsınlar.

Karar senin kararın uğraşmaktada fayda var olurda daha da kötüye  yol açabilir.

Lenovoyı arayarak sorup danıştım. Pc kapalıyken one key recovery düğmesi ile ilk güne alırsan düzelir dediler. İleride pcyi formatlamam gerekir ise yapacağım.

Teşekkürler.

Şimdi dikkatimi çektide benim C de D de mantıksal sürücü olarak gözüküyor disk yönetimi bölümünde, C'nin birincil bölüm olarak gözükmesi gerekli değilmi?

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (39679) ~ 15 Ocak 2011 23:06
mustafa2116
16-01-2011, 01:09   |  #27  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj
Alıntı: 53mih  

Lenovoyı arayarak sorup danıştım. Pc kapalıyken one key recovery düğmesi ile ilk güne alırsan düzelir dediler. İleride pcyi formatlamam gerekir ise yapacağım.

Teşekkürler.

Şimdi dikkatimi çektide benim C de D de mantıksal sürücü olarak gözüküyor disk yönetimi bölümünde, C'nin birincil bölüm olarak gözükmesi gerekli değilmi?
Uygulama öncelikle  fiziksel olan bir alanda başlar. Windows 7 kullanmadım ama bildiğim kadarıyla windows 7 xp gibi ek bir alandan açılış yapıyor. bu nedenden ötürü her iki diskede 2. bölünmüş alan diyebilir.  Ama dediğim üzre Win7 kullanmadım hiç. Alt tabanı pardus olan Vista kullanıyorum 4 senedir de virüsüz devam ediyorum :D.
en son formatı 6 ay önce anakartı yaktığımda attım :D ( mecburen)