bu gün aldığım enteresan bir e posta...!

gultekin13
02-01-2010, 21:09   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
135 mesaj

Deneyiniz LÜTFEN  …………

birarkadaşımdan, avukat olan arkadaşımdan geliyor ve iyi bir fırsat gibigörünüyor. O, doğru diyorsa gerçekten doğrudur. En azından insanınkaybedecek bir şeyi yok.  Bana şunları anlattı: avukatım ve yasalarıbiliyorum. Bu bir gerçek. Aldanmayın, aol ve Intel, aynı pepsicola`nınkısa süre önce general elektrik ile yaptığı gibi, mahkeme karşısınaçıkmaktan ve milyonluk tazminatlardan korktukları için sözlerinitutuyorlar. Sevgili arkadaşlar lütfen bunu bir şaka olarak görmeyin.Bill Gates şu an servetini dağıtıyor. Buna karşılık vermezseniz ileridebunun için pişman olabilirsiniz. Windows hala en sık kullanılanprogram. Microsoft ve aol şu an bu metin ile bir deney yapıyorlar(e-mail beta test). Bu maili arkadaşlarınıza gönderdiğinizde Microsoftiki hafta boyunca izini sürebilir ve sürecektir. Bu maili ileten herkişi için Microsoft 245 Euro ödeyecektir. Bu maili gönderdiğiniz vebunu devam ileten her kişi için Microsoft 243 Euro ödeyecektir. Bumaili alan üçüncü kişi için ise Microsoft 241 Euro ödeyecektir. İkihafta sonra Microsoft size posta adresinizi teyit etmeniz amacıyla size ulaşacaktır ve size bir çek gönderecektir. Saygılarımla,

Matematik Öğretmeni
Ahmet Dipici
Sümer Mah. 3. Cad. No:2
Nevşehir-05059261411
mailto:
[url=]ahmetdipici@hotmail.com[/url]
bunu kandırmaca gibi düşündüm,fakat bu maili aldıktan ve ilettikten iki hafta sonra
microsoftbenden posta adresimi istedi ve 24800 euro`nun üzerinde bir çek aldım.Bu test bitmeden önce cevap vermelisiniz. Sizden biri bu imkâna sahipsebunu değerlendirsin. Bill Gates için bunlar bir reklam kampanyasınınmasrafları. Lütfen bu maili
mümkün olduğu kadar çok insana iletin.En azından 10000 Euro almanız gerekir. Bize de bir faydası olmasaydı bumailin iletilmesine katkıda bulunmazdık. Babamın bir tanıdığı birkaç ayönce buraya kendini ekledi. Onu en son gördüğümde bana çekini gösterdi.Üzerindeki tutar, toplam olarak 4324,44 euro idi.  Intel için çalışan,yakın arkadaşlarımın teyzesi patricia teyze daha yeni bu mailiniletilmesi için 4543,23 Euro`luk  bir çek aldı. Dediğim gibi yasayıtanıyorum ve ıntel ve aol`in kendilerini dünya çapındaki en büyükhizmet şirketi yapacak bir füzyon üzerinde çalıştıkları doğru ve en çokkullanılan program olduklarını garantilemek için bu testi uyguluyorlar.

S A Y G I L A R I M L A
M.Nihat DOĞUALP
Beden Eğitimi Öğretmeni
Bilkent Üniversitesi
Turnuvalar Koordinatörü 
                                            0 532 337 89 25  0 532 337 89 25                        
                                            0 505 359 00 21  0 505 359 00 21                       

Qromodynmc
02-01-2010, 21:14   |  #2  
Qromodynmc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 127
4,184 mesaj

paşa paşa kandırmaca bunlar dostum,bana ne mailler geldide inanmadım,rahat batmıyosa sende inanma.

_hEro
02-01-2010, 21:18   |  #3  
_hEro avatarı
Yıllanmış Üye
3,428 mesaj

Microsoft paralarını mı dağıtıyormuş ben mi yanlış okudum:)

gultekin13
02-01-2010, 21:18   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
135 mesaj

evet kandırmaca olduğunu görüyorum zira o ''bana ne mailler geldi'' dediğin maillerden bana da çok geldi fakat merak ediyorum bu maili hazırlayanın nasıl bi çıkarı var bu işten eposta virüsü desen kaspersky internet security 2010 hiç bir tepkisi olmadı

Qromodynmc
02-01-2010, 21:24   |  #5  
Qromodynmc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 127
4,184 mesaj

ya zararı olduğundan değil eğlenmek için yapan psikopatlar var.

infoman
02-01-2010, 22:55   |  #6  
infoman avatarı
Yıllanmış Üye
2,884 mesaj

Bu tür mailler sahtekarlığın daniskasıdır. Microsoft para dağıtacağına işletim  sistemini ücretsiz dağıtsın:):):) hiç değilse promosyon olur:) (bir de çek veriyormuş:):) hesaba yatırsa hadi diyeceğim)

bu tür maillerin amacı siz listenizdeki arkadaşlarınıza bu mailleri gönderdiğinizde sizin listenizdeki mail adresleri de karşıya gidiyor olması ve bunları ele geçirmeleri.

Peki kim yolluyor bu mailleri?
Site sahipleri; reklam mailleri yollamak için birçok kişinin mail adresine ihtiyaç duyuyorlar. mailler birikince bir şekilde kendilerine yine geri dönüyor tabi ki  uzun bir mail kullanıcı listesiyle:)

Kıskanç, sapık, dengesiz arkadaşlar; sevgiliniz (veya sapık bir erkek arkadaşınız) sizin msn listenizi çok merak ediyor ve buna sahip olmanın en kolay yolu böyle bir mail hazırlayıp size yollamak, sizde tuzağa düşerseniz size mail yollayanı da dahil edip bütün arkadaşlarınıza bu maili yollayacaksınız ve bütün arkadaşlarınız arkadaş listenize o an sahip olacaklar:):):)

Saçma sapan maillerden, reklam maillerinden, büyütücü, geciktirici, coşturucu gibi sapıkça maillerden korunma yolu:

Hotmail sayfanızda mail yollamak için 
Yeni veya İlet <butonlarına tıkladığınızda açılan sayfada gözden kaçan birşey var. Gözden kaçan şey sayfanın sağ üstünde yazan Bilgi ve Gizli alanlarını göster butonu<= Bu butona bastığınızda Kime  butonunun altında Bilgi ve Gizli butonları açılacak bizim yapmamız gereken göndereceğimiz mail adreslerini bu Gizli butonun yanındaki satırına yazmak veya Gizli butonuna tıklayıp açılan kişi listemizden gönderilecek kişileri seçmek. Kime butonunu sadece bir (1) arkadaşınıza mail yolluyorsanız kullanmanız tavsiye olur aksi halde kesinlikle kullanmayın.
Söylediğim işlemi yapınca mail yolladığınız arkadaşlarınız sadece sizin mail adresinizi görecek ve aynı maili kimlere yolladığınızı göremeyecekler. Bu durumu alışkanlık haline getirmeniz sizin yararınıza olacak ve gereksiz maillerden ve sapıklardan zamanla kurtulacaksınız. Ne yazık ki önceden yaptığımız hataların tek telafisi istemediğimiz mailleri gereksiz mail olarak işaretlemek. (birde ayarlardan engelleme var)

Son Düzenleme: infoman ~ 02 Ocak 2010 23:03
bayramceber
03-01-2010, 18:41   |  #7  
Taze Üye
2 mesaj

TEŞEKKÜRLER

AleXMeRcEr
03-01-2010, 19:48   |  #8  
Yıllanmış Üye
169 mesaj

töbe Allah'ım ya bunların işimi yok :D

Kapalı Hesap (158332)
03-01-2010, 20:25   |  #9  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 2
268 mesaj
Alıntı: infoman  
Bu tür mailler sahtekarlığın daniskasıdır. Microsoft para dağıtacağına işletim  sistemini ücretsiz dağıtsın:):):) hiç değilse promosyon olur:) (bir de çek veriyormuş:):) hesaba yatırsa hadi diyeceğim)

bu tür maillerin amacı siz listenizdeki arkadaşlarınıza bu mailleri gönderdiğinizde sizin listenizdeki mail adresleri de karşıya gidiyor olması ve bunları ele geçirmeleri.

Peki kim yolluyor bu mailleri?
Site sahipleri; reklam mailleri yollamak için birçok kişinin mail adresine ihtiyaç duyuyorlar. mailler birikince bir şekilde kendilerine yine geri dönüyor tabi ki  uzun bir mail kullanıcı listesiyle:)

Kıskanç, sapık, dengesiz arkadaşlar; sevgiliniz (veya sapık bir erkek arkadaşınız) sizin msn listenizi çok merak ediyor ve buna sahip olmanın en kolay yolu böyle bir mail hazırlayıp size yollamak, sizde tuzağa düşerseniz size mail yollayanı da dahil edip bütün arkadaşlarınıza bu maili yollayacaksınız ve bütün arkadaşlarınız arkadaş listenize o an sahip olacaklar:):):)

Saçma sapan maillerden, reklam maillerinden, büyütücü, geciktirici, coşturucu gibi sapıkça maillerden korunma yolu:

Hotmail sayfanızda mail yollamak için 
Yeni veya İlet <= Bu butona bastığınızda Kime  butonunun altında Bilgi ve Gizli butonları açılacak bizim yapmamız gereken göndereceğimiz mail adreslerini bu Gizli butonun yanındaki satırına yazmak veya Gizli butonuna tıklayıp açılan kişi listemizden gönderilecek kişileri seçmek. Kime butonunu sadece bir (1) arkadaşınıza mail yolluyorsanız kullanmanız tavsiye olur aksi halde kesinlikle kullanmayın.
Söylediğim işlemi yapınca mail yolladığınız arkadaşlarınız sadece sizin mail adresinizi görecek ve aynı maili kimlere yolladığınızı göremeyecekler. Bu durumu alışkanlık haline getirmeniz sizin yararınıza olacak ve gereksiz maillerden ve sapıklardan zamanla kurtulacaksınız. Ne yazık ki önceden yaptığımız hataların tek telafisi istemediğimiz mailleri gereksiz mail olarak işaretlemek. (birde ayarlardan engelleme var)

Evet bu yol bu msnyi hazırlayanın tüm msn adreslerine sahip olmasına neden oluyor fakat bunu hazırlayan kişi bunu başka sitelere satıyor yani elindeki msn adreslerinin sayısı belli bir sayıya ulaştığında bunları site sahipleriyle konuşarak site sahiplerine bunu satmaktadır.Site sahibide kullanıcıyı kandıran bir metin hazırlayarak kendi sitelerine üye ediyor ve bu üyeler siteye zenginlik kazandırıyor ve reklamlarda bu paranın kaynağı oluyor ve site sahibi bu paraları gönlünce harcıyor. :=)

Tüm sistem bu şekilde işliyor.Sakın bu tür şeylere kanıpta inanmayın iletiyi gönderen arkadaşınız olsa bile.

Saygılar...