bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
Banned
17-03-2006, 15:16   |  #1  
OP Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
1,204 mesaj
Selçuk İslamoğlu
Değerli okuyucularımız,

Bildiğiniz gibi, CHIP Online forumları katılmak isteyen herkesin kullanımına açık. Buradaki bilgi birikimini ve paylaşımını bulabileceğimiz yer sayısı gerçekten çok az. Bu forumları açarken de istediğimiz, CHIP okuyucularının bir araya gelebilecekleri bir ortam sağlamaktı.

Forumları dikkatle okuduğumuzu ve düzeyli eleştirilerin ve önerilerin her zaman üzerinde durduğumuzu bilmenizi isteriz. Forumlara yanıt vermememiz, bunları okumadığımız anlamına gelmemektedir.

Ancak, son zamanlarda yine bu forumlar aracılığıyla gerek CHIP dergisine, gerekse birey olarak bu dergiyi hazırlayan kişilere ve moderatörlere kasıtlı olarak yıpratmaya yönelik mesajlar giderek artmaktadır. Gerçek okuyucularımıza hiçbir sözümüz yok, onların eleştirileri hep geliştirmek için oldu. Ama bu yıpratıcı tutumu sergileyenlerin kimler olduğunu kesin olarak tespit etmiş bulunuyoruz. Bu kişiler okuyucu gibi davranarak gerçek okuyucularımızı da yanıltabiliyorlar. Ve maalesef bu kişiler o kadar çoğaldı ki hepsini tespit etmek, yarattıkları hasarı tamir etmek için gerekli ve doğru açıklamayı yapmak artık mümkün olmuyor.

Bu yüzden, bu mesajın yayınlandığı günden itibaren CHIP forumlarında diğer forum kullanıcıları, CHIP'i hazırlayanlar veya CHIP'e yapılacak yıpratıcı mesajlar gönderen kişiler forumdan banlanacak ve gerekli mesajlar/konu başlıkları silinecektir. Bu konuda moderatörler tam yetkilidir.

Bu uygulama için gerçek okuyucularımız ve forum kullanıcılarımızdan özür dileriz.

TT06
17-03-2006, 15:21   |  #2  
TT06 avatarı
Yıllanmış Üye
726 mesaj

Gerçekten bahsedildiği gibi CİDDİ HASARA yol açıyorsa mantıklı söylenenler;ama zaten ufak eleştirilere de açıktırlar bunu duyurmak zorunda olduklarına göre olan gerçekten zor durumda kalmışlardır..

Banned
17-03-2006, 18:30   |  #3  
Banlandı
621 mesaj

kim bunlar ya!ben iki üç kişi dışında dergiyi ve yönetimi yıpratacak yazı görmedim .
haksız olan bence hiçbir yazı yok.sadece kullanılan uslup agresif oluyor.
sayiları ciddi!! manada artmış bu kişileri merak ediyorum doğrusu .
ben bir kaç kez moderatörlerden birisine sert çıkmıştım bundan dolayı benim adımı tesbit etmişlerse hiç beklemesinler silsinler adımı.

Banned
17-03-2006, 19:48   |  #4  
OP Banlandı
1,204 mesaj

valla ben de bi moderatörle atışmıştımKahkaha

beni de yakında aranızda göremezseniz şaşırmayınGöz kırpma

ne de olsa moderatörlere tam yetki verilmiş.

netsinan
18-03-2006, 03:12   |  #5  
Yeni Üye
35 mesaj

merhaba ben bu konu hakkında moderatör eksikliği olduğunu düşünüyorum bende www.yeniklasor.com 'un sahibiyim ve forum büyüdükçe gerçekten kullanıcılarla uğraşmak zorlaştı moderatör seçmekte güven istiyor tabiki ama kullanıcılar çoğaldıkça güvenli kişilerde o oranda geliyor zaten

Banned
18-03-2006, 13:47   |  #6  
OP Banlandı
1,204 mesaj

o site senin sahabı sensin demekGülümseme

eleştiriler kasıtlı olarak yapılabilir. yapılan eleştiriye bir cevabınız varsa bunu dile getirirsiniz eger yoksa da yanlışınızı kabul etmeniz gerekir hepsi bundan ibaret
yani eleştiriler kasıtlı olarak yapılsa bile bu banlanmayı gerektirmez.bilmem yanılıyormuyum. ama eger chip yönrticileri biz yapılan tüm eleştrileri okuyup yanıtlayacak kadar foruma vakit ayıramıyoruz derseler o ayrı ama şunun şurasında eleştiri içeren parmakla sayılacak kadar az  topic var bu nedenle forumlara gerekli vakti ayıramıyoruz cevabı yeterli bir cevap olmaz bence tabi eger öyle bir cevap varsa ortada.

foruma benden çok önce üye olmuş kişilerden birinin
imzasında şöyle yazıyordu "x kişisine yapılanları
kınıyorum"aceba bu x kişisi ve kişileri de sırf
eleştirilerini dile getirdikleri için mi forumdan banlandılar ya da ceza verildi artık her ne yapılmışsa
ben kendi adıma şunu belirtmek isterim dergi fiyatı adlı
topicimin silinmesi beni çok üzdü gerçekten.

bu şu anlama mı geliyor "forumda derginin fiyatını asla
tartışmaya izin yok"peki yöneticilerin buna cevabı evet
ise o zaman forumun amacının ne oldugunu bize kendi anladıkları şekilde açıklamalarını istiyorum.

sırf eleştiri yapmam yüzünden banlanacaksam artık bu
forumda yazmamın bir anlamı kalmayacagından beni şimdiden
banlayabilirsiniz.kolay gelsin.Gülümseme

Son Düzenleme: oyunlarslideşov ~ 18 Mart 2006 13:55
Banned
18-03-2006, 14:46   |  #7  
Banlandı
621 mesaj

Baannnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn!!!!KahkahaKahkaha

uzay yolu mr spark gibi oldu ya.

Banned
18-03-2006, 14:51   |  #8  
Banlandı
621 mesaj
oyunlarslideşov
Selçuk İslamoğlu
Değerli okuyucularımız,

Bildiğiniz gibi, CHIP Online forumları katılmak isteyen herkesin kullanımına açık. Buradaki bilgi birikimini ve paylaşımını bulabileceğimiz yer sayısı gerçekten çok az. Bu forumları açarken de istediğimiz, CHIP okuyucularının bir araya gelebilecekleri bir ortam sağlamaktı.

Forumları dikkatle okuduğumuzu ve düzeyli eleştirilerin ve önerilerin her zaman üzerinde durduğumuzu bilmenizi isteriz. Forumlara yanıt vermememiz, bunları okumadığımız anlamına gelmemektedir.

Ancak, son zamanlarda yine bu forumlar aracılığıyla gerek CHIP dergisine, gerekse birey olarak bu dergiyi hazırlayan kişilere ve moderatörlere kasıtlı olarak yıpratmaya yönelik mesajlar giderek artmaktadır. Gerçek okuyucularımıza hiçbir sözümüz yok, onların eleştirileri hep geliştirmek için oldu. Ama bu yıpratıcı tutumu sergileyenlerin kimler olduğunu kesin olarak tespit etmiş bulunuyoruz. Bu kişiler okuyucu gibi davranarak gerçek okuyucularımızı da yanıltabiliyorlar. Ve maalesef bu kişiler o kadar çoğaldı ki hepsini tespit etmek, yarattıkları hasarı tamir etmek için gerekli ve doğru açıklamayı yapmak artık mümkün olmuyor.

Bu yüzden, bu mesajın yayınlandığı günden itibaren CHIP forumlarında diğer forum kullanıcıları, CHIP'i hazırlayanlar veya CHIP'e yapılacak yıpratıcı mesajlar gönderen kişiler forumdan banlanacak ve gerekli mesajlar/konu başlıkları silinecektir. Bu konuda moderatörler tam yetkilidir.

Bu uygulama için gerçek okuyucularımız ve forum kullanıcılarımızdan özür dileriz.

teslim olun tesbit edilmiş durumdasın yıpratıcı faaliyetlerinize son verinKahkahaCoolSoru

theironman
18-03-2006, 14:52   |  #9  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

bu konuyu açan arkadaş arşivi karıştırmış, şöyle ki Selçuk İslamoğlu'nun bu yazısı çok eski bir tarihe aittir, o zamanın şartlarında bu forumda bu tip üyeler vardı, yani sadece forumu karalamak için gelen üyeler. Şu an için bu tür üyelere pek rastlamıyoruz ancak eskiden durum biraz daha farklıydı. Arkadaşın Selçuk İslamoğlu'nun yazısını bunca zaman sonra alıntı yoluyla bizle buluşturmasına anlam veremedim, maksadı herhalde sudan sebep konuşma yaratmak olmalı. Boş yere kimse kafasını yormasın, bu konuyu tartışmanın mantığı yok, güncelliğini kaybetmiş durumda.

Selçuk İslamoğlu
18-03-2006, 14:55   |  #10  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj

Mesajını biraz okunabilir hale getirdim.

1. Sırf Eleştiri yaptı diye bu forumdan kimse uzaklaştırılmadı. Sırf kendi attığın mesajları listelersen ve hala burda olduğunu düşünürsen, bunu anlayacaksın Göz kırpma

2. Kimse konusunun kapanmasını istemez. Ama bazen durum bunu gerektirir. Senin yüzünden değil, ama diğer atılan mesajlar veya konunun kaydığı yönden dolayı.

3. "Forumda derginin fiyatı" tabii ki tartışılabilir ama derginin fiyatı 10 kuruş eksik olsun diye konu başlığı açmak, ama nedenini belirtmemek veya tüm kullanıcılar için değil yalnızca kişisel olarak düşünmek, bence mesaj kirliliğinden öteye gitmez. Keza o konuya mesaj atan diğer kullanıcıların da görüşü buydu.

4. Eleştiriler kasıtlı yapılmaz. Keza o zaman ismi eleştiri değil, karalama olur. Yukarıda alıntı yaptığın mesaj da, zaten bir grup kişinin, CHIP forumlarında başlattığı karalama kampanyası üzerine gönderilmişti. CHIP Forum kuralları belirlidir ve yazılmıştır. Bu kurallara uymayan tüm mesajlar kapatılabilir/silinebilir veya gönderenler forumdan uzaklaştırılabilir. Ama yapıcı eleştiri buna neden değildir.

CHIP forumları, sadece CHIP yazarları ile okurlarını biraraya getirmek için kurulmuş bir platform değildir. CHIP Okurlarını birbirleriyle bir araya getirmektir, tanışmalarını, yardımlaşmalarını, bilgi paylaşmalarını sağlamaktır forumun ana görevi.

Banned
18-03-2006, 15:00   |  #11  
Banlandı
621 mesaj

oyunlarslideşov bu mesaj yeni değilmiş ya maziyi niye karıştırdın.

Banned
18-03-2006, 15:03   |  #12  
Banlandı
621 mesaj

selçuk bey in 3 nolu eleştirisi haricinde diğerlerine katılıyorum.fiyat konusunda başlık açmak zaten başlığın nedeni daha bir neden aramaya gerek varmı

dervisahmet
18-03-2006, 15:15   |  #13  
Üye
84 mesaj

ya oyunlarslideşov , hani sen internetni kapattırıyodun. babam çok tavla oynuyo falan diyodun. ne oldu?

Banned
18-03-2006, 15:35   |  #14  
OP Banlandı
1,204 mesaj
Selçuk İslamoğlu
derginin fiyatı 10 kuruş eksik olsun diye konu başlığı açmak, ama nedenini
nedenini belirttim orada burada da tekrarlıyayım son 2 aydır fiyatı 5.5 ytl olan dergileri alıyorum chip dergisi bildiginiz üzere chip 5.9 ytl ben de 5-5.5 ytl ye çekilebilirmi demiştim derginin fiyatı arada 10 kuruşluk fark olup olmadıgına okuyanlar karar
elvis32
maksadı herhalde sudan sebep konuşma yaratmak olmalı.
son zamanlarda 3-4 konum silindide ondan açtım bilmem anladınmı bu konunun sudan sebeplerle açıldıgını düşünüyorsan öylece kal öyle sanmaya devam et
dervisahmet
ya oyunlarslideşov , hani sen internetni kapattırıyodun. babam çok tavla oynuyo falan diyodun. ne oldu?
bu konuda sana açıklama yapmayacagım yapmak zorunda degilim

dervisahmet
18-03-2006, 15:40   |  #15  
Üye
84 mesaj

lise kaçıncı sınıftasın?

Banned
18-03-2006, 15:46   |  #16  
OP Banlandı
1,204 mesaj
dervisahmet
lise kaçıncı sınıftasın?
benim hakkımda mesajlar atmamanı istiyorum nedeni de seni

degersiz görmemdir umarım yapışkan çıkmazsın.Göz kırpma

dervisahmet
18-03-2006, 15:51   |  #17  
Üye
84 mesaj

olamaz şimdi yıkıldım işte.

Banned
18-03-2006, 16:14   |  #18  
Banlandı
621 mesaj
dervisahmet
lise kaçıncı sınıftasın?
müneccimmisin arkadaş nereden biliyorsun adamın liseye gittiğini dervissen dervisliğini bil eleştirilere cevap vermeye çalışan bir insana lise kaçıncı sınıfa gidiyorsun diye sorulmaz

sen allamemesin doktoralı üniversiteli olsan ne olacak.

Selçuk İslamoğlu
18-03-2006, 17:06   |  #19  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj

Bu başlıkta olduğu gibi, konu kişisel tartışmalara dönüşüp, yönü değiştiğinde, örnek bir kapatma konusu teşgil edecektir.