bu laptop nasıl işlemcisi ve ekran kartı

emre_inani
27-02-2011, 20:49   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
206 mesaj

işlemcisi çok iyi gözüküyo işlemci sıralamsında ama biyerde  biri demiş ne kadar doru  İntel Sandy bridge işlemciye sahip o işlemciler sorunlu hepsi geri çarılıyor 
ekran kartı çok güzel geldi oyun  oynamak için mükemmil bi  laptop gibi geldi ben 
masa üstü pc bakıodum bunu görünce kararım deişti yardımşlarınızı bekliyorum

http://www.vatanbilgisayar.com/c ... ils.aspx?I_ID=52442

İşlemci TeknolojisiIntel® Core™ i7İşlemci Hızı2.0 GHzİşlemci Numarası2630QMİşlemci Ön Bellek6 MBHafıza (RAM) Kapasitesi6 GBHafıza (RAM) TipiDDR3Sabit Disk Kapasitesi640 GBHD Dönüş Hızı5400 Rpmİşlemci MarkasıINTELEkran Kartı Hafızası1024 MbVGA Chipset MarkasıNVIDIAVGA Chipset ModeliGT540MEkran Boyu(inch)15.6" HD-LEDMonitör TipiWXGAMaksimum Çözünürlük1366 x 768Optik SürücüDVD±RW DualMobil ÖzelliklerBlueTooth, Kart Okuyucu, Wireless, Kameraİşletim SistemiWin 7 Home Premium TrAğırlık2.8 KGEkran Kartı TipiPaylaşımsız Hafıza

Justhobi
27-02-2011, 21:04   |  #2  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
59 mesaj

casper a karşı ön yargılıyım nedense çogu sorunlu özellikle fan konusunda 1 2 sene güzel kullanırsın sonra keşke almasaydım dersin biri kendimin olmak üzere 3 adet casper laptopda aynı sorunla karşılaştım tesadüf olamaz heralde

umitbecel
27-02-2011, 21:08   |  #3  
Yeni Üye
41 mesaj

ya arkadaşlar bu casper laptoplar neden bu kadar ucuz kalitsiz malmı ne ya benim kararımı degiştirecekler...

emre_inani
27-02-2011, 21:28   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
206 mesaj

bugun vatanda çalışan adam söledi inanmadım microsoft o  kadar marka arasında en kaliteli diye casperı seçmişş koskaca microsoft neden acaba bende anlamadım geçen sene dünya çapında ödül bu herkez  dandik dior peki bu nasıl oluyor çöcemedim ya 
http://www.casper.com.tr/blog/?p=38

Microsoft
Türkiye’nin teknoloji lideri
Casper’ı, başarılı çalışmaları nedeniyle “Dünya’nın En İyi PC Üreticisi” seçti.
Microsoft
tarafından düzenlenen
“2010 İş Ortakları Yılın Ödülleri”nde
“Dünya’nın En İyi Bilgisayar Üreticisi” ödülüne layık görülen Casper, Microsoft’un tüm dünyadan katılım gösteren binlerce iş ortağı arasından bu prestijli ödülü almaya hak kazandı.

umitbecel
27-02-2011, 21:34   |  #5  
Yeni Üye
41 mesaj
Alıntı: emre_inani  
bugun vatanda çalışan adam söledi inanmadım microsoft o  kadar marka arasında en kaliteli diye casperı seçmişş koskaca microsoft neden acaba bende anlamadım geçen sene dünya çapında ödül bu herkez  dandik dior peki bu nasıl oluyor çöcemedim ya 

Microsoft
Microsoft
tarafından düzenlenen
“Dünya’nın En İyi Bilgisayar Üreticisi” ödülüne layık görülen Casper, Microsoft’un tüm dünyadan katılım gösteren binlerce iş ortağı arasından bu prestijli ödülü almaya hak kazandı.

vay arkadaş caspere bak sen ya :) demek ööle arkadaşım  ee napcaz şimdik :) caspere yumuluyoruz o zaman ama şekil ya .)

emre_inani
27-02-2011, 21:42   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
206 mesaj

şu işlemci geri çaarrma muhabbetini mrk ettim acaba sorunlumu harbıden ondanmı ucuz yaw

Justhobi
27-02-2011, 21:42   |  #7  
Üye
59 mesaj

Microsoft
Microsoft
tarafından düzenlenen

burda dikkat edilmesi gereken bir şey var “2010 İş Ortakları Yılın Ödülleri” diyor buna microsoft un kimler iş ortagı acaba vaio, lenovo, toshiba, apple bunlar microsuftun iş ortagı degılse alsın casper her sene şampiyon olsun kullanıcılara agırlık vermek lazım bu durumda

emre_inani
27-02-2011, 21:52   |  #8  
OP Yıllanmış Üye
206 mesaj

http://www.notebook.gen.tr/haber ... rde-buyuk-hata.html bu işlemci hatası ile ilgili böyle bi haber bulabildim işlemcide  hata yok ama yonga seti ile alakalı sanırım bu laptobun chipseti hm65 dior sitesinde  yani gönül rahatlıgı ıle alabilirmiyim demek oluyormu anlamayorum ben bu tam işten yardııııım

umitbecel
27-02-2011, 21:57   |  #9  
Yeni Üye
41 mesaj

benim sana tavsiyem ne kadar incelersen o kadar hata cıkar inceleme demiyorum mutlaka incelemek gerekir
karar ver bu benim olacak de ve git al bu kadar karıştırmya gerek yok ne kadar araştırırsan o kadar sorun cıkacak tır git ve gönül raahatlıgıyla al hayırlı ugurlu olsun şimdiden :)

emre_inani
27-02-2011, 22:12   |  #10  
OP Yıllanmış Üye
206 mesaj

kardeş sinekte küçük ama miyde bulandırır aldıktan sonra ufak bı soun gorsem cok canım sıkılır

muhakkak bılen bırı vardır ocak ayında cıktı bu ıslemcıler ıslemcıde sorun yok ama  yonga setlerının sata 2 lerımı sorunluymus neymıs 1  2 aya yenı yonga setlerı gelınce  gondercekmısın yenısını tkcaklarmısta fln fılanda bole bısıden emın olmadan alamamkı

Kayipzaman
28-02-2011, 09:03   |  #11  
Taze Üye
3 mesaj

Özellikler iyi fakat markadan yana sorun yasayabılırsın.

umitbecel
28-02-2011, 15:19   |  #12  
Yeni Üye
41 mesaj
kardeş sinekte küçük ama miyde bulandırır aldıktan sonra ufak bı soun gorsem cok canım sıkılır

muhakkak bılen bırı vardır ocak ayında cıktı bu ıslemcıler ıslemcıde sorun yok ama  yonga setlerının sata 2 lerımı sorunluymus neymıs 1  2 aya yenı yonga setlerı gelınce  gondercekmısın yenısını tkcaklarmısta fln fılanda bole bısıden emın olmadan alamamkı

tabiki ama yok yongaymış felan eger öle bi sorun varsa intel müşterisini yüz üstü bırakmaz... geri cagırırlar laptopu yennisi gelir teknoloji bu kusursuz bir makina dünya üzrinde yok! :...

eozenir
28-02-2011, 17:36   |  #13  
eozenir avatarı
Yıllanmış Üye
406 mesaj

intel 6 serisi chipsetler evet hatalı. bu ürünlerde revizyon üretiminden geçecek. ucuzluk sebebi ondan değil. casper zaten ucuzdu.

emre_inani
28-02-2011, 23:13   |  #14  
OP Yıllanmış Üye
206 mesaj

kısacası sizce alıyımmı bu makınayaı yoksa bu nasıl hp kampanyada fi yat bayagı ıyı ısmıde gorur gıbı sanırım 
dv6 310et peşin fiyatı 1550 flnis tan bul bi lısım de kasanın kendısıde  güzel baya hiç yoktan hp casperdan ııdır amaa bunada ısınıo dıolar

ŞLEMCİ:   Intel Core i7-720QM 1.60 GHz. (Turbo Boost Teknoloji 2.8 GHz.) 6 MB Cache Bellek İşlemci 
 RAM:   4 GB DDR3 1333 Mhz. (Max.8 GB) Ram 
 SABİT DİSK:   500 GB SATA (7200 Rpm) HDD 
 EKRAN KARTI:   ATI Mobility Radeon HD 5650 Max. 2714 MB Ekran Kartı 
 İŞLETİM SİSTEMİ:   Microsoft Windows 7 Home Premium Tr-İng (64 Bit) 

PARMAK İZİ OKUYUCU 
 500 GB SATA (7200 Rpm) HDD 
 ÖZEL TASARIM KASA YAPISI

Son Düzenleme: emre_inani ~ 28 Şubat 2011 23:21
melan2508
01-03-2011, 00:21   |  #15  
Yıllanmış Üye
125 mesaj

casper Türk markası üretimi (montajı) türkiyede yapılıyor ve Türkiyedeki casper fabrikası ortadoğu ve avrupadaki en büyük bilgisayar fabrikası yerli malı olduğu içinde gümrük vergisi yok ve fiyatı ucuz
caspera karşı önyargılı olma için rahat olsun

KENAN_35
01-03-2011, 11:57   |  #16  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
990 mesaj

bilader kim nederse desin casper ödül almış bir markadır çok iyi ve çok ucuz bilgisayarları.. neden ucuz biliyomusun çünkü gümrük vergisi yok ülkemizde üretiliyor.. ;) sonuç olarak casper almak en mantıklısı.. bu pc çok iyi kaçırma..

emre_inani
01-03-2011, 14:58   |  #17  
OP Yıllanmış Üye
206 mesaj

benim casperla ilgili bi şüphem yok aslında sorun daha ocak ayında çıkan yeni işlemci ve geri toplatılıo hepsi bu konuda bilgisi olan aslında konu incelendii zaman bazı laptopları hiçte etki etmicek olabilir bordun ustundekı sata kaçı kullancana göre fln ama naıl emın olcam atıyorum bu makına  3 mılyarlık toshıbada olsa  bu ozellıkler  olsa genede alınmaz sanırsam emın olsam sımdı gıdıp alıcam

hp ye yoneldım yukarda yazdııım ozellıkler  o nasıl acaba

emre_inani
03-03-2011, 09:18   |  #18  
OP Yıllanmış Üye
206 mesaj

aldım sonunda

umitbecel
03-03-2011, 16:16   |  #19  
Yeni Üye
41 mesaj
aldım
ne aldın paylaş yahuu:)

emre_inani
04-03-2011, 03:16   |  #20  
OP Yıllanmış Üye
206 mesaj

casperı aldım özellikleri ucuyor ya adamlar sandy brige muhabbetınde  bozuk olanları gonderdık saglamları kaldı deddı oyunlarda fln cok iyi