Bu nasıl iş bir çözüm bulun...!

Yetenek
15-12-2011, 17:44   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
508 mesaj

Bu nasıl iş anlayamadım bir türlü. ATİ'nin Radeon HD 6470M grafik kartından bir türlü beklediğim performansı alamıyorum... İntelin İ5 m480 işlemcisi üzerinde bulunan İntel HD Graphics kartından bile daha yüksek performans alıyorum... 

Arkadaşalar elimdeki kartın çok yüksek bie performansı olamdığını biliyorum fakat bu kadada olmaz ya. Oyun performansının düşük olduğunu bildiğim kartta oyunlarda bile sıkıntı yaşamazken bir türlü ağız tadıyla video izleyemedim... Videolarada pixsel pixsel büyük çaplı karaler oluşmaya başlamıştı ufak tefek donmalar oluyordu sonradan fark ettimki CCC ayarlarından kaynaklanıyormuş. Onları biraz kurcaladıktan sonra(Varsayılan değerlere aldım) Videolardaki pixsel sorununu hallettim fakat. Genede ufak tefek anlık donmalar oluyor ve dikkatlice inceleyince fark ediliyordu. Bunu çözmek için yine CCC ayarlarından Düzgün Video Oynatmayı Zorla işaretini seçtikten sonra donmalarıda hallettim. Fakat ne hikmetse bir zeksizlik var hâlâ. Video izlerken sanki görüntü hiç HD değilmiş gibi görünüyor (HD videolar için) ama gel gelelim ayarlardan İntelin HD graphics kartını seçtiğimde bir güzel bir güzel otur sabaha kadar izle. Bunuun bir çözümü varmı bana bir yardımcı olun lütfen arkadaşlar ben bu karttan neden bu kadar kötü performans alıyorum... 

Ayrıcana İntelin grafik kartı 128Bit iken ATİ'nin sözde YÜKSEK PERFORMANSLI GPU'su 64Bit. Nasıl iş ben şimdi hangisini kullansam daha iyi ona bile karar veremedim... Aşağıda her iki kart içinde ayrıntılı resimler koydum. Bana bir yardımcı olun çok zor durumdayım...

Yardımlarınız için şimdiden çok TEŞEKKÜR EDERİM...

dervipasa
15-12-2011, 18:33   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
650 mesaj

bende de benzer sorun var monitör kaynaklı sanıyordum bu CCC olayı nedir biraz açarmısın

Yetenek
15-12-2011, 18:39   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
508 mesaj

Catalyst Control Center