Bu Paket Bilgisayar mı, Toplama mı?

Mert Arslan
06-12-2009, 15:20   |  #51  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
104 mesaj

kimi arkadaşım teşekkür ederim.aldım derken 10 gün vaktim var. adam son 1 gün kaldığında bile oynama yapabiliriz demişti.Yani hiçbirşey için geç değil.
Şimdi kafamdaki soruları gidermek istiyorum.Biliyorum bana yardım etmek zorunda değilsiniz ancak yinede sizler çok yararlı bilgiler veriyorsunuz ve buda çok iyi oluyor...
şimdi bu alacağım pc'den tek istediğim :
Oyunları Tam özellikte ve hiç kasmadan yani rahatça oynatması.En çok istediğim bu.kısa ve net olarak hiç kasmayacak.
Oyun oynarken MSN-OFFİCE vb olayları kasmadan yaptırabilecek güçte olması gerekli.Tahmin ediyorum ki güçlü bir oyun pc'si zaten bunu sağlar.
benim eskiden beri nVidia alışkanlığım var.Bana hep sanki nvidia dünyanın en iyisi gibi geliyordu.ve gittiğim 3-4 bilgisayarcı ATI kartları önermiyor, sebebi içinde ''oyunlar nvidia'ya daha uygun kod'larla yazılıyor.En ufak kod hatası bile ATI'de oyundan atar, sıkıntı çekersin''bende bu sözleri duyunca zaten ATI'den iyice soğudum...
Ram 4 gb ddr3 olacak ,  bu garanti
işlemci i5 olacak da garanti
Harddisk 1 terabyte olacak bu garanti
anakat ne olacak bilmiyorum
ekran kartı çok çok kararsızım.bu kod meselesi ve hata meselesi kafamı karıştırıyor....
PSU ve KASA olayında ise hiçbir bilgim yok.Tamamen sizin önerilerinizle alacağım.
NOT:şimdi ben oyun oynamayı çok seviyorum ama ben ultra profesyonel oyuncu değilim.yani ekran 24'' veya 300-400 milyonluk game klavye-mause falan bunlar bana çok gereksiz.50TL'ye microsoftun aldım...Yani monitör 20'' bana yeter zaten.Ama yukarıdada yazdığım gibi durum böyle.bütçe 2.150TL oldu, 150 TL ne kadar fark eder bilmiyorum ama durum bu..
yine görüşlerinizi bu yazdıklarım doğrultusunda bekliyorum..
Kafanızı şişirdim kusura bakmayın :)

HELLİX
06-12-2009, 16:07   |  #52  
HELLİX avatarı
Yıllanmış Üye
132 mesaj

DOĞRU BİR SATICI-MARKA DAN ALDIKTAN SONRA SORUN YOK MESELA DELL İN YERİNDE SERVİSİ VAR BENCE DE ÇOK HOŞŞ

Mert Arslan
06-12-2009, 16:23   |  #53  
OP Yıllanmış Üye
104 mesaj

Konumuz DELL ve servisi olmasa gerek..

Alıntı: illuminati  
kimi arkadaşım teşekkür ederim.aldım derken 10 gün vaktim var. adam son 1 gün kaldığında bile oynama yapabiliriz demişti.Yani hiçbirşey için geç değil.
Şimdi kafamdaki soruları gidermek istiyorum.Biliyorum bana yardım etmek zorunda değilsiniz ancak yinede sizler çok yararlı bilgiler veriyorsunuz ve buda çok iyi oluyor...
şimdi bu alacağım pc'den tek istediğim :
Oyunları Tam özellikte ve hiç kasmadan yani rahatça oynatması.En çok istediğim bu.kısa ve net olarak hiç kasmayacak.
Oyun oynarken MSN-OFFİCE vb olayları kasmadan yaptırabilecek güçte olması gerekli.Tahmin ediyorum ki güçlü bir oyun pc'si zaten bunu sağlar.
benim eskiden beri nVidia alışkanlığım var.Bana hep sanki nvidia dünyanın en iyisi gibi geliyordu.ve gittiğim 3-4 bilgisayarcı ATI kartları önermiyor, sebebi içinde ''oyunlar nvidia'ya daha uygun kod'larla yazılıyor.En ufak kod hatası bile ATI'de oyundan atar, sıkıntı çekersin''bende bu sözleri duyunca zaten ATI'den iyice soğudum...
Ram 4 gb ddr3 olacak ,  bu garanti
işlemci i5 olacak da garanti
Harddisk 1 terabyte olacak bu garanti
anakat ne olacak bilmiyorum
ekran kartı çok çok kararsızım.bu kod meselesi ve hata meselesi kafamı karıştırıyor....
PSU ve KASA olayında ise hiçbir bilgim yok.Tamamen sizin önerilerinizle alacağım.
NOT:şimdi ben oyun oynamayı çok seviyorum ama ben ultra profesyonel oyuncu değilim.yani ekran 24'' veya 300-400 milyonluk game klavye-mause falan bunlar bana çok gereksiz.50TL'ye microsoftun aldım...Yani monitör 20'' bana yeter zaten.Ama yukarıdada yazdığım gibi durum böyle.bütçe 2.150TL oldu, 150 TL ne kadar fark eder bilmiyorum ama durum bu..
yine görüşlerinizi bu yazdıklarım doğrultusunda bekliyorum..
Kafanızı şişirdim kusura bakmayın :)

kimi09
06-12-2009, 17:05   |  #54  
Yıllanmış Üye
225 mesaj

Önemli değil amacım yardım etmek.Şu an işlemci,sabit disk ve dvd yazıcı(optik sürüc) çok güzel.Kesinlikle bunları al.Anakart bilgisayarın en önemli parçası.İyi seçmelisin ve geleceği de düşünmelisin.Bu yüzden tavsiyem: Gigabyte P55M-UD2 anakart  115$.Ben bellek olarak bunu Team Elite 4 GB (2X 2GB) DDR3 1333 MHZ RAM 115$.Ama Kingston da iyi olur.Kasanın markası önemli ve gücüçBu yüzden en kalitelisi:
Gigabyte Gz-X2 420w kasa 70$(şık ve güçlü)
Ekran kartı kafanı kurcalamasın.Chip dergisi editörü bile bu kartı beğenmişse(HD 5770 1GB GDRR5) sen hiç düşünme bile.

Oyunlar dahil 10 tane oyunu bile aynı anda açsan bilgisayar kasmaz.İçin rahat olsun bana güven.

Süleyman.
06-12-2009, 18:02   |  #55  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

İstediklerinize uygun en ideal bilgisayar aşağı yukarı bu şekilde olur:

Anakart: 229 lira. Gigabyte P55-US3L /DDR3 2200MHz S+GL+16X*2 1156pin

İşlemci: 377 lira. INTEL - CORE I5 750 LGA 1156

Rem: 266 lira. TEAM Xtreem LV 4 GB (2*2) 1600 MHz DDR3 Dual CL7

Ekran Kartı: 556 lira. HIS HD5850 1024 MB, PCIExp Ekran Kartı, DirectX 11, DDR5, 256 bit, 725/4000

Sabit Disk: 188 lira. WESTERN DIGITAL 1 TB SATA II HDD 32MB 7200 rpm Caviar Black

DVD Yazıcı: 77 lira. LG 22X DVD-RW Double Layer Siyah SATA

Kasa: 264 lira. AEROCOOL PGS SERIES VX-E PRO 600W MidT ATX SİYAH OYUNCU KASASI

Monitör: 349 lira. SAMSUNG 21.5" P2250 GENİŞ EKRAN LCD

Toplam 2.306 lira yapıyor. Bence bütçenizi 150 lira daha zorlayıp bu şekilde alın.

Fazla geliyorsa:

Kasa: 233 lira. PGS SERIES VX-R 600W MidT ATX SİYAH OYUNCU KASASI
Kasa: 184 lira. Akasa ZEN Siyah ATX Kasa+520W PSU

Bu sistemden daha da kırpılabilecek bir yer açıkçası göremiyorum. En fazla sabit diski 500 GB'lık alırsınız. Özellikle oyun amacıyla bu kadar masraf ettikten sonra kesinlikle "Analog" girişli monitör almamanızı öneririm. Aksi taksirde görüntü kalitesi yüksek olsun diye kasaya bu kadar masraf etmenin pek de anlamı kalmıyor.

Sistem tam uyumludur ve özellikle remlerin değişmemesi faydanızadır. Çünkü bu platform için 1.65 voltta çalışan remler gerekir, yüksek voltajlı rem kullanmanız durumunda işlemcinizi yakabilirsiniz (Intel söylüyor, ben değilim söyleyen). Ayrıca "Mikro ATX" yapıda anakart tavsiye etmem.

Mert Arslan
06-12-2009, 18:11   |  #56  
OP Yıllanmış Üye
104 mesaj

bunların hepsini nova bilgisayardan yaptığınıza göre, oradan alsam bana sistemi kurup yollarlar mı? Birde benim konuştuğum bilgisayarcı inşalla bunları istediğim söyleyince fiyatta kabartma yapmaz. 2.300 tl tuttuğunu ona söylemeden onu deneyeceğim ee pazarlık payı var, eski pcyi vericem daha  düşürürüm fiyatı teşekkürler kimi ve süleyman.

Süleyman.
06-12-2009, 18:16   |  #57  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Rica ederim. Hepsi Nova'dan değil aslında ama tek bir yerden alırsanız toplayıp size gönderirler. Farklı yerlerden de alırsanız bir bilgisayarcıya toplatırsınız. Ama toplatma esnasında başlarında durun derim şahsen.

Bu arada unuttum: Nvidia birçok oyuna sponsor olduğu için grafik bakımından bazı artıları vardır ama öyle abartılacak kadar da değildir. Şu an için Nvidia'nın DX11 destekli kartları yetişmediğinden, bir bakıma mecburen ATI almanız daha uygun olur. Ve sorun da yaşamazsınız, merak etmeyin.

Mert Arslan
06-12-2009, 18:21   |  #58  
OP Yıllanmış Üye
104 mesaj

teşekkür ederim buda ayrı merak ettiğim bir konuydu... :)

falconer
06-12-2009, 19:46   |  #59  
Yıllanmış Üye
704 mesaj

Bu gün sokakta bir çoçuk gördüm;
''Anne! Anne! Ben hendek atlayan deve gördüm''
diyerek annesine koşuyordu.
Nereden mi aklıma geldi? Bilmem birden aklıma geldi işte..
Ahhahhhh hiç güleceğim yoktu...:D

Mert Arslan
08-12-2009, 23:49   |  #60  
OP Yıllanmış Üye
104 mesaj

Bu yapmış olduğunuz veya yapmaya çalıştığınız , her neyse bu beni ilgilendirmiyor...
TV kartı alacağım.Acaba hangi marka'yı seçmeliyim ve kurulumu ne şekilde olacaktır?Kasada ne şekilde yer bulacaktır biraz biilgi verebilir misiniz?