Bu PSU nasıldır?

Karub
28-12-2010, 20:11   |  #1  
Karub avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,652 mesaj

XILENCE 1200w PSU'umun kablolarına güç gitmediği için Vatan Bilgisayarın servisine garanti kapsamında yollamıştım. Uzun süredir haber yok. Artık beklemek istemiyorum. Yıl başından sonrada gelmezse altta vermiş olduğum markayı almak istiyorum. Gelincede diğer bilgisayara takarım artık..
Alttaki ürün nasıldır?
Özelliklerini okursanız bayabi iyi gibi geldi. Bilgisayarın elektirik gücüne göre elektirik veriyormuş. Hep 1200w vermiyormuş. Sessizmiş ki, bu benim için çok önemli ve ödülleri varmış.

batuhan41
28-12-2010, 20:19   |  #2  
batuhan41 avatarı
Yıllanmış Üye
539 mesaj

yolladığın PSU 380 TL.Yeni alacağın 415 TL toplamda 805 TL ediyor.Bi PSU ya bu kadar para vermiş gibi olacaksın.Ya vatan'la anlaş onun üstüne 35 ekle diğerini al yada bunu bekle.

Erşah
28-12-2010, 20:37   |  #3  
Erşah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
2,183 mesaj

Ya aga sen istiyorsan al ama 1200 Watt yaa.Naapcan o kadar güç kaynağını. Şehir şebekesi senin pc için mi çalışacak? Kahkaha

Jubei76
28-12-2010, 21:13   |  #4  
Jubei76 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
3,579 mesaj

keşke ilk baştan bunu alsaymışın.

HIGH POWER ROCK SOLID 1200W
http://www.vatanbilgisayar.com/h ... ils.aspx?I_ID=39645

Kapalı Hesap (107285)
28-12-2010, 21:17   |  #5  
Kapalı Hesap
853 mesaj

Tüketici haklarına göre 30 iş günü içerisinde arızası giderilmeyen ürünün yenisi tüketiciye verilmek zorunda... Buna ek olarak yalnış hatırlamıyorsam 15 günü geçerse de ilgili firmanın tamir süreci boyunca yerine aynı özelliklere sahip başka bir ürünü idareten temin etmek gibi bir yükümlülüğü de var....

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (146566) ~ 28 Aralık 2010 21:32
Kapalı Hesap (107285)
28-12-2010, 21:35   |  #6  
Kapalı Hesap
853 mesaj

Bu arada ingilizce pratik yapıyorum da şu cümleyi ingilizceye çevirebilecek olan var mı ? türkçesini bile zor yazdım :D

"Buna ek olarak yalnış hatırlamıyorsam servis süresi 15 günü geçerse de ilgili firmanın tamir süreci boyunca yerine aynı özelliklere sahip başka bir ürünü idareten temin etmek gibi bir yükümlülüğü de var...."

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (146566) ~ 28 Aralık 2010 21:37
Erşah
28-12-2010, 22:30   |  #7  
Erşah avatarı
Yıllanmış Üye
2,183 mesaj
Alıntı: hkndvc  
Bu arada ingilizce pratik yapıyorum da şu cümleyi ingilizceye çevirebilecek olan var mı ? türkçesini bile zor yazdım :D

"Buna ek olarak yalnış hatırlamıyorsam servis süresi 15 günü geçerse de ilgili firmanın tamir süreci boyunca yerine aynı özelliklere sahip başka bir ürünü idareten temin etmek gibi bir yükümlülüğü de var...."

Oldu.gece karanliginin sehrin üstüne bir karabasan gibi cöktügü ve pencerenin puslu camindan yukari dogru bakildiginda dolunayin o muhtesem görüntüsünün görülebilecegi siralarda,ögrencilik yillarinda sabri abinin hediye etmis oldugu,gicirtidan uyutmayan tahta dösemeli yatagina uzanmis, elindeki o altin sarisi kapaklari olan, etrafi ejdarha fügürleriyle islenmis defterine, ilk sevgilisinin hediye etmis oldugu gümüs renkli tükenmez kalemiyle birseyler karalarken, icinden; acaba bugün karslplatz tan stephansdom a dogru ilerlerken, istiklal cadesine benzeyen ve sagli sollu alisveris merkezlerine sahip o sokakta, cesme basinda oturmus, gökyüzü gözlü, o gariban suratli, ellerinde; kac yil önceden kaldigi belli olmayan eldivenleri, üstünde; yakasi parca parca olmus o gömlegi ve bu kis sogugunda icine su birikmis o yirtik ayakkabilariyla, yanindan gecen her insana dogru ellerini uzatip icinden adeta : "ben, yasaminizin bir parcasi, ben olmasam belki de bugün yazacak birsey bulamayacak, arkadaslarinizla sohbet ederken iki kelime daha fazla konusamayacak, belki yillar sonra hatira defterinize baktiginizda sirf benim ismimin geciyor olmasindan dolayi bugün yasadiginiz güzel seyleri animsayacak fakat beni görüpte görmemezlikten geldiginiz, üc bes kurus parayi benden esirgeyip mc donalds a verdiginiz avrolara üzülerek icinizden :" ben bugün nasil oldu da, hayatimda kötü bir iz birakacak ve hatira defterimin bu sayfasini her okudugumda kahrolacagim bi hata yaptim da o zavalli garibani görmeyip, üc bes kurusun hesabini düsümdüm." diye kendinizi suclu hissedeceksiniz." diyerek haykirmistir da ben farkinda olmadim cümlesini ingilizceye çevirmek daha kolay gibi geldi.Ha?

layra41
28-12-2010, 23:44   |  #8  
Yıllanmış Üye
725 mesaj

iyiya  işte bunlar dahagüzel poz veriyor : )

Karub
28-12-2010, 23:59   |  #9  
Karub avatarı
OP Yıllanmış Üye
2,652 mesaj

Yolcu ve Batuhan amacınız ne sizin gidin resimleri başka bir yerde yada özel olarak olarak paylaşın.. Bizene iğrenç AMD kızlarından birde güzel olsalar ha bunuda geçtim konu ile yakından uzaktan alakası yok !!!
Şikayet ettim bilesiniz. Forum kurallarını okuyun okuma biliyorsanız.

--

Diğer arkadaşlara teşekkürler. Sanırım 20-25 gün oldu gideli artık dayanamıyorum. Mesaj atıyorum cevapta gelmiyor.
@Jubei76, sende almak istediğim pwer'ı önermişsin.. Vatan ve Hepsiburada dışındaki her yerden alırım.
Önerileriniz için çok teşekkür ederim. Birde onarım görmüş PSU'lar eski verimi vermiyormuş sanırım. Bu bilgi doğru mudur?

SüRmenaJ KaOSs
29-12-2010, 00:48   |  #10  
Yıllanmış Üye
2,907 mesaj

hacı sendede ne para varmış ya paso birşeyler alıp duruyorsun :))
psu iyiymiş al gitsin öbürüde gelince bana ver olmamı :D

dabbe1
29-12-2010, 02:13   |  #11  
dabbe1 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,665 mesaj

High Power çok kalitelidir... vatanbilgisayar iyidir olmadı GOLD'a bak yada BİMEKS'e...

Karub
29-12-2010, 08:07   |  #12  
Karub avatarı
OP Yıllanmış Üye
2,652 mesaj

Vatan ve Hepsiburada'nın müşteri hizmetleri o kadar berbat düzeydeki zor durumda kalmadıkça töbe almam.
Teknobiyotik'den düşündüm... Inventus'ta olsaydı gözümü kırpmadan alırdım. Bakalım yılbaşından sonrada gelmezse alırım. Ama soruma cevap alamadım> Onarım görmüş power; eski performansını vermiyormuş doğru mudur ?

Erşah
29-12-2010, 08:42   |  #13  
Erşah avatarı
Yıllanmış Üye
2,183 mesaj

Aga vermez.Kırılan kol eskisi gibi çalışmaz...Ama şöyle bir şey var.İşlemci yandığında  yerine aynı modeli takarsan aynı performansı alırsın.Ama power supply'nin performans vereceğini sanmıyorum.

ErKaN-23
29-12-2010, 09:20   |  #14  
ErKaN-23 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
931 mesaj

1200 vatt gereksiz bence imzanda yazılı sistemi ben 500 vatt psu ile rahat sorunsuz kullanıyorum, okadar para vermeye değmez

Kapalı Hesap (107285)
29-12-2010, 11:32   |  #15  
Kapalı Hesap
853 mesaj
Alıntı: Erşah  
Oldu.gece karanliginin sehrin üstüne bir karabasan gibi cöktügü ve pencerenin puslu camindan yukari dogru bakildiginda dolunayin o muhtesem görüntüsünün görülebilecegi siralarda,ögrencilik yillarinda sabri abinin hediye etmis oldugu,gicirtidan uyutmayan tahta dösemeli yatagina uzanmis, elindeki o altin sarisi kapaklari olan, etrafi ejdarha fügürleriyle islenmis defterine, ilk sevgilisinin hediye etmis oldugu gümüs renkli tükenmez kalemiyle birseyler karalarken, icinden; acaba bugün karslplatz tan stephansdom a dogru ilerlerken, istiklal cadesine benzeyen ve sagli sollu alisveris merkezlerine sahip o sokakta, cesme basinda oturmus, gökyüzü gözlü, o gariban suratli, ellerinde; kac yil önceden kaldigi belli olmayan eldivenleri, üstünde; yakasi parca parca olmus o gömlegi ve bu kis sogugunda icine su birikmis o yirtik ayakkabilariyla, yanindan gecen her insana dogru ellerini uzatip icinden adeta : "ben, yasaminizin bir parcasi, ben olmasam belki de bugün yazacak birsey bulamayacak, arkadaslarinizla sohbet ederken iki kelime daha fazla konusamayacak, belki yillar sonra hatira defterinize baktiginizda sirf benim ismimin geciyor olmasindan dolayi bugün yasadiginiz güzel seyleri animsayacak fakat beni görüpte görmemezlikten geldiginiz, üc bes kurus parayi benden esirgeyip mc donalds a verdiginiz avrolara üzülerek icinizden :" ben bugün nasil oldu da, hayatimda kötü bir iz birakacak ve hatira defterimin bu sayfasini her okudugumda kahrolacagim bi hata yaptim da o zavalli garibani görmeyip, üc bes kurusun hesabini düsümdüm." diye kendinizi suclu hissedeceksiniz." diyerek haykirmistir da ben farkinda olmadim cümlesini ingilizceye çevirmek daha kolay gibi geldi.Ha?
hacı nereden buldun bunu ? guinnes'ten mi ? Şok olmuş

Erşah
29-12-2010, 11:49   |  #16  
Erşah avatarı
Yıllanmış Üye
2,183 mesaj
Alıntı: hkndvc  
hacı nereden buldun bunu ? guinnes'ten mi ? Şok olmuş
Kahkaha İçimden geldi...

Karub
29-12-2010, 12:47   |  #17  
Karub avatarı
OP Yıllanmış Üye
2,652 mesaj

Artık dayanamayıp Vatan'ı aradım. Bana Power'ın faturasız geldiğini ve orada bekletildiğini söylediler. Demesek daha beklicem yani... Nasıl iştir bu !
Faturayıda sonradan göndericem artık. Cidden çok saçma işlere imza atıyorlar.

Jubei76
29-12-2010, 12:54   |  #18  
Jubei76 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
3,579 mesaj
Alıntı: Karub  
Artık dayanamayıp Vatan'ı aradım. Bana Power'ın faturasız geldiğini ve orada bekletildiğini söylediler. Demesek daha beklicem yani... Nasıl iştir bu !
Faturayıda sonradan göndericem artık. Cidden çok saçma işlere imza atıyorlar.
benimde en sinir olduğum şeydir iletişimsizlik ve ilgisizlik bir telefon açıp kardeşim böyle böyle diyemiyorlar sinir oluyorum.Kızgın

layra41
29-12-2010, 13:55   |  #19  
Yıllanmış Üye
725 mesaj
Alıntı: Karub  
Yolcu ve Batuhan amacınız ne sizin gidin resimleri başka bir yerde yada özel olarak olarak paylaşın.. Bizene iğrenç AMD kızlarından birde güzel olsalar ha bunuda geçtim konu ile yakından uzaktan alakası yok !!!
Şikayet ettim bilesiniz. Forum kurallarını okuyun okuma biliyorsanız.

--

Diğer arkadaşlara teşekkürler. Sanırım 20-25 gün oldu gideli artık dayanamıyorum. Mesaj atıyorum cevapta gelmiyor.
@Jubei76, sende almak istediğim pwer'ı önermişsin.. Vatan ve Hepsiburada dışındaki her yerden alırım.
Önerileriniz için çok teşekkür ederim. Birde onarım görmüş PSU'lar eski verimi vermiyormuş sanırım. Bu bilgi doğru mudur?
karup sen hastamısın piskolojik sorunlarınmı var bence piskiatriye gitmelisin amd batuhan üyeye avatarı hakında fikir veriyoruz senin konuya rasgelmiş ne var bunda agresif karub.

Son Düzenleme: layra41 ~ 29 Aralık 2010 13:55
Karub
29-12-2010, 13:56   |  #20  
Karub avatarı
OP Yıllanmış Üye
2,652 mesaj
Alıntı: Jubei76  
benimde en sinir olduğum şeydir iletişimsizlik ve ilgisizlik bir telefon açıp kardeşim böyle böyle diyemiyorlar sinir oluyorum.Kızgın
13.12.2010 tarihinden beri UPS kargo/ İstanbulda bekletiliyormuş. Bir Allahın kuluda demiyor ki şöyle şöyle oldu bunları yapmalısınız diye..
Yarım saat önce kurye geldi ve faturayı aldı. Kuryeci bile size bilgi verilmesi gerekiyordu. Mutlaka başka bir durum var. Dedi.. Benim kullandığım marka şuanda Vatan'nın stoklarında bulunmadığı için yedek parçaları yok belkide.. İnşallah üstüne farkını verip yenisini alma durumum olur.
Vatan Bilgisayara dedim o zaman beni niye bilgilendirmiyorsunuz diye.. Telefonda uzun uzun kavga ettik diyebilirim. 1 hafta içinde bilgilendiriniz diye kaç kere mesaj attım. Onların verdiği cevapta resmen kalitesiz ve ilgisiz bir kuruluş olduğunu destekliyor > "Biz gelen ürünlerin kutu içeriği eksikse ve listemizde bulunmuyorsa gelen mesajlara cevap vermiyoruz."
Ürünü yollamamı isterlerkende sadece bozuk parçayı yollayın yeter demişlerdi. Ne fatura nede başka bir parçayı istememişlerdi.

Son Düzenleme: Karub ~ 29 Aralık 2010 14:00
batuhan41
29-12-2010, 17:43   |  #21  
batuhan41 avatarı
Yıllanmış Üye
539 mesaj

Arkadaş şakamısın yahu ? :) Hangi büyük marketten fişsiz,faturasız değişim yapıldığını gördünde vatan'a faturasız yolluyorsun.Onlarında hataları sana geri dönmemeleri.

Karub
29-12-2010, 18:44   |  #22  
Karub avatarı
OP Yıllanmış Üye
2,652 mesaj
Alıntı: batuhan41  
Arkadaş şakamısın yahu ? :) Hangi büyük marketten fişsiz,faturasız değişim yapıldığını gördünde vatan'a faturasız yolluyorsun.Onlarında hataları sana geri dönmemeleri.
Yetkili bayan sadece bozuk parçayı gönderin faturaya gerek yok sisteme kayıt edilir dedi. Bayan işte :)

batuhan41
29-12-2010, 21:03   |  #23  
batuhan41 avatarı
Yıllanmış Üye
539 mesaj

Aslında şikayet ediceksin kardeş.Bana yetkili arkadaş faturaya gerek yok dedi siz ise fatura yok diye kaç haftadır bekletıyosunuz beni diyeceksin.Ne kadar sesin çıkarsa o kadar haklı olursun.

Erşah
30-12-2010, 09:18   |  #24  
Erşah avatarı
Yıllanmış Üye
2,183 mesaj

O değil vatanda garanti belgesine gerek yok.Eğer faturanız varsa tamamdır.Anlamadım gittii.Faturanın üstünde garanti belgesi yerine geçmez yazıyor.Adama faturayla beraber garanti belgesini veriyorsun .Adam sana garanti belgesini geri veriyo.Faturayı alıyor....