Bu yarış arabası çikolata ile çalışıyor...

CHIP Online
10-05-2009, 19:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Benzin değil; güneş veya elektrik hiç değil. Bu F3 aracını çalıştırmak için farklı şeyler gerekiyor.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Bu-y ... alisiyor_12593.html

Resimlerle: Dünyanın en hızlı konsept arabaları

Warwick Üniversitesi'nde proje yöneticisi olarak görev yapan James Meredith, dünyanın en lezzetli arabasını üretmeyi başardı. Bu araç çikolata ve sıvı yağ ile çalışıyor, direksiyonu havuçtan yapılmış ve gövdesi büyük oranda patatesten imal edilmiş. Dahası tüm bunlara rağmen araç bir Formula 3 yarış arabasının hemen hen tüm teknik koşullarına da uygun. Gerçek bir Formula 3 yarış aracından tek farkı yakıtı...

Meredith, saatte 200 km hıza ulaşabilen bu aracın ne yazık ki bir Formula 3 yarışına girmesine bu yüzden izin verilmediğini ama ilk fırsatta uygun bir yarışa sokmak istediklerini söyledi. Meredith bu çok özel aracı yapmalarındaki amacın ise, motor sporlarının çevreye zarar vermeden de gerçekleşebileceğini kanıtlamak olduğunu söyledi.

Tüm konu: Bu yarış arabası çikolata ile çalışıyor...

Resimlerle: Dünyanın en hızlı konsept arabaları

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce bu araca motor sporlarının daha çevre dostu şartlarda gerçekleşmesini sağlayabilir mi?

Süleyman.
10-05-2009, 19:36   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Neden olmasın? Mesajını çok sıradışı birşeyle veriyor. Çikolata ve sıvı yağla olduktan sonra... dedirtiyor insana.

mk1
10-05-2009, 19:44   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
481 mesaj

süper olur.insanlığın açlıktan kırıldığı şu günlerde iyi gelir ama o arabayı alacak parayı bi kazanalımda bakarız sonra...

ilginch
10-05-2009, 22:33   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,635 mesaj

ee, bizim arabaların egzozundan zehirli gaz çıkar, bununkinden gaz çikolata mı çıkıyormuş ki :D

damdanakan
10-05-2009, 23:08   |  #5  
Üye
50 mesaj

Bu teknolojinin burada Tofaş'ta kullanıldığını düşünsenize nasıl olur? Eskiden arabalardan radyo, telefon, çanta falan çalınırdı! Bundan sonra direksiyonu çalarlar.
Polis: Niye çaldın lan direksiyonu? Radyo neyinize yetmiyor?
Hırsız: Abi Çin malı geldi radyolar para etmez oldu. Bi daldım içeri mis gibi havuç kokuyor, bak abi. Anamdan hatıra ölmeden önce son kez yedim ben havuç çorbasını! Açtım çaldım abi!
Polis: Hadi len olur mu öyle şey dolaba koymazsan 5 günde çürür la bu. Ana harbi lan havuçla bu. Adamlar yapmış abi. Ben bunu bizim hanıma veremde bir çorbasını yapıversin.

Olay yol kenarında yaşanmaktadır. Gecekondu mahallesinin yakınlarında bir araba kaza yapar ve cayır cayır yanmaktadır. Kızarmış patates koku olan gecekondu sakinleri aracı söndürmeye çalışan itfayecilere taşlı sopalı dalmışlar. Büyükler polisi oyalarken kadın ve çocuklar arabanın kaportasından sıyırdıkları patatesleri ekmek arasına katıp yemektedirler. Kadınlar çocuklara "Et niyetine yiyin cocuklar." dediğine şahit olmatayız.

H@ckerCesur
11-05-2009, 10:10   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,881 mesaj

Ben bu arabayı sürerken direksiyonunu yerim bee.

Beyda
21-04-2012, 19:51   |  #7  
Üye
55 mesaj

beyin bedava

Kapalı Hesap (154666)
21-04-2012, 22:30   |  #8  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 16
4,901 mesaj

Bir kilo bitter çikolata ile 1000Km yapamıyorsa ekonomik değildir. Yine tüp taktırmak lazımdır.
:D