Bunları silsem bir sorun olur mu ?

vieX
18-04-2009, 11:17   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
288 mesaj

Arkadaşlar bilgisayarım C içine kalasörler atıyor içindede updateler var. İşaretli olanları silsem sorun çıkar mı ?

[/URL]

HaaNKs
18-04-2009, 11:30   |  #2  
Yıllanmış Üye
315 mesaj

O dosyaları silmen sisteminde sorun yaratmaz. Çünkü sistem dosyalarının yeri ayrıdır. Kullandığın bir program C: ye klasör açmış. İçinde güncelleme ya da kullanıcı bilgileri olabilir.

Pc_-_FiXeR
18-04-2009, 11:37   |  #3  
Yıllanmış Üye
553 mesaj

silmen herhangi bi sorun yaratmaz.sadece ''windows''dosyalarına karışma yeter.

vieX
18-04-2009, 11:55   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
288 mesaj

Çok teşekkür ederim... =)

karatutku49
18-04-2009, 12:47   |  #5  
Yıllanmış Üye
321 mesaj

sil gitsin hiç affetme.Sorunda olmaz çünkü önemli şeyler Yerel disk:c de depolanır.Bunlar %80 anti-virüs programının veya diğer programların güncellenmesi sonucu olusan dosyalardır.
Sil GİTSİN

Mustafa@PC
18-04-2009, 13:28   |  #6  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Klasörleri silmesen iyi olurdu,Çünkü bunların bazıları windows update geçici dosyaları ve back-up ları güncelleştirmelerde bir sorun olduğunda kaldırma işlemi bunlar ile yapılıyor.

Onları Update adında bir klasör altında birleştirebilirsin....

Mustafa@PC
18-04-2009, 13:50   |  #7  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
13,125 mesaj

Sildin mi yoksa ?

Burgut
18-04-2009, 14:03   |  #8  
Yıllanmış Üye
237 mesaj
Mustafa@PC
Klasörleri silmesen iyi olurdu,Çünkü bunların bazıları windows update geçici dosyaları ve back-up ları güncelleştirmelerde bir sorun olduğunda kaldırma işlemi bunlar ile yapılıyor.

Üstadım doğru söylüyor. Siz bir Microsoft Update veya diğer programlara ait güncelemeleri gerçekleştirdiğiniz zaman, önce download edilen dosyalar bu geçici klasörlere yerleştirilir, daha sonra da sisteme kurulur. MS Update dosyalarının bir kısmı indirilir indirilmez kurulabilirken bir kısmı bilgisayarı tekrar başlattıktan sonra kurulmaya başlar. Siz bunları silerseniz, eğer indirdiğiniz güncellemeler veya ekstra aplikasyonlar bilgisayarınıza yüklenmemişse indirmeleriniz boşa gider. Sil baştan yapmak zorunda kalırsınız.

Windows klasörü içinde i386 klasörüne de format sonrası bilgisayarınıza ilk yüklenen dosyalar ve sürücüler konulur. Eğer bunların silinmesine onay vermezseniz bu dosyalar öylece bekler. Ancak herhangi bir arıza esnasında işletim sistemi buradaki dosyaları ve sürücüleri referans olarak kullanabilir. Tekrar cd takıp tekrar tekrar uğraşmak zorunda kalmazsanız. Tabi sürücüleriniz ve dosyalarınız bir trojan, virüs, herhangi bir zararlı veya fiziksel zarar tarafından bozulmadıysa..

Kısacası, belirttiğiniz dosyaların isimlerinin tuhaflığı ve o dizinde istenmemeleri dolayısı ile orada bulunmaları sinirlerinizi bozabilir. O zaman o klasörleri sağ tuş > Özellikler > "Gizli" yaparak görünürlüklerini engelleyebilirsiniz. Benim tavsiyem de o dosyalar yerinde dursunlar..

Son Düzenleme: Burgut ~ 18 Nisan 2009 14:10
Mustafa@PC
18-04-2009, 15:14   |  #9  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
13,125 mesaj
Burgut
Üstadım doğru söylüyor. Siz bir Microsoft Update veya diğer programlara ait güncelemeleri gerçekleştirdiğiniz zaman, önce download edilen dosyalar bu geçici klasörlere yerleştirilir, daha sonra da sisteme kurulur. MS Update dosyalarının bir kısmı indirilir indirilmez kurulabilirken bir kısmı bilgisayarı tekrar başlattıktan sonra kurulmaya başlar. Siz bunları silerseniz, eğer indirdiğiniz güncellemeler veya ekstra aplikasyonlar bilgisayarınıza yüklenmemişse indirmeleriniz boşa gider. Sil baştan yapmak zorunda kalırsınız.

Windows klasörü içinde i386 klasörüne de format sonrası bilgisayarınıza ilk yüklenen dosyalar ve sürücüler konulur. Eğer bunların silinmesine onay vermezseniz bu dosyalar öylece bekler. Ancak herhangi bir arıza esnasında işletim sistemi buradaki dosyaları ve sürücüleri referans olarak kullanabilir. Tekrar cd takıp tekrar tekrar uğraşmak zorunda kalmazsanız. Tabi sürücüleriniz ve dosyalarınız bir trojan, virüs, herhangi bir zararlı veya fiziksel zarar tarafından bozulmadıysa..

Kısacası, belirttiğiniz dosyaların isimlerinin tuhaflığı ve o dizinde istenmemeleri dolayısı ile orada bulunmaları sinirlerinizi bozabilir. O zaman o klasörleri sağ tuş > Özellikler > "Gizli" yaparak görünürlüklerini engelleyebilirsiniz. Benim tavsiyem de o dosyalar yerinde dursunlar..

Alkış Aynen öyle...

mancukya
18-04-2009, 15:17   |  #10  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

PureRa yükleyin select all sceip sadece desktop.ini isaretini kaldirip temile tusuna basin pcde hic bir kalmiyor bu tarz gereksiz dosya tarzi

piRe_
19-04-2009, 17:12   |  #11  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,183 mesaj
Mustafa@PC

Silme konusunda malesef Burgut ve mustafa@pc ye katılmıyorum. O bahsettiğiniz dosyalardan daha sonra kaldırma/onarma işlemi gerçekleştirilmez. Onun için dosyaların sistemde ayrıca depolandığı bir alan vardır ve oraya yazar, kaldırma/onarma işlemini de yine oradan yapar. Bu C: içinde bahsedilen uzun isimdeki klasör ise yükleme yapılacak dosyanın açılarak kurulumunun gerçekleştirildiği yerdir. Yani, elinizde bir sıkıştırılmış arşiv var ve yüklemeniz için bu dosyanın bir yere açılması gerekiyor. Kimi dosyalar temp klasörüne açılarak yükleme gerçekleştirilir. Sonradan oluşabilecek değişiklikler onarma/kaldırma için temp yada yukarıda belirtilen yerden her hangi bir işlem yapılmaz. İsterseniz deneyebilirsiniz. C: içerisinde o uzun addaki klasörün oluşmasına sebep olan aynı dosyayı tekrar yüklemeyi denerseniz, yine aynı yerde farklı isimde uzun fakat başka bir isimde klasör oluştuğunu görürsünüz.
Kısacası bunları güvenle silebilirsiniz. Lütfen insanların kafalarını karıştırmayın.

Son Düzenleme: piRe_ ~ 19 Nisan 2009 17:15
CapanQGLU
19-04-2009, 17:46   |  #12  
CapanQGLU avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,511 mesaj

Bende de Buna Benzer Dosyalar Vardı. Sildim, Hiç Bir Sorun Olmadı.

zenci11
25-05-2014, 08:49   |  #13  
Taze Üye
1 mesaj

arkadaşlar bende google chrome kafayı yedi bilgisayar acılıyo bırakıyorum kendi kendi site açıyor. düzeltmeme yardım edermisinz

birde şu software version updateri silsem ne olur