Bunu da gördük: Facebook'u robotlar bastı!

CHIP Online
09-05-2009, 13:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Bilim kurgu romanları gerçek oluyor: Robotlar çok yakında sosyal hayatımıza da girecek!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Bunu ... ar-basti_12647.html

Resimlerle: Top 20 TV & Film Robotları

Isaac Asimov'un romanları çok yakında gerçek olabilir. Çünkü bilim adamları bir robota Facebook profili oluşturarak insanlarla ilişkilerini geliştirmesini sağlamayı düşünüyorlar.

Birleşik Arap Emirlikleri Üniversitesi İnteraktif Robotlar ve Medya Laboratuarlarında (IRML) çalışan Dr. Mavridis, ünlü filozof ve hekim olan "İbn-i Sina"dan etkilenerek "İbn Sina" adını verdiği robotuna bir Facebook profili oluşturacağını söyledi.

Aslında ActiveRobots şirketinin PeopleBot modelinin bir türevi olan robot, yüz tanıma ve dil modülü sayesinde insanları tanıyabiliyor ve sohbet edebiliyor. Facebook sayesinde robotun karşısındaki hakkında daha geniş bilgiye sahip olacağını ve sohbetini o yönlerde ilerleteceğini düşünen Dr. Mavridis tanımadığı ama Facebook'ta profili bulunan insanları da profil fotoğraflarından tanıyarak daha rahat sohbete başlayabileceğini aktarıyor.

Yakında IRML koridorlarında gezmeye başlayacak İbn Sina'ları bakalım ne zaman sokaklada görmeye başlayacağız.

Tüm konu: Bunu da gördük: Facebook'u robotlar bastı!

Resimlerle: Top 20 TV & Film Robotları

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Bir robotla sohbet eder miydiniz?

Banned
09-05-2009, 14:28   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
127 mesaj

şimdi birşeyi merak ettim acaba bu robot kadınlarla konuşur mu(malum araplar din şeriat)...onun dışında ben erkeğim problem yok ama araplardan hiç hazzetmem zaten kendilerini de hiç sevmem yaptıkları robotta bir oyuncaktan ne kadar farklıdır tartışılır...

PcMaKeR
09-05-2009, 16:09   |  #3  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

botego :D Merve ile çetleşin :D

soruyu yazıyon sql den en uygun cevabı bulup mesajı sana yazıyor işte botego bu :D

iRobot taki sunny gibi bişi olursa niye konuşmayalım :D

Mustafa Can
09-05-2009, 16:37   |  #4  
Mustafa Can avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,248 mesaj
AdRaMiTi

:D Robotlardan elektrik alamıyorum ne yazıkki...

BeğendimBeğendimBeğendimBeğendimBeğendimBeğendimBeğendimBeğendimBeğendimBeğendimBeğendimBeğendimBeğendimBeğendimBeğendim

Mustafa Can
09-05-2009, 16:38   |  #5  
Mustafa Can avatarı
Yıllanmış Üye
2,248 mesaj
PcMaKeR
botego :D Merve ile çetleşin :D

soruyu yazıyon sql den en uygun cevabı bulup mesajı sana yazıyor işte botego bu :D

iRobot taki sunny gibi bişi olursa niye konuşmayalım :

ben çook uğraştım onunla

MBTGROUP
09-05-2009, 16:54   |  #6  
Yıllanmış Üye
2,727 mesaj

Ben devreleri ne kadar dayanır onu test ederim:DYaşasın kötülükKahkaha

PcMaKeR
09-05-2009, 16:59   |  #7  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj
pcword
Ben devreleri ne kadar dayanır onu test ederim:DYaşasın kötülükKahkaha
Beğendim

o devreye şunu koyacaksın o zaman :D (Çok mu soruyor == evet o zaman yanıtlama);

ehhe

Banned
09-05-2009, 17:46   |  #8  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
127 mesaj

bu arada yeni dikkat ettim resimdeki o ise aczmendi gibi duruyor biraz adamların teknoloji anlayışı bile bir acaip...