bütün dosyaları yedekleme mümkün mü

ali67
10-10-2006, 15:41   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
50 mesaj

sayın ustalarım.vallah nerden başlayacağımı bilemiyorum.ben format atmadan önce office nero gibi programları yani c sürücüsünde olanları d sürcüsüne yükledim.amacım şu idi ki format bittikden sonra d sürcüsünden programları tekrar yükleyim..ama olmadı.acaba benim yanlışlığım bu programları program failsden d sürücüsüne taşımam mı oldu. normalde müzik dosyalarında ,word dosyalarında bir sorun yok
ve ya kısaca başınızı ağrıtmadan sorayım.
sizler de d sürücüsü silinmeden format attığınız zaman tüm programların ,dosyaların hepsini office de dahil olmakla d ye taşıya biliyormusunuz.acaba taşımak mı kopyalamak mı hangisini yapmalıydım.önceden teşekkür ederim

CU_GS7
10-10-2006, 16:53   |  #2  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj

Evet bahsettiğin gibi önceden yüklenmiş bir programı direk c/prog files`tan bir diğer harddiske taşırsan ya da kopyalarsan yeni windows kurunca çalışmaz tabi ki..
Çünkü programların registry(kayıt defteri) girdileri format sonrası silinmiştir..Programı yeniden kurman gerekir ki bu program yeniden kayıt defterine işlensin ve çalışsın..

omer2197
10-10-2006, 19:32   |  #3  
Yıllanmış Üye
166 mesaj

dostum setup olarak kurduğun herşeyi formattan sonra yeniden kurmalısın.winamp, nero,ofis vs vs programlar cu?gs7 nin de dediği gibi registry kayıtları silinir.fakat belgelerini resimlerini müziklerini yedekleyebilirsin.

Recep Baltaş
10-10-2006, 20:10   |  #4  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Kısacası o programların Setuplarını atmalısınızı D ye...

TuncaBozkurt
10-10-2006, 20:35   |  #5  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

veya şu işlemleri yapabilirsiniz:
1.programın tüm dosyalarını yedekleyin.1 tane bile eksik kalmasın.artık dosyaları tahlil etmek size kalmış
2.registry nin(kayıt defteri) yedeğini alın.(belki eksik birşey olabilir)
ama yine de program ekle/kaldır da o program gözükmeyecektir.onun için en iyi yöntem formattan sonra programları yeniden yüklemek.veya istediğiniz programları windows xp cdsine entegre etmek.ama program sayısı artarsa bu windows cd si windows dvd sine geçer.daha doğrusu mecburen siz geçirirsiniz:D

ali67
10-10-2006, 23:29   |  #6  
OP Üye
50 mesaj

hepinize çok çok teşekkür ederim