Büyük PC Defansı (Ücretsiz Yazılımlarla)

aLibabaxD
07-03-2012, 19:33   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
70 mesaj

Merhaba Chip.com.tr de sık sık dolaşıyorum ve sizlere yardımcı olmaya çalışıyorum ve görüyorum ki herkezin güvenlik konusunda biraz eksiklikleri var diye düşünüyorum ve bunun için bir paket oluşturmaya çalıştım.
Arkadaşlar hepimizin bildiği gibi herkezin büyük sıkıntısı olan virüsler,malwarelar vs. vs. bunlardan kurtulmak için anlatacağım güvenlik yazılımlarını kullanarak gerçek korumayı sağlayabiliriz.
1)Koruyucu olarak ücretsiz anti-virus programı
Genel olarak virüsler web siteleri,mailler vs. bulaşmaktadır.Bunun için sizlere Antiviri onerıyorum ve bende kullanıyorum neden diye sorarsanız ilk olarak Antivir bilgisayarınızı yormaz ve en önemlisi ucretsizdir ve çok başarılı bir koruma sağlar.
Download:Avira Antivir

2)Malware Fighter
Arkadaşlar 2. önerim olarak IObit'in ucretsiz Malware Fıghter yazılımdır.IObit Malware Fighter, ikili teknolojisi sayesinde bilgisayardaki zararlı yazılımları temizlemekle kalmaz sürekli koruma sağlar. Özellikle pek çok kullanıcının korkulu rüyası haline gelen casus yazılımlar üzerinde de etkili olan program sistemde derinlemesine bir temizlik sağlar.IObit malware fighter bulut teknolojiside kullanmaktadır.(Gelişmiş bulut bilişim teknolojisiyle en yeni zararlı yazılım davranışlarını analiz ederek olası risklere karşı otomatik koruma sağlar.) Ve arkadaşlar en önemlisi IObit hiç bir virüs programıyla çakışmaz yani kısacası IObit malware Fighteri virüs programıyla birlikte kullanabiliriz.Virus programına destek bir yazılımdır.2si birlikte gerçek zamanlı korumayı sağlamaktadır.Sisteme sızmaya çalışan spyware, keylogger, bot, worm, adware, trojan, hijacker gibi zararlı yazılımların tümü engeller.

Download: IObit Malware Fighter

Arkadaşlar Önerilerimi Dinlerseniz PC'nizde %100 Korumayı Sağlayabilirsiniz.

salihkarakas
07-03-2012, 19:53   |  #2  
Üye
Teşekkür Sayısı: 1
84 mesaj

Ben sistemimi herzaman güncel tutarım, Microsoft essentials kurulu her hafta komple virüs taramassından geçiririm. Microsoftun sitesindende Windows Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı indirdim tamamdır. Herkese öneririm :)

Mert_06
07-03-2012, 20:30   |  #3  
Mert_06 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,082 mesaj

Dil çıkarıyorDil çıkarıyorMasum

viking20
08-03-2012, 12:14   |  #4  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

https://www.chip.com.tr/forum/ful ... -lazim_t235105.html

LENO7
08-03-2012, 13:14   |  #5  
LENO7 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 91
2,019 mesaj

Avira hiç iyi bir Antivirüs değil hatta Antivirüs bile olamaz...kasmayabilir ama hiç iyi korumuyor...
Avira Kullanıyordum..Bir yabancı siteye girdim...ordan burdan resimler programlar indirdim..sonra bilgisayarım durduk yere sersemleşti..mouse'nin sağ tıkı çalışmıyordu..Avira'yı açıyorum cevap vermiyor bu ne arkadaş...Birde İobit Malware Fighter...onu bedava kullandığımızda bize hiç bir yararı olmuyor ancak lisansını satın aldığımızda ozaman tam koruyor...
O Kadarrr...

Coskun.Abi
08-03-2012, 18:41   |  #6  
Coskun.Abi avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
425 mesaj

Avira kendini bile koruyamıyor ki bilgisayarı nasıl korusun. Bu iki programı kurana kadar bilgisayarı kucaklayıp camdan fırlatın daha iyi.