c# 2010 hakkında

HPQ-User
09-08-2010, 10:58   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

kediyerim sormuş:
merhaba ben c# öğrenmeye başladım.fakat indirdiğim e kitap ya c# 2005 ya da 2008.bilemiyorum.visual c# 2010 kullanıyorum ama pdfde verilen örnek kodların çoğu çalışmıyor.mesela szdirect falan.

ne yapmalıyım? c#2010 başlangıç için iyi midir?

başlangıç için hangi c#?

dökümanları nereden bulurum?

teşekkürler

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows 7
Sistem Özellikleri:
win7 x64

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; en-US) AppleWebKit/533.4 (KHTML, like Gecko) Chrome/5.0.375.125 Safari/533.4

mesut_illegal
09-08-2010, 12:08   |  #2  
mesut_illegal avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
810 mesaj

kodlarla ilgili uyum sorunu olduğunu sanmıyorum.Çalıştıramadığın örnek kodu bizimle paylaş bi bakayım birde ne gibi hata aldığını da bize yaz.Bir yerde gözden karçırdığın birşeyler olmalı.

bizzy
14-08-2010, 13:00   |  #3  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
59 mesaj

bu da yardımını aldığım e kitap:
http://www.speedyshare.com/files/23794070/CSharp-1_noPW.pdf

eğer daha iyi öğrenebileceğim bir e kitap öneriyorsanız, cevap olarak atarsanız sevinirim.paylaşımı yasaksa pmden beklerim.

mesut_illegal
14-08-2010, 14:59   |  #4  
mesut_illegal avatarı
Yıllanmış Üye
810 mesaj
Alıntı: bizzy  

bu da yardımını aldığım e kitap:
http://www.speedyshare.com/files/23794070/CSharp-1_noPW.pdf

eğer daha iyi öğrenebileceğim bir e kitap öneriyorsanız, cevap olarak atarsanız sevinirim.paylaşımı yasaksa pmden beklerim.
Tanımladığın değişken isimlerini kontrol et aynı olmalılar. Üst tarafta szSrcLine diye tanımlamışsın. Alt taraftaki kodlarla szSrcFile ve szDescfile  diye kullanmışsın.Hataya göre bu iki değer tanımlanmamış o yüzden programda hata var.Kodları kendim denemedim hata mesajına göre söylüyorum.
Sana tavsiye kitap olarak: www.yaztasarla.com 'a gir ordan e-books bölümünden Bilge Adam Eğitim Kurumlarında kullanılan Türkçe e kitapları indir.C# diline ait çok kaliteli kitaplar. İnternette bulunan diğer bilge adam kitapları ile aynı değil yeni kitaplar. Programlama ile ilgili herhangi bir soru ve ya sorunun olursa verdiğim sitedeki forum bölümüne konu aç çok kısa sürede cevap bulabilirsin sorununa.

bizzy
15-08-2010, 03:42   |  #5  
Üye
59 mesaj
Alıntı: mesut_illegal  
Tanımladığın değişken isimlerini kontrol et aynı olmalılar. Üst tarafta szSrcLine diye tanımlamışsın. Alt taraftaki kodlarla szSrcFile ve szDescfile  diye kullanmışsın.Hataya göre bu iki değer tanımlanmamış o yüzden programda hata var.Kodları kendim denemedim hata mesajına göre söylüyorum.
Sana tavsiye kitap olarak: www.yaztasarla.com 'a gir ordan e-books bölümünden Bilge Adam Eğitim Kurumlarında kullanılan Türkçe e kitapları indir.C# diline ait çok kaliteli kitaplar. İnternette bulunan diğer bilge adam kitapları ile aynı değil yeni kitaplar. Programlama ile ilgili herhangi bir soru ve ya sorunun olursa verdiğim sitedeki forum bölümüne konu aç çok kısa sürede cevap bulabilirsin sorununa.
öncelikle teşekkür ederim.en yakın zamanda indirip deneyeceğim fakat, beginner seviyesinde değil mi? gerçi içeriğini çok rahat kavrayabilirim ama temellerini öğrenmem lazım

Son Düzenleme: bizzy ~ 15 Ağustos 2010 03:43
Kapalı Hesap (101323)
15-08-2010, 13:53   |  #6  
Kapalı Hesap
3,337 mesaj

benimde  elimde  C#  2008  var  yazdığım kodların  çoğu çalışmıyor  aynen bakarak  doğru şekilde yazıyorum  çalışmıyor  ne   visual studio    nede farklı  bir ıde  de  çalışmıyor    sırf bu yüzden  soğudum programlamadan mesela    2 saat  uğraşıp    program yazıyorum   ama derleyince tak hata   hataları düzeltiyorum   yok  yine  aynı    bu yüzden çok fena soğudum programlamadan

mesut_illegal
15-08-2010, 14:00   |  #7  
mesut_illegal avatarı
Yıllanmış Üye
810 mesaj
Alıntı: liberty city  
benimde  elimde  C#  2008  var  yazdığım kodların  çoğu çalışmıyor  aynen bakarak  doğru şekilde yazıyorum  çalışmıyor  ne   visual studio    nede farklı  bir ıde  de  çalışmıyor    sırf bu yüzden  soğudum programlamadan mesela    2 saat  uğraşıp    program yazıyorum   ama derleyince tak hata   hataları düzeltiyorum   yok  yine  aynı    bu yüzden çok fena soğudum
Programlamadaki hatalar çoğu programcının canını sıkar o yüzden eğer program yazarken hata almak istemiyorsanız kaliteli yazılım kitaplarının kodlarını inceleyerek kodlayın.İnternetteki çoğu kodlar ufak bir hata yüzünden çalışmaz.Genelde sınıf çağırmayı unuttuğumuz için hata alırız.Ama pes etmemek gerekir.Ben Lisedeyken proje teslim etmemiz gerekiyordu 3 satırlık bir kod vardı bi türlü hatasız çalıştıramıyordum internetten aramadığım kaynak kalmadı kitaplardan bakmadığım sayfa kalmadı bi türlü çözemedim.İnat ettim üç satır kod için tam 8 saatimi harcadım ve 8 saat uğraştıktan sonra o kodu çalıştırdım.

bizzy
15-08-2010, 17:52   |  #8  
Üye
59 mesaj

bu arada c# ile c#.net aynı yoldan mı ilerliyor