c,c^#hangi hangi programda yazilir

loisy
22-08-2006, 21:18   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
20 mesaj

ben c ve C# a yeni basladim bunlarin komutlarini biliorum note pad a yaziorum ama professional olarak hengi programda yazacagimii bilmiom bana bunu solermisiniz

mrc_1984
22-08-2006, 22:34   |  #2  
Yıllanmış Üye
147 mesaj

kardeş,C dos tabalı ve windows tabanlı olmak üzre iki çeşittir...
bana kalırsa önce C++ dan başla komutları kullan ve bol program yaz...

#include<stdio.h>
#include<conio.h>
main()
{
printf("çalış kardeş çalış");
}
getch();
}
bu prg ile başla :)

loisy
23-08-2006, 10:22   |  #3  
OP Yeni Üye
20 mesaj

iyi iyi guzelde c++ hangi programda yazilir c hangisinide yazilir nerden indirilir paralisa nerde satilir abi anlatin biraz be

LmandrakeL
24-08-2006, 19:48   |  #4  
Üye
78 mesaj

C için Borlandın derleyicisini C# içinde Visual Studio yu kullan...

mrc_1984
24-08-2006, 20:58   |  #5  
Yıllanmış Üye
147 mesaj

iste yollarım sana kardeş
bana mail bir tane

destkop
07-09-2006, 20:30   |  #6  
Yıllanmış Üye
558 mesaj

arkadaşlar csharp için key of c# indirdim onunla yazmaya başladım programlarımı ama ne yazıkki program da run derken gzlce çalışıyor.ama belgelerimdeki fizinde açınca ne yazıkki dos ortamı açılıp kapanıo 1 saniye ekranda duruyorve şu anda visual studio ya para vercek kadar büyümediimi söleyip ailem vermiolar:/[zaten bu pc işinede çok kızıyolar ama bn bilgisayar mühendisi olunca hepsi görcek]mesajıı düzenledim ve  belki hata kodlardadır die düşündüm alın kodalr burda;

[ Tüm kodu seç ] [ Yeni Pencerede Göster ]
using System; class BirProgram { static void Main() { int elma, armut, Toplam; elma = 3; armut = 4; Toplam = elma + armut; Console.WriteLine ( Toplam ); } }

Son Düzenleme: destkop ~ 07 Eylül 2006 20:35
PcMaKeR.Serdar
13-09-2006, 21:41   |  #7  
Taze Üye
11 mesaj

bütün programla dilleri derleyici ile derlenirler. notepadle sadece kodları yazarsın ama derlemezsen o çalışmaz. c ile c++ dan vazgeç derim ve c# öğren derim neden dersen hem vb hem c++ hemde java karması bir dil olan c# .net in bütün özelliklerine hakim bir dildir ve visual studio ile borland tarafından derleyicileri vardır. dos tabanlıyı bırakıp direk görsele geçmeni tavsiye ederim çabuk alışacaksın(önceden vb görmediysen biraz zorlana bilirsin) kolay gelsin.

destkop
14-09-2006, 18:54   |  #8  
Yıllanmış Üye
558 mesaj

evt gerçektende gzl bu arada sorunu çözdüm arkadaşlar Console.ReadLine() komutunu ekleyince enter tuşuna basarsanız ekran kapanıo ve böylece ekran siz istemedikçe kapanmıyor. birde visual c3.net aldımKahkahabide üstteki arkadaşım görsel çalış demiş ama ben katılmıyorum.form larla çalışmak sadece windows ortamı için geçerli her ne kadar .net başka platformlarda çalışır deselerde yinede sadece windows ta çalışıyor.bnden tavsiuye konsol uygulamaları yap;)

PcMaKeR.Serdar
14-09-2006, 22:30   |  #9  
Taze Üye
11 mesaj

O onun zevkine kalmış artık. bence görsellik ve kullanılırlık daha önemli. Şuan neredeyse herşey nesneye kayıyor artık. eskiden linux konsol olarak daha sık yönetilirdi ama şimdilerde yawas yawas konsol devri kalkıyor. Tavsiyem buydu :)