C dili ne kadar işe yarar

alpmut
12-07-2009, 00:43   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
15 mesaj

Evet arkadaşlar başlıktada görüldüğü gibi c dili ne kadar işe yarar ileride c ile prog. yapıp satabilirmiyim satsam bile bu işlerde para nasıldır veya bir web sitesi yapmada ama önceliğim programlama yoksa üzerine c++ ve c# yide bilmemmi gerekir...

hsnhsynisler
12-07-2009, 11:06   |  #2  
Yıllanmış Üye
267 mesaj

Önemli olan senın programla yani algoritma mantıgını kavramaktır.Eğer sen bunu kavradıysan her dilin üstesinden gelirsin ... Seçime kaldıysa alanını belirleyip garif web veritabanı vs. eğer bunlardan hangisini şecceksen o alandaki programlama dillerinden birini kullanırsın ve devam edersin yoluna

loseface
12-07-2009, 11:32   |  #3  
loseface avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,757 mesaj

kardeş hsnhsynislerin dediği gibi ilk başta algoritmayı öğrenirsin sonra istediğin alana yatkın olan dili öğrenirsin para yı da yaptıın web sayfası veya programın kalitesine göre değişir belkide hiç kazanamazsın=)
ah be ilk başlarda ben de böle diyodum burada ki abilerimiz sayesinde öğrendik sağolun

MasterOfCode
13-07-2009, 00:50   |  #4  
MasterOfCode avatarı
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 1
39 mesaj

C ile oturup ticari program yazmak hem cok cok zahmetli hemde hamallık olur. C sadece baslangıctır programlamaya baslamak icin. Daha sonrasında C++ ve Java yada C# a gecersin. Ticari programlar yazmak için IDE 'ler kullanman gerekecek. Genelde atiyorum .NET C#dilini kullanan bir IDE, C++ için C++ Builder olabilir, Pascal için Delphi,Java için NetBeans veya Eclipse  gibi IDE lerde ticari programlar yazabilirsin.

İşte bu IDE'leride anlatan kitaplar vardir. Onlarıda alıp okuman gerekir..

Son Düzenleme: MasterOfCode ~ 13 Temmuz 2009 00:52
alpmut
15-07-2009, 13:12   |  #5  
OP Taze Üye
15 mesaj

çok saolun t.e

PcMaKeR
16-07-2009, 09:32   |  #6  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj
Alıntı: MasterOfCode  
 Genelde atiyorum .NET C#dilini kullanan bir
Şuna Visual Studio desen olmaz mıydı.
.NET bir programlama çatısıdır: C++ da kullanır Visual Basic te Kullanır C# ta kullanır.
Resmi Dili C# tır.
Visual Studio dışında; SharpDevelop diye bir ücretsiz program daha vardır ama Visual Studio nun yerini kimse tutamaz.

researcher
22-07-2009, 01:06   |  #7  
Taze Üye
4 mesaj

Konu biraz dağıldı galiba. C'yi gerçekten iyi bir şekilde öğrenebilirseniz görsel değil ama yine de iyi para kazandıracak projelere imza atabilirsiniz. Bir çok cihazda binlerce satırlık C kodları çalışıyor. Ama yukarıda bir arkadaşımızın dediği gibi asıl hedefiniz ne? İlk önce ne tür programlar yapmak istiyorsunuz bunu belirleyiniz ve sonrada öğrenilecek dili seçiniz.<

TuncaBozkurt
22-07-2009, 12:57   |  #8  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

Bir de Kadir Çamoğlu'nun blog yazılarını inceleyin. İyi şeyler var.