c diski dolu

yesilaygunes
17-10-2009, 22:58   |  #1  
yesilaygunes avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 1
45 mesaj

arkadaslar ben bir arkadastan bir reg dosyası aldım  pc yi super hızlandırdı ama pc yi yeniden baslatınca  c diski agzına kadar doldu xp kullanıyorum windows klasöründe  ram bellegi ne kar büyükse o  buyuklukte  dosyalar var galiba .sys  uzantılı silemiyorum sildigimde yeniden baslatınca yeniden geliyor acil yardım

Mustafa@PC
17-10-2009, 23:01   |  #2  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Yaptığınız şey öncelikle çok anlamsız...

Çözüm ise sistem geri yükleme.

yesilaygunes
17-10-2009, 23:03   |  #3  
yesilaygunes avatarı
OP Yeni Üye
45 mesaj

reg ayarı  sistem geri yüklemeyi kapatmış  yani hızlandırma ayarı olarak  sistem geri yükleme de dahil bir cok işlem devre dışı  kalıyor yani geri yükle olmaz yok mu  bunu n çaresi

yesilaygunes
19-10-2009, 12:22   |  #4  
yesilaygunes avatarı
OP Yeni Üye
45 mesaj

güzel anlatıyorsun lütfen biraz daha  açarmısın  dedigin yere geldim ama ne yapacagımı net anlatmadın biraz daha detaylı olursa sevinirim lütfen yardım cı ol  şimdiden tşk.

yesilaygunes
19-10-2009, 13:06   |  #5  
yesilaygunes avatarı
OP Yeni Üye
45 mesaj

peşin söyliyeyim kardeş erkegim yani bızdır  ben bun tavlıyayıö diye olmasın şimdi benim pc de deyilim arkadasımın   pc sinde göstereyim

Son Düzenleme: yesilaygunes ~ 19 Ekim 2009 13:07
yesilaygunes
19-10-2009, 13:08   |  #6  
yesilaygunes avatarı
OP Yeni Üye
45 mesaj

[email=yesilaygunes@hotmail.com]yesilaygunes@hotmail.com[/email]

mustafa2116
19-10-2009, 18:10   |  #7  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj

Yapılan değişiklik pc yi hızlandırıyor demişsin. Reg Yani regedit yaralarını değiştirmişisin.

Şimdi sana pc deki değişiklikelri anlatıcam. Bu yaptığın değişklik sonucu meydana gelen değişmelre. (yazıdan anladığım Kadarıyla)

_ sisitem hızlansın diye sys kullanımını artırmışsın Tabi buda pagefiles.sys yi işiriyor.
_ Sys kullanımı donanımın zorlanmasına neden olabiliyor buda aşırı bellek isteyen bir hal gerektiriyor.
_ Hdd nin hafızası bellidir. Ancak yaptığın değişiklik sınırsız belek değişikliği gibi görünüyor.
_ Regeditteki değişmeyle Sys kullanımı artı  ancak sys temizleme kalktı. Buda sisitemin hızlanmasına ama hdd nin kullanımının artması demek.
_ Sys temizliği diğer adıyla sistem boşaltmanın alanı küçüldüğü için sisitem çalıştığı sürece tüm kayıtları sys ye kaydediyor. Haliyle sys sürekli büyüyen ama üstüne yazılabilen bir hal alıyor.
_ Değişken sistem dosyaları oluştuğu için sistem önceki sisitem kayıtlarını silmekten vaz geçmiş standar çalışma prensiplerinden düşük sevi,yede ve hızlı çalışmış olur.
_ system Volime adlı klasör db sys  ve daha bir sürü yedklerle şişmeye başladı ama sisitem hdd kullanımında kayıtları kullanmakta olduğu için hızllıdır.
_ Yeni oyun kuramazsın çünkü tüm alan artık işletim sisiteminin etkisindedir ama öncekileri açıp kullanabilirsin.
_ System Volime klasörüne sistem izinli erişildiğinden  bu dosyalar sisitemde boş aoaln olarak ifade edilir ama asla göremezsin. Böylelile UNDELETE işlemi sürekli çalışır ama sisitem kayıttan vazgecmez çünkü sisitem hızını etkileyen değişlikleri engelemek için açılışta önceki kapanışta hazrladığı dosyayı kullanır ve windows kılasörü hiçbir zaman zarar göremez ama  her açılıştada ssitemi denetler böylellikle sisitem hızı düşmez.

Bukadar karışıklık yapabileceğini düşünmüşmüydün. Reg programını kurarken sisitem değişikliği yapılacaktır uyarısını mutlak almışsındır. Ama arkadaş güvencesi.
Not : bu sisitem site çökertmede db şişirme metodu olarakta kullanılmakta