c hakkında sorular

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
WARDOM
24-12-2005, 13:23   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

ben bil.müh. 1.sınıf öğrencisiyim.c-programlama dersinden almış olduğum bir ödevle başım dertde.ödev aşağıda yazılı.yardım edebilecek durumda olan bir arkadaş varsa.komutları bana maille gönderirse sevinirim.

uygulama:labirent program yazınız.
0 ve 1 lerden rastgele oluşturulan NxN'lik bir matriste,matrisin [0,0]'ıncı elemanıdan başlanarak,4 yönlü(yukarı,aşağı,sağa ve sola)hareket yapma imkanı vardır.Eğer seçilen yöndeki sayı 0 ise o yönde ahreket edebilir,1 ise hareket edilemez demektir.Buna göre ekranda ilk önce oluşturulan matris görğlecektir.daha sonra sonuncu elemana ulaşılmışsa takip edilen yol sıralanacaktır.Örneğin;

başlangıç-sol-sağ-yukarı.....-bitiş
şeklinde yazılacak.(kullanıcı matriSİN boyutunu klavyeden girecektir.

ugurayyildiz
02-01-2006, 21:28   |  #2  
Taze Üye
2 mesaj

sana bu ödevi bulacam ve gönderecem en yakın zaman da yapmaya çalışacağım. ben Lise 2 meslek lisesi öğrenciyim biz de bunlara yakın görüyoruz sana yardımcı olacam

savur63
12-04-2006, 12:50   |  #3  
Taze Üye
2 mesaj

selam ben de bir ödev aldım ödev c dilinde bütün hatalar ve buhataların ne anlama geldiği ve ve her hata için bir örnek yardımcı olun  lütfen ne yapacağımı bilmiyorum benim email atarsanız sevinirim .... şimdiden  teşekürler...
savur63@gmail.com