C'nin Simgesi

ilginch
25-02-2009, 21:49   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,635 mesaj

C'nin simgesi niye böyle?
yenile dedim olmadı,virüs tarattım yok,kapatıp açtım, nafile..

viking20
25-02-2009, 22:12   |  #2  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

bilgisayarım" penceresini açıp da gördüğünüz C sürücünüzün standart simgesinden artık bıktıysanız simgesini değiştirmenin çok kolay bir yolu var.
Hatta bilgisayarınızı yeniden başlatmaya bile gerek kalmıyor. Bunun için ilk önce C: sürücüsünün içinde bir AUTORUN.INF dosyası yaratıyoruz. Bu dosyayı NOTEPAD ile yaratabilirsiniz. Daha sonra Windows'un PAINT uygulamasında (ki başka bir resim işleme programı da olabilir) 32*32 bir dosya yaratıp bir şeyler yazıyoruz. Dosyayı farklı kaydet diyerek "c" sürücüsünün içine "c.ico" adıyla kaydederek bir icon yapmış oluyoruz. Şimdi, daha önceden yaratmış olduğumuz AUTORUN.INF dosyasını açıp şunları yazıyoruz; [autorun] icon=c.ico Dosyayı kaydederek kapatıyoruz. (burada ki c.ico yerine yeni bir dosya yaratıp onun da ismini verebiliriz). Bilgisayarım penceresinin içindeyken mouse'un sağ tuşuyla "yenile" diyoruz (veya F5 tuşuna basıyoruz) ve oldu!!
-----
notepad dosyası aç içine
[autorun]
icon=c.ico
yaz
sonra fosyaya bas farklı kaydet de dosya ismini AUTORUN.INF olarak yaz;tabi önceden 32x32 bi ico dosyası bul adını C yap
----

Son Düzenleme: viking20 ~ 25 Şubat 2009 22:18