c programlama için bilgisayar tavsiyesi lütfen....

caglaratilgan
02-10-2010, 19:32   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

ARKADAŞLAR BEN YAZILIM MÜHENDİSLİGİNDE OKUYORUM VE ALGORİTMA VE PROGRAMLAMA DERSİND E C PROGRAMLAMA GÖRECEZ.. BEN BU C PROGRAMLAMAYI VE TABİ C++ VE DELPHİ GİBİ UYGULAMALARI NETBOOKTA RAHATLIKLA YAPABİLİRMİYİM... HEM UFAK OLUŞUNDAN HEMDE FİYAT OLARAK NETBOOK TERCİHİMDİR FAKAT UYGUN FİYATLI DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR DA ÖNERİRSENİZ ÇOK SEWİNİRİM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER....

muh34
02-10-2010, 20:01   |  #2  
Yıllanmış Üye
215 mesaj

Öğrencilik hayatında buyuk olcekli guclu bilgisayar kullanmanı gerektirecek bir durum olmaz genelde.Fakat kod yazarken calıstıgın bilgisayarın klavyesi kucuk olmasın yeter.Cunku bir sure sonra komutları akıcı bir şekilde kullanacaksın oyuzden hız onemli ve rahat kullanabilecegin bir keyboard olsun yeter.Program calistirma mekanizması icin guclu bilgisayar veya notebook aramana gerek yok,normal bir laptop işini gorecektir.Genelde iyi sayılabilecek bir laptop 1.5 civarinda fakat piyasada bir cok laptop cesitleri var,bir kac elektronik magazasını dolasarak aradıgını muhakkak bulabilirsin.Exper,toshiba ünlü markalar zaten.Başarılar

Son Düzenleme: muh34 ~ 02 Ekim 2010 20:05
caglaratilgan
02-10-2010, 20:04   |  #3  
OP Taze Üye
4 mesaj

çok teşekkür ediyorum ....

caglaratilgan
02-10-2010, 20:14   |  #4  
OP Taze Üye
4 mesaj
Alıntı: muh34  
Öğrencilik hayatında buyuk olcekli guclu bilgisayar kullanmanı gerektirecek bir durum olmaz genelde.Fakat kod yazarken calıstıgın bilgisayarın klavyesi kucuk olmasın yeter.Cunku bir sure sonra komutları akıcı bir şekilde kullanacaksın oyuzden hız onemli ve rahat kullanabilecegin bir keyboard olsun yeter.Program calistirma mekanizması icin guclu bilgisayar veya notebook aramana gerek yok,normal bir laptop işini gorecektir.Genelde iyi sayılabilecek bir laptop 1.5 civarinda fakat piyasada bir cok laptop cesitleri var,bir kac elektronik magazasını dolasarak aradıgını muhakkak bulabilirsin.Exper,toshiba ünlü markalar zaten.Başarı
peki datronun bir modeli var  core duo t4500 2,3 ghz 2 gb ddr2 ram ve paylaşımlı ekran kartı fiyatıda çok uygun 700 tl http://www.hepsiburada.com/Liste ... ductId=bd760161&;categoryId=98   bu işimi görürmü yoksa i5 işlemcili harici ekran kartlı modellere mi bakayım ...

muh34
02-10-2010, 20:21   |  #5  
Yıllanmış Üye
215 mesaj

Sanıyorum aradıgınız laptop bu olmalı,bende zamanında datron TW7 aero serisini almıştım ve hala evimde mevcuttur.Tek dezavantajı,datron servisinin cok az bulunması fakat Mutlaka işinizi gorecektir.Başarılar.
http://forum.thgtr.com/2.el_paza ... b_15.4_25755.0.html

caglaratilgan
02-10-2010, 20:39   |  #6  
OP Taze Üye
4 mesaj
Alıntı: muh34  
Sanıyorum aradıgınız laptop bu olmalı,bende zamanında datron TW7 aero serisini almıştım ve hala evimde mevcuttur.Tek dezavantajı,datron servisinin cok az bulunması fakat Mutlaka işinizi gorecektir.Başarılar.
http://forum.thgtr.com/2.el_paza ... b_15.4_25755.0.html
yardımcı oldugunuz için tekrar teşekkürler...ozaman ben bunu sipariş edecem .... inşallah iyi olur bi iki sene bilgisayar aramam :D