C# Sunucu ile Sql Bağlantısı

Mr Brave
19-09-2018, 22:55   |  #1  
Mr Brave avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Arkadaşlar merhaba forumda yeniyim ve bu açtığım ilk konu.C# dilinde bir yazılım geliştiriyorum.Geliştirdiğim yazılımda kullanılacak veritabanı online olması gerek çünkü bende programa bilgisayarımdan giriş yapsam aynı veritabanını görüntüleyecek ve kayıt ekleyeceğim.Başka bir kullanıcı farklı bir bilgisayardan giriş yapsa aynı veritabanını görüntüleyecek ve kayıt ekleyecek.Sanırım veritabanını sunucuya yüklemem gerekiyor.Burada 2 soru meydana geliyor.Veritabanını sunucuya nasıl yükleyeceğim ve c# bu veritabanını nasıl çağıracağım.yani c# sqlConddnection alanını nasıl dolduracağım?Yardımınıza ihtiyacım var ilginiz için şimdiden teşekkürler:)

White-Fox
19-09-2018, 23:40   |  #2  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 155
1,104 mesaj

Veritabanı olarak server-client bir veritabanı kullanmasılısın.Yani çok kullanıcıyı destekliyor olmalı.Çözümü çokta uzakta aramayıp mssql kullanabilirsin.

Hosting aldığın yer sana veritabanı bağlantı stringini verir onu kullanacaksın.

Tabi işe parayı koymadan önce bir denemek isteyeceksin.

Somee.com bu siteden free hosting alıp projeni ve veritabanını yükle inan çok zor değil.

Ben site yapıyorsun gibi anladım bir den çok kişiden söz edince eğer normal masaüstü uygulaması geliştiriyor isen mantık yine aynı olacak ancak bu defa veritabanı ile bir web servis üzerinden konuşmanı tavsiye ediyor olacağım.

White-Fox
19-09-2018, 23:43   |  #3  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
1,104 mesaj

Şurada daha güzel anlatmışım ; https://www.chip.com.tr/forum/c- ... rogram_t324767.html

Mr Brave
21-09-2018, 18:13   |  #4  
OP Taze Üye
4 mesaj

Normal masaüstü uygulaması geliştiriyorum

White-Fox
21-09-2018, 18:20   |  #5  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
1,104 mesaj
Alıntı: Mr Brave  
Normal masaüstü uygulaması geliş

Şöyle izah edelim.

İnternette bir veritabanı ve buna bağlanan tek bir web servis.Bu servis yazar okur günceller siler.Senin tüm uygulamalarında bu servisi kullanır.İster xml ister json.

Uygulamalarını buna göre dizayn etmelisin.

Kolay gelsin.

Mr Brave
21-09-2018, 18:21   |  #6  
OP Taze Üye
4 mesaj

Şimdi ben 000webhost sitesinden ücretsiz hosting aldım.Şimdi sql serverdaki veritabanımı buraya nasıl yükleyeceğim detaylı anlatabilir misiniz?

Mr Brave
21-09-2018, 20:07   |  #7  
OP Taze Üye
4 mesaj

Şimdi ben 000webhost sitesinden ücretsiz hosting aldım.Şimdi sql serverdaki veritabanımı buraya nasıl yükleyeceğim detaylı anlatabilir misiniz?