C-Yardım

Programmergirl
04-05-2008, 09:16   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
34 mesaj

slm ben bilgisayar mühendisliği 1. sınıf öğrencisiyim bi ödev konusu bulup c de onu gerçekleştirmem gerekiyor bu konuda yardımlarınızı bekliorum

şöyle oyun gibi şeyler daha iyi olur
programlama bilgim var ama c de ileri düzeydeki programlar nelerdir nasıl programlar yapabilrim bilmiyorum

yardım ederseniz beni çok mutlu edersiniz
teşekkürleerrrrrr......

Alibaba
04-05-2008, 11:00   |  #2  
Yıllanmış Üye
427 mesaj

yavaş yavaş... sakin ol.
daha, ne ve nasıl yapacağını bilmeden ileri düzeyden başlamayı düşünme,
hayallerinin altında kalıp moralini bozarsın.

C ile grafik tabanlı bir oyun yazman bir ödev için şu aşamada çok zamanını alır. ama kelime, sayı bulmaca gibi text tabanlı bir oyun yazabilirsin.

nasıl yapacağını da kendin keşfedeceksin, biliyorsun programcılık bir ar-ge ve kendi iç dünyanının algoritmik canbazlık sanatıdır.
sora sora bağdat bile bulunur ama programcılık bulunmaz.

C derleyici IDE sini açıp step-by-step birşeyler üretmeye çalış.
ama ilk önce ne, nasıl birşey yapmak istediğine karar ver ve yöntemini planla.
ekran başında düşünmek aptal-beceriksiz programcıların işidir.
programcı ekran başına sadece kodunu yazmak ve test yapmak için geçer.

belki istediğin tarzda bir yardım olmadı ama, ileri seviye yardımlar hep böyle felsefiktir.
fiziksel yardıma çok rağbet etme, kendi kozanı kendin açmalısın. ;)

Son Düzenleme: Alibaba ~ 04 Mayıs 2008 11:01
Programmergirl
04-05-2008, 11:47   |  #3  
OP Yeni Üye
34 mesaj

ya zaten oyun derken kastettiğim grafik değildi grafik için çok üst düzey bi c bilgisine ihtiyaç var biliyorum.
ayrıca şu an benim için gerekli olan şey uygun konu bulmak bulduktan sonra bilmediğim bişey varsa da araştırıp öğrenirim inş zaten ama yarın konu belirtmem gerekio hocaya ve ii bi program önermessem kabul etmii
o yüzden soruyorum zaten
ilgin için çok çoook teşekkür ediyoruummmmm...

Alibaba
04-05-2008, 12:03   |  #4  
Yıllanmış Üye
427 mesaj

http://www.programlama.com   
çok incelemdim ama bu sitede işine yarayacak örnekler olabilir. dediğim gibi hazıra alışırsan asla mesleğinin gerçek uzmanı olamazsın, angarya ve bürokratik engel işleri yaparsın. bilgisayar uzmanlığı bir yaratıcılık işi ve ödevlerin amacı da bu kabiliyetinizi geliştirmek.
iyi dersler.

eolos
04-05-2008, 12:29   |  #5  
Yıllanmış Üye
2,036 mesaj

mesala bitane sayı tahmin oyunu yapabilirsin kullanıcı 7 tane sayı girer sırasıyla sonra eger bilirse bildin bilmesse assagı yukarı diye yonlendirirsin bend ebirinci sınıftayken hello c yazamayıp aglamıstım şimdi cok daha üst düzel programlar yazıyorum ben bu siteye üye oldugum zaman aynı senin gibi yardım almak için üye olmustum ama şimdi yardım ediyorum bilgisayar mühendisliği düşünmenin mimarının her bişeyin birleştiği zor alanlardan biridir. sende bu mesleği yapmak istedin bizim gibi gün gelecek aglayacaksın cünkü yapmak istediğin program her bişeyi dogru yaptıgın halde sana hata verecek... yada hiç bi dirhem kod yazamayacaksın ama 4 .sınıfa geldiğinde her sey geride kalacak ve sen bir bilgisayar mühendisi olacaksın

sakin_insan
04-05-2008, 18:22   |  #6  
Yıllanmış Üye
508 mesaj

C ile severek uğraşırsan çok kolay oluyor. bu günlerde bende c projeleri hazırlıyorum. Sana örnek olsun diye söyleyim; genellikle dosya işlemleri ile ilgili şeyler yaptım. otomasyon, müşteri kaydı, stok bilgisi gibi programlar hazırladım.