Cad programları için bilgisayar

ozzy-jordan
07-11-2011, 20:54   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Şuan hazırlık sınıfındayım , belki bunun için erken ama evdeki bilgisayarım eskidi, ve yeni almayı düşünüyorum ve almışken sağlam bir şey alıp ilerki yıllarda da rahat çizim yapabileceğim bir şey olsun istiyorum.

iMac veya Macbook Pro , içlerindeki ekran kartlarıyla böyle bir işi görür mü ? eğer 27inç corei7 li bir iMac autocad render işlemi de dahil her türlü işini görür diyorsanız biraz para biriktirip bunu almayı düşünüyorum.
aynı şey macbook pro içinde geçerli

yada , kendim sistem toplamayı düşünüyorum , şimdi bir tane quadrro bir tane de gtx470'i SLI ile bağlamak mümkün mü ? , illa ikiside aynı kart olmak zorundamı ? eğer olursa böyle bir şey yapıp oyunlarda hayvan gibi AA değeri açmayı planlıyorum , bravia da vericeği o görüntüyü tahmin bile edemiyorum, neyse birde şimdi 2000 mhz lik ram'ler var piyasada , fakat işlemci maximum 1333 olduğu için ram'den de ancak 1333 lük bir performans alınabiliyor. o yüzden ddr3 8 veya 16gb ram yeterli mi cad programları için ? 

bu konuda bana yardımcı olabilirseniz eğer çok sevinirim :))

M.G.G
07-11-2011, 21:43   |  #2  
M.G.G avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,367 mesaj

http://www.monsternotebook.com.t ... =&adet=1&lang=tr-TR
Hocam açıkçası apple ürünleri bana kazık geliyor.Aynı fiyata monster almanız daha mantıklıdır.Sizi daha fazla  idare eder (:

ozzy-jordan
07-11-2011, 22:43   |  #3  
OP Taze Üye
4 mesaj

Core i7 2600K 3.4GHZ
GIGABYTE Z68AP-D3 INTEL DDR3 2133MHZ SATA 3.0 USB3.0 ANAKART
PNY Nvidia Quadro 600 1GB DDR3 128 Bit PCI-ex16 Profesyonel Ekran Kartı
GSKILL 4GB (2X2GB) RIPJAWSXDDR3 1600MHZ CL6 DUAL KIT RAM     X2   = 8 GB RAM
Seagate Barracuda® Green 2TB 5900RPM Sata3 6 Gb/sn 64mbönbellek NCQ Sabit Disk ST2000DL003
SAMSUNG 24" S24A350H GENİŞEKRAN LED MONİTÖR
LOGITECH MK710NANO UNIFYING WIRELESS DESKTOP
3200 TL

Sizce bu sistem kaç yıl götürür cad ve ps programları için ?

Son Düzenleme: ozzy-jordan ~ 07 Kasım 2011 22:44
black_flood
08-11-2011, 14:54   |  #4  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

biraz zor quadro bir vga ile basit sınıf bir vgayı sli yada quad sli yapmak yada atinin özel seri üretilen 256 bitlik modelleme için vgası ile normal ati vgaları crossfire yada quad crossfire yapmak.

1800 mhzlik ram desteği olan anakartlar var piyasada. düşündüğün gibide büyük bir performans artışı olması imkansız 1800 ile 2200 olan arasında. ancak cl değeri çok düşük olursa fark göreceksin 2 si arasında fark.
gerçek 80 plus bir psu kullanırsan en az bir 5 sene idare eder fakat vga değiştirmen gerekebilir ileride.

3D Eğitmeni
09-03-2012, 11:14   |  #5  
Yeni Üye
24 mesaj

Bilgi Her Şeydir
Bilgi toplumunda yaşıyor olmanın getirdiği gereklilik yaşam boyu öğrenimin esasını oluşturarak, beraberinde kurumlarda da kendisini hissettirmeye başlamıştır.“İçinde yaşadığımız yeniçağda, zenginlik bilginin ürünüdür. Bilgi, ekonominin başlıca hammaddeleri ve en önemli ürünleri haline gelmiş bulunuyor. Günümüzde zenginlik yaratmak için gerek duyulan sermaye varlıkları arazi, bedensel emek, imalat aletleri ve fabrikalar değildir. Bunların yerini bilgi almış durumdadır.” (Thomas A. Stewart)
Donanım ve yazılım sektöründeki gelişmelere bağlı olarak mimari yazılımlarda da ilerleme kaydedilmiş olmasına verilebilir. Öncesinde elle hazırlanması haftalar süren paftalar, mimari yazılımların gelişmesine paralel olarak daha kısa sürede ve daha az zamanda hazırlanabilir hale geldi. İki boyutlu çizimden 3 boyutlu modellemeye geçildi. Bunun sonucunda hazırlanan iki boyutlu çizim 3 boyuta dönüştürülmekte, otomatik olarak kesitleri alınabilmekte, malzeme ve ışık etkisiyle foto gerçekçi resimler elde edilebilmektedir. Örneğin Autodesk firmasının ürettiği AutoCAD yazılımı ile 2 boyutlu çizimleri kısa zamanda oluştururken, 3ds max yazılımıyla gerçek hayatta olabilen ama gerçekte olmayan tasarımları yapma olanağı elde edilebilmektedir. Bu ve sayısını artırabileceğimiz diğer yazılımlar örneğin birçok mimarın tercih ettiği ArchiCAD, ADT Revit, ya da makine mühendislerinin ve teknikerlerinin daha çok tercih ettiği MDT- Inventor veya Solidworks, ya da harita mühendislerine ve teknikerlerine hitap eden NetCAD, ArcView GIS gibi yazılımlar, üniversite diplomasını tamamlayan tüm teknik kişilerin iş hayatı için ön koşul olmuştur. Aynı şekilde İnşaat Mühendislerinin teknik bilgilerini tamamlayan SAP2000, STA4-CAD, Primavera yazılımlar da ihtiyaç haline gelmiştir. Autocad , 3ds Max , Revit , Maya , Photoshop... vb
Hülya Telli
3D Eğitim Uzmanı
Bilişim ve Teknolojileri Öğretmeni