Çamaşır Makinası Problemi!!

efsanefenerli1907
24-08-2007, 14:47   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
518 mesaj

Merhaba arkadaşlar bende 10-12 yıllık bi çamaışr makinası var Arçelik marka geçenlerde bir anda su bıraktı servis çağırdım hortumda bi yırtılma olmuş ordan akan su pompayı ıslatmış pompanın ve hortumun değişmesi gerektiğini söylediler...70-80 YTL para bayıldık arkadaşlara 7-8 ay önce makinanın pompası yine problem çıkardığınından değişmişti pompa hortumdan akan sudan ıslandığı için garanti kapsamında olmadığını söylediler...Yeni değişen pompanın tekrar değişmesine fln kıl oldum.Çamaşır makinasından fln da hiç anlamam (vaktimizi bilgisayar karşısında geçirince hiç o tarz aletlerin yapısını incelemedim Beğendim ) kazıklanıomuyum nooluo bu konudan anlayan birileri bana yardımcı olursa sevinirim...

egemengiga
24-08-2007, 14:53   |  #2  
Yıllanmış Üye
4,298 mesaj

ben pek camasir makinasindan anlamam ama Arcelik(Beko), Vestel... gibi firmalar bu tarz olaylari yapiyor. atiyorum Bursa daki musteriler arcelikten cok memnun iken, Balıkesir dekiler cok kizgin olabiliyor. Firmalar kendi iclerinde denetim uygulamali. zorla teknik servislerde calisanlar var...

camasir makinalari da bakim ve temizlik ister. gider hortumunu felan ara sira temizlemek gerek. cunku kiyafetlerin yunleri felan gider hortumunu tikar. kullanma klavuzu elinizde yoktur herhalde. ben bir bir elektronik cihaz aldigimda acmadan once klavuzu hatim ederim. kullanmayi bilsem bile...

efsanefenerli1907
24-08-2007, 15:00   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
518 mesaj

Aga zaten aleti ben almadım 10-12 yıllık alet bekar evine çıkınca ailemden aldım...Yoksa kullanım kılavuzu hatim etme olayı aynen bende de mevcut Kahkaha

cell-o
24-08-2007, 15:22   |  #4  
Yıllanmış Üye
843 mesaj

valla adamların günahını almıyım.fakat teknik servislerin çoğu böyle işlere kalkışırlar.sağlam parçayı söküp yerine eskisini bile takarlar.onun için para kazanmak için böyle işlere kalkışırlar.örn:buzdolabının gazını dolduruyorlar sallıyorum.100 ytl veya 200 ytl alıyorlar.ama adama maliyeti 5 ytl dir.bunun gibi.eğer açabiliyorsanız açın bakın bakalım.hortumları pompaları kontrol edin.hatta test amaçla kısa yıkama programına al.açık halde çalıştır.bir anormallik var mıyok mu diye.

kolay gelsin.