casper cn tkı 2450b latop nasıl?

Scepter07
11-05-2012, 00:02   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

casper cn tkı 2450b laptop alacağım . oyun amaçlı düşünüyorum. kullansın kullanmasın herkesten bir yorum bekliyorum. özellikleri ise şoyle: 
 ram 8 gb 
ekran kartı : ati radeon hd 6610 3 gb ( 2 si ayrilmis ) 128 bit
işlemci : i5 
 lütfen oyun bilgisayarı olarak nasil yorumlarınizi bekliyorum . iyi değil ise ne onerirsiniz  ayrintili bilgi tekosa nin sitesinde var fiyati da uyugun 1676 tl  :)

Kapalı Hesap (186082)
11-05-2012, 00:21   |  #2  
Kapalı Hesap
1,770 mesaj

Arkadaşımda var. yanlış hatırlamıyorsam bu model.

Arkadaşım sana diyim casperlardan acerlardan packard bell'lerden uzak dur. HEMEN HEMEN HEPSİ bakın hepsi demiyorum sorunludur. Isınma problemleri var. 

Casper kullanan 3-4 arkadaşım var hepsininde ısınma sorunu var 100 dereceleri rahat geciyor. Ve o dediğim arkadaş daha 2-3 ay once aldı. Ve oyun oynarken rahatsız edici bi kasma var sürekli. onu rahatca hissedebiliyorsun.

ekran kartı
11-05-2012, 01:12   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,414 mesaj

Kusura bakma gözleri kapalı bir şekilde Casper alma demek ne kadar doğru? Son derece yanlış. Piyasadaki en iyi marka değil tabii ki ama yerden yere vurmaya gerek yok. Isınma sorunu var demek çok genellenmiş bir şey. Size denk gelen kasa tipi ısınıyor olabilir belki bunu düzelttiler. Artık ısınmıyor belki?

Casper, Acer, Sony, Dell, HP bu 5 markayı uzun süre kullanma fırsatım oldu. BANA DENK GELEN bu bilgisayalardan en çok ısınan Dell>Casper>HP>Sony>Acer sırasındaydı. Ama size Casper>Acer>vs. gelebilir. 

Bilgisayara gelirsek bu yazdıklarınıza göre fiyat BANA GÖRE alınası değil. Ekran kartı zaten cins. :)

Ek olarak özellikleri yazarken bazı şeylere dikkat edin. Mesela işlemci "i5" demişsiniz. Tamam i5 serisi ama hangisi? İyisi var kötüsü var. Tahminim 2410-2430 gibi bir şeydir.

Sizin bütçeniz nedir?

Banned
11-05-2012, 09:21   |  #4  
Banlandı
182 mesaj

bende de packard bell var,buda çok ısınıyor. bence laptopların kaderi bu. laptop alırken ısınmayı kıstas almamak lazım diye düşünüyorum. Soğutucu alıcaksın. Oyun için laptop alıyorsan özel olarak oyun için üretilen laptoplar(monster) dışında almamak lazım bence.

Şuan kucağımda packard bell var. altında laptop tavası var. soğutucu özelliği yok sadece laptopu koyuyon üstüne. Eğer o olmasa kısır olurum öyle söyleyim :)

Son Düzenleme: sekisila ~ 11 Mayıs 2012 09:22
hasan_gul
11-05-2012, 11:40   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
615 mesaj
Alıntı: JenLedger  
Arkadaşımda var. yanlış hatırlamıyorsam bu model.

Arkadaşım sana diyim casperlardan acerlardan packard bell'lerden uzak dur. HEMEN HEMEN HEPSİ bakın hepsi demiyorum sorunludur. Isınma problemleri var. 

Casper kullanan 3-4 arkadaşım var hepsininde ısınma sorunu var 100 dereceleri rahat geciyor. Ve o dediğim arkadaş daha 2-3 ay once aldı. Ve oyun oynarken rahatsız edici bi kasma var sürekli. onu rahatca hissedebiliyorsun.

selam herkese
 JenLedger krdeşim bu dediğin olaya katılmıyorum
bence en kötüsü hp ve casper dan uzak durun
ben acer kullanıyorum benim şirketimde hep acer var hiç bir sorun yok
yani samsung var hiç bir sorun yaşamıyoruz fanlardan

Scepter07
11-05-2012, 15:06   |  #6  
OP Taze Üye
2 mesaj

bende biirçok kişiden ısınma ve teknik arıza konusundaki yakınmalarını duymuştum. düşüncem altına soğutucu tava almak. monsterler bütçemi aşıyor bütceme uygun olanların ise istediğim özellikleri yok. kasma problemi olursa dünyam basıma yıkılır. bana özellikleri bilgisayar oyunları için tatmin edici bir bilgisayar öneririseniz sevinirim. asus aklıma geliyor ama bütçemi aşmayanlar oyunlar için tatmin edici değil su an elimde 3 yıllık asus f3sg var 2 gb ram512 mgb ekran kartı ile oynadığım her oyun kasıyor kafayı yemek üzereyim saglam bir bilgisayar almak istiyorum ki ıuzun yllar kullanabileyim

dabbe1
11-05-2012, 21:04   |  #7  
dabbe1 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,665 mesaj
Alıntı: sekisila  
bende de packard bell var,buda çok ısınıyor. bence laptopların kaderi bu. laptop alırken ısınmayı kıstas almamak lazım diye düşünüyorum. Soğutucu alıcaksın. Oyun için laptop alıyorsan özel olarak oyun için üretilen laptoplar(monster) dışında almamak lazım bence.

Şuan kucağımda packard bell var. altında laptop tavası var. soğutucu özelliği yok sadece laptopu koyuyon üstüne. Eğer o olmasa kısır olurum öyle söyleyim :)
eksik... MSI, ASUS GAMING SERIES modellere bakmasında fayda var...

confickerbelasi
11-05-2012, 23:13   |  #8  
confickerbelasi avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 28
925 mesaj

www.vatanbilgisayar.com burda a8 cpulu hp var ona bak hp bunda isinma sorununu asmis cpusu i5 ve i7 ayarinda hatta geciyor gercek 4cekirdekli kasasi diger hplerden daha iyi ekran karti iyi oyun icin uygun yorumlara bakarsan gayet iyi hp icin sonunda mukemmeli bulmus diyebiliriz incele fiyatida uygun alinasi bir notebook a6 cpulu toshiba var o daha kotu casper almaktansa bu hp daha iyi secenek fp orani iyi.

yigit_eren35
27-05-2012, 17:56   |  #9  
Taze Üye
1 mesaj

Arkadaslar siz hiç bilgisayarları takip etmiyorsunuz ve Casper cn tki 2450B Bilgisayarından al hatta daha rahat kasılırsın üstünde bir fan tuşu vr ona tıklayınca içindeki fan çalışıyor problem?