Casper kanser nedenidir..

Beneficence
02-05-2016, 13:36   |  #1  
Beneficence avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Arkadaşlar öncelikle merhaba sadece kullanıcıları birazda olsa bilgilendirmek isterim . 4 buçuk yıl önceydi sanırım 7-8. sınıftaydım. yaz tatilinde tarlada çalışarak kazandığım parayla gittim bu lanet bilgisayarı çok büyük bi heves ve beklentiyle aldım.. tabi o zamanlar pek anlamıyodum ilk teknolojik aletim olucaktı sonuçta .ddd. herneyse pc nin üstünde nvıdıa geforce gt520m cuda 1 gb yazıyo ama nvidia ekran kartı hiçbir şekilde algılamıyor. intel hd graphics 3
000 kurulu ne zamandır hiç nvidia olduğunu hatırlamıyorum açıkçası. . gördüğünüz gibi ekrandaki bozukluk benim hayatımı ömrümü yedi. maddi durumum da pek olmadığı için bişeye kalkışamadım vazgeçtim artık diyebilirim. bir hafta önce tekrar sevinçle ve büyük bi hevesle cs go satın aldım baya mutlu oldum uçuyodum resmen.d. oyuna girdim bakıyorum heryerde bozu gibi çizgiler var mapta hiçbiyer görünmüyor önümü bile göremiyorum renkli renkli çizgilerden... aynı sorun lolde de geçerli bilgisayarı görmeniz lazım yürüyen uçak resmen tutan kablo olmasa havalanıcak :D elimi yakıyo ısısı.. araştırdım bu çizgi meselesini cidden artık hayattan soğutuyo beni. ekran kartı yanmış bios güncelle vs vs onlarca makale buldum denedim yaptığımda oldu yapamadığımda. ne yaptıysam yapayım bi şu ölü yürüyeni kurtaramadım.. açıkçası artık ümit falan kalmadı yakında tamamen biticeğinin farkındayım .o zaman napıcam hiçbir bilgim yok .d bilgisayar zaten kendini belli ediyor sürekli aniden bişey demeden kapanıp duruyor ekran yazıları bozuluyo. son olarak siz siz olun bu kardeşinizin lafına tecrübelerine hikayesine güvenerek casper laptop almaya kalkışmayın benim durumuma düşmenizi hiç istemem herkese iyi forumlar chip online  ailesine selamlar :))

TereddüT
02-05-2016, 14:21   |  #2  
Taze Üye
5 mesaj

Casper olmasa bile herhangi bir orta seviye marka aldığınız bir laptopun ömrünün 4.5 yıl olması şaşırtıcı. Bin, Bin 500 TL civarı aldığınız bir laptop, aldığınız tarih 2011... Casper'dan çok şey bekliyorsunuz. Sizin yeni bilgisayar zamanınız gelmiş, Casper'ın bir kabahati yok...

Beneficence
02-05-2016, 15:05   |  #3  
OP Taze Üye
4 mesaj

hocam 2100 tl ye almıştım o zamanlar ve adam satışı yapan temsilci 6 7 sene garanti ömrü vermişti?
zaten durumum olmadığı için bunu buraya yazıyorum benim durumumda olan insanlar pc alıcaksa başka markalara yönelmesi için anlatabildiysem ne mutlu bana :)

TereddüT
02-05-2016, 15:45   |  #4  
Taze Üye
5 mesaj

Senin de bir kabahatin yok. Satanın pazarlama taktiği tamamen... Apple hariç hiçbir bilgisayarın 6-7 sene boyunca stabil çalışması pek olanaklı değil iken Casper, Vestel, Exper gibi ürünler için bunun söylenmesi sadece para kazanma arzusudur satan kişinin, başka birşey değil... :)

Beneficence
02-05-2016, 15:58   |  #5  
OP Taze Üye
4 mesaj

Ne denirki... insanların  heveslerini alıyolar bi para uğruna :d 8.sınıfa giden çocuğun yerine koyamıyo kendisini.. hayatta başarılar dilerim onlara .d

Beneficence
03-05-2016, 10:48   |  #6  
OP Taze Üye
4 mesaj

vee bugün de ses kartları yandı sanırım gitti :D