casper laptop ani kapanma sorunu

HPQ-User
13-03-2008, 14:00   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

ssnake sormuş:
casper nirvana bilgisayarımı yaklaşık birbuçuk yıl önce aldım.son bir aya kadar sorun yoktu.Sonra aniden, sebepsiz yere kapanmalar başladı.bazen bir oyunu uzun bir süre oynayabiliyorum, bazen biraz sonra kapatıyor.film falan izlerken böyle birşey olmadı hiç.sistem reset atmıyor doğrudan kapatıyor.tekrar açılışta sistemi taramadan windows'a geçiyor.ayrıca açılıştan sonra çekirdek ısılarına baktığımda ekran kartının 80'nin üzeründe, işlemcinin 60 civarı aynı şekilde harddiskin o seviyelerde olduğunu gördüm.Fan düzgün çalışıyor ama aşırı ısınmanın nedenini anlayamadım.Daha önce de ısınıyordu ama böyle kapanmıyordu.Sorunumla ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
core 2 duo 2.00 ghz
nvidia 7400
sata 100 gb
1 gb ram
intel anakart

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.8.1.12) Gecko/20080201 Firefox/2.0.0.12

Borga-x
13-03-2008, 14:12   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Cihazı yumuşak bır yere koyarsan fanın gırısını kapatmış olursun. Buna dıkkat et bırde fanın kırlenmış olabılır. Fanı temızlemek ıcın yapabıecegın cok falz abır sey yok. Eger ustunde bır kapak varsa onu cıkarıp fanı temızleyebılırsın.