casper nirvana 2000 dokunmatik ekran

HPQ-User
07-07-2008, 20:00   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

seckin sormuş:
casper nirvana    2000  dokunmatik ekran bu  pcı  nasıl  ayrıca oyun  oynanana  bilirmi  ömrü  nasıl  ben  aldım  bzı  sorunların  var  oyun  oynarken  ekran   pc  nin  ekranının   ortakısmına  küçülüyor  oyunu  oynuyosun  ama  küçük ekran   hiçbir  sorun  yok  don ma  gibi  ama  ekran  küçük   ayarlarına  baktı  bulamadım  bi  yardıcı  olursanız  sevinirim  ayrıca 12''   şimdiden  teşekürler  yardım  ederseniz  sevinirim

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:

12.1''    3gb ram  250hdd  250mb  paylaşımlı   ekrank.  dokumatik  ekan

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 5.0; .NET CLR 3.0.04506; Tablet PC 2.0)

benersince
07-07-2008, 20:03   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,283 mesaj

valla ben pek casper taraftarı degilim tamam güzel iş yapıyorlar yerli malı olmasıda iyi ama rakipleri çok güçlü

senin sorunun e kartınıdan kaynaklanıyor  ekartı ayarlarındadandır

seckin87
08-07-2008, 15:59   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
13 mesaj

ama   nası  bi  ayar  ben  bulamadım  cok  baktımm  acaba  pc  oyunu  desleklemiyormu

Recep Baltaş
08-07-2008, 16:52   |  #4  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Beyefndi alırken ekran kartına bakamışsınız sanırım. Bütünleşik ekran kartı olan cihazlar ile oyun falan oynayamazsınız.

Bu konuda herkesin bilgisi var: Bütünleşik ekran kartlarıyla Mario oynanır.

seckin87
09-07-2008, 19:14   |  #5  
Taze Üye
13 mesaj

tümleşik  derken  neyi  kastediyorsun  anlamadım  ama  yanlışın  var  bu  makina  tümleşik  degil  oyun  da  oynanıyor  güzel  ama   ekranın  ortasına   küçülmüş  olarak   oynanıyor  büyük  ekranda  oynanmıyor  bu  vista  için  gecerli  xp  de  oynanıyo  bunun  bi  ayarı  olmalı  ama  nerden  yar dım   lütfen

Batıkan Doğan
09-07-2008, 19:19   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,366 mesaj
seckin87
tümleşik  derken  neyi  kastediyorsun  anlamadım  ama  yanlışın  var  bu  makina  tümleşik  degil  oyun  da  oynanıyor  güzel  ama   ekranın  ortasına   küçülmüş  olarak   oynanıyor  büyük  ekranda  oynanmıyor  bu  vista  için  gecerli  xp  de  oynanıyo  bunun  bi  ayarı  olmalı  ama  nerden  yar dım   lü
Ekran kartın büyük ihtimal Intel'in GMA ekran kartıdır. Masaüstünde sağ tıkla ve menünün ortasında olan adını tam hatırlamıyorum ama Intel GMA adı geçen bir seçenek olması lazım, ona tıkla ve gelen ayarlarda "Preserve Aspect Ratio", "Centered" ve "Full Screen" gibi ayarlar göreceksin. Eğer görüntü ayarını "Full Screen" olarak ayarlarsan 3D uygulamalar tam ekran olarak çalışır. Diğerleri de genellikle ekran kısmak için kullanılan seçeneklerdir ve tüm dizüstü bilgisayarlarda olur.

Son Düzenleme: Batıkan Doğan ~ 09 Temmuz 2008 19:21
ersinbakar
09-07-2008, 19:58   |  #7  
Yıllanmış Üye
1,253 mesaj

bende casperi sevmiyorum daha doğrusu hiç bir markayı sevmiyorum bilgisyarı topluyum sat :) vallahi ben yapabilirsem yaparım yoksa bir tanıdığıma toplatırım bir pc tamamdır caspere 5 çekerim :) reklamdan üzerine koyduğu parada cabası dolayısıyla reklam parasıda bana  ne gerek var

Recep Baltaş
09-07-2008, 23:41   |  #8  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj
seckin87
tümleşik  derken  neyi  kastediyorsun  anlamadım  ama  yanlışın  var  bu  makina  tümleşik  degil  oyun  da  oynanıyor  güzel  ama   ekranın  ortasına   küçülmüş  olarak   oynanıyor  büyük  ekranda  oynanmıyor  bu  vista  için  gecerli  xp  de  oynanıyo  bunun  bi  ayarı  olmalı  ama  nerden  yar dım   lü
Beyefendi yanlışım falan yok. Yanlışım olsaydı burda size cevap vermezdim. Siz kendiniz yazmışsınız bütünleşik diye. Yani paylaşımlı.

Araştırma yapmadığınız açık. Yapmanız gerek intel GMA sürücülerini indirp güncellemek.