Casper Notebook Açılmıyor !

NiqhTMar3
07-08-2011, 22:06   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Evet arkadaşlar konu başlığında da yazdığım gibi;Casper marka Notebook'um açılmıyor.

Bilgisayarın güç düğmesine basıyorum fan çalışmaya başlıyor.Daha sonra Casper amblemi çıkıyor ve altta Bios ayarları ve Boot Manager için kullanılan F2,F12 tuşları hakkında bilgiler çıkıyor.Bu kısımdan sonra hiç bir şey olmuyor.Fan çalışmasını sürdürüyor ancak ekrana hiç bir şey gelmiyor.

Format atmak için ürün kurtarma CD'sini taktığımda da hiç bir şey fark etmiyor.Dahili diskte bir sorun olabileceğini düşünerek yeni bir dahili disk aldım.Bu diski görüyor ancak sorunum hâla düzelmiyor.

Bilgisi olan arkadaşların yardımını bekliyorum.İyi forumlar.

mburak12345
07-08-2011, 22:14   |  #2  
mburak12345 avatarı
Yıllanmış Üye
1,242 mesaj

boot ayarlarını yapmazsan cd yi görmez ki. keşke bu işten anlayan birine götürseydin. boşuna hard disk almışsın bence. pc yi çalıştır, f12 ye bas ard arda. sonra çıkan ekranda cd veya dvd yi seç tabi seçmeden önce içinde takılı olmalı format cd si(seninki ürün kurtarma cd si diye geçer). sonra cd den boot ederek formata başla. format sırasında hard diski hiç görmez ise sorun harddisktedir. keşke casper almasaydın bir zamanlar bende çok çektim.

NiqhTMar3
07-08-2011, 22:32   |  #3  
OP Taze Üye
2 mesaj

Dediğini daha önce denemiştim ancak maalesef bir değişiklik yok.Boot Manager'den DVD sürücümü seçsem de sorunumda bir değişiklik olmuyor.CD'de takılı.