Cayır Cayır Yanan AMD işlemciler

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
egemengiga
21-04-2006, 17:58   |  #26  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4,298 mesaj

lanetli, Recep Baltas' in yazdiklarindan sonra hala kumda oynuyorsan...
forumda ille de polemik olmasi mi lazim? bence gerceklerden pay cikar...

winterflame
21-04-2006, 18:31   |  #27  
Yeni Üye
27 mesaj

Yinemi Intel ve Amd kavgası yaa. Her zaman söylüyorum Intel de kaliteli ürün üretiyor Amd de seçim yaparken bizi performans ve fiyat ilgilendiriyor, doğal olarak bizde kafamıza yatanı alıyoruz.

Bide bu "Ben Intelciyim. Ben Amdciyim" laflarını anlamıyorum bunlar futbol takımı değilki işlemci sadece.

Ben neyciyim biliyormusunuz? Ben kafama yatanı alancıyım. Olay o kadar yani büyütmeyin.

Son Düzenleme: winterflame ~ 21 Nisan 2006 18:35
lazrailefsanesi
22-04-2006, 13:23   |  #28  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,393 mesaj

Yayaya sasasa Amd amd cok yasa.Saka bir yana linki indirdim ama codec sorunundan sevgili amd'min yanısını izleyemedim.Simdi benim kafama takılan su.Amd max 65 c.Eyvallah.Peki benim ev arkadasımın P4 3.0 ghz islemcisinin acılıs sıcaklıgı ne kadar. 55 c. Simdi benim   standart fanıyla bilgisayarım tam yük altında max ulastırdıgım sıcaklık ne kadar (meraktan kastırtım cokuyodu nerdeyse :) kasa sıcaklıgı 30C islemci ısısı 40 c. Simdi makinam yanacak diye ben mi korkmalıyım yoksa kasanın her deligini fan takan ev arkadasım mı? Bu arada arkadasım islemcinin fanını durdurursa ne olur ben onu cok merak ediyom.Bilgisayarın stabil sekilde ekran koruyucusu calısırken.

Edit: islemci amd 3200+ s939

Son Düzenleme: lazrailefsanesi ~ 22 Nisan 2006 13:30
bigen
22-04-2006, 13:41   |  #29  
Üye
85 mesaj

Lanetli arkadaşım;burda arkadşlarla kapışacağına www.tomshardware.com.tr de envai çeşit karşılaştırma testi var!!!! ve senin dediklerin eski AMD ler için geçerli,şu an intel ısı problemleri yaşamkta... ama45nm ve conroe çekirdekleriyle intel yeniden zirveye oturmuş gibi!!!seneye kadar bir değişiklik olmazsa bi 4çekirdekli conroe düşünüyorum..bu arada marka tutkunluğu yapmak mantıksız geliyor,hangisi en iyi fiyat/performans verirse o!!!!!sanki intel yada AMD onun reklamını yapınca sizi sponse mi ediyor???

egemengiga
22-04-2006, 14:51   |  #30  
Yıllanmış Üye
4,298 mesaj

intel bile yeni islemcilerini  max:2.6-2.8Ghz arasinda tutmaya calisiyor... islemci ureticileri isis problemini ortadan kaldirsalar hayal edilemeyecek hizlara ulasirlar. daha once de dedigim gibi ne intelciyim, amd ci, ne nvidia ciyim ne ati ci. sistem onerilerinde bulunurken duruma gore her telden calarim...
suan icin en mantikli islemci amd dir. bundan 5 sene once AMD al deseler almazdim. cunku surucu destegi zayifti, ust duzey donanimlarda sorun cikartabiliyorlardi ve islemciye uygun anakartlarin chipset leri kalitesizdi. nforce4 ve crossfire isi bitirdi.

viking20
23-04-2006, 03:16   |  #31  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

amd açılış sıcaklığı:21.4C daha ne diyeyim.

TuncaBozkurt
23-04-2006, 13:40   |  #32  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

bende böyle bi şeyi bi yerde okumuştum(chipti galiba) AMD ler ısıya daha dayanıksız anında yanıo ama intel işlemcilerde bi süre değişiklik olmuo sonra mavi ekran gözüküo

erdinc22
23-04-2006, 16:15   |  #33  
Yeni Üye
20 mesaj

ya arkadaşlar bilen bilir... amd işlemciler hızları rakamsal olarak düşük görünüyo olabilir ama pentiumların hızlarıyla aynı.. pek bilgim yok ama herkes öyle diyo..

Recep Baltaş
23-04-2006, 17:14   |  #34  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Arkadaşlar öncelikle AMD nin ısıyla bir problemi yok bitirelim artık bunu.Bu eski bir bilgi eskiye talip olanların sarfettiği bir kelime.

Şu an ısı problemi yaşayan işlemci intel dir.Bu CHIP dergisinde dahi çıkmıştır.

AMD nin performasnını tartışmaya bile gerek yok.

Lanetli arkadaşımızın da söyleyecek bireşeyi kalmadığına göre bu konu burada kapanmıştır.