CD SORUNU DESEK

HPQ-User
13-02-2009, 18:38   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Sorunlu_Vatandas sormuş:
Merhaba arkdaşlar bir dosya indirdim bu  dosyanın cdsinin imagesini almışlar dosyanın içinde noral olarak .bin ve .cue dosyaları var bu dosyaları dameon tools programı ile açmaya çalışıyorum dosya seçerken sadece .cue dosyasını seçiyorum yanlız bu sefer dosya erişilebilir degil hatası veriyor başka bir program oneren veya sorunu bilen varsa sevinirm

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
>img<

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; tr; rv:1.9.0.6) Gecko/2009011913 Firefox/3.0.6

ufuk_35
13-02-2009, 18:48   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
800 mesaj

Ben power iso kullanıyorum. Daemon a nedense alışamadım.

Fattur
13-02-2009, 18:50   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

.bin i dene birde.Bilemeyeceğim.En kötü ihtimalle bozulmuştur

bwhiteb
13-02-2009, 18:52   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,354 mesaj

bu uzantılı dosyalar image dosyalarıdır.bi çok cd yazıcı programı destekler.

bu hatayı vermesini sebebi dosya bozuk olabilir.başka bi adresten indirip tekrar deneyin derim. böyle bi imkanınız yoksa başka bi programla deneyin ma sonuç çok farklı olmayacaktır. alternatif pro. Alcohol kullanabilirsin

icemanphoenix
13-02-2009, 18:59   |  #5  
Yıllanmış Üye
308 mesaj

onlardan küçük boyutlu olanı sağ tıklayıp not defteri ile aç (hangisi oldugunu hatırlayamadıgım için böyle yazdım). o belgede birkaç satır yazı olacak. o yazıdaki dosya adının diger dosyanın adının uzantısı ile aynı olması gerekiyor. aynı degilse sen kendin onu aynı hale getirip kaydet. (sadece dosya adını eşleyeceksin, başka hiçbirşeyi degiştirme). çalışması lazım. bendede daha önce böyle bir sorun olmuştu ve bu şakilde ulaşabildim image dosyasına.
örnek: dosyalar deneme.bin ve deneme.cue olsun.
cue yi sağ tıkla not defteri ile aç ve içindeki dosya adının deneme.bin olup olmadıgını kontrol et. eger degilse onu deneme.bin olarak değiştir.

kwasny
13-02-2009, 22:29   |  #6  
Yıllanmış Üye
102 mesaj

Dosyalarım bozuk degilde aldıgım yer saglamdı icemanphoenix arkdaşım soyledigin tutuyor ve oldu hata alanların bu şekilde yapmasını öneririm sadece .cue uzantılı dosyayı not defterinde açıyoruz ve içindeki dosyanın adı ne ise onla degistiriyoruz tşkler icemanphoenix