CDDVDW (Samsung) Rom Görünmüyor

HPQ-User
16-02-2008, 12:20   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

amerd sormuş:
Nero'yu 7.X sürümünden 8.X sürümüne geçirirken, Nero bir türlü sitemden kalkmadı. Neyse, uninstall gerçekleşince, doğrudan 8.X sürümünü kurdum. Vista yeni sürümle eski sürümü karıştırıp çorba edince, sistemi geri almak istedim. Sistem geri geldiğinde, sitemde Nero 7.x yerine 8.x vardı ve CDDVDWriter ortalıklarda görülmüyordu. samsung'un eb sitesine girerek, Writer'ın sürücülerini aradım nafile. Doğrudan PlugnPlay olduğu aklıma geldi. Söktüm, sistemi onsuz açtım. Kapatıp, tekrar siteme DVD Rom'u bağladım. Ses seda yok. Oysa başka bir parttiton olan Mandriva 2008.0 üzerinde mükemmel çalışıyoır. Sistemi Boot edebiliyor. Ona bakabilirim. diye  Onarım  CD ile (sistem CDsini ta kendisi). Onarmayı denedim. OLmadı.

DVD Rom'un bağlı olduğu sürücülere baktım. Kaldırdığım InCD programının sürücüleri Samsung Writer'a doğrudan bağlantılı idi. Oysa ben InCD dahil tüm Nero kırıntılarını sitemden atmıştım. Onlar orada duruyorlardı. Hadi yeniden Nero'yu ara kur...Sonuçta doğrudan InCD'yi ilgilendirmeiğini belirterek sistemden sildlm.
Aç-kapa-aç kapa derken, sistemi açtığımda bir CD tye yazılacak dosyalarımı ararken, öb-nce arabam uçuruldu. ikonu hiç bir yerde bulunamadı

eÇzöüm önerilerinizi bekliyoruz

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
Pentium Dual CPU E2140 1.60 GHz
RAM 2 GB
Sistem 32 Wiindows Vista Starter

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; tr; rv:1.8.1.12) Gecko/20080201 Firefox/2.0.0.12

stern
16-02-2008, 12:40   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,453 mesaj

merhaba

linkteki adımları denermisn