çekirdek açma ve ısı problemi

muarrem
23-09-2010, 04:12   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Merhaba arkadaşlar elimde amd phenom ii x2 555 black edition işlemci bulunmaktaydi. Forumu gezerken işlemcinin fazladan ıkı cekırdegının daha oldugunu ve biostan uygun anakartla bu cekirdeklerinde acılabildigini oğrendim. Elimdede ana kart olarak m4a88td-m evo/usb 3 mevcuttu ana kartın kutusunun uzerindede unlocker cpu yazisini gorunce biosa girip burdan unlocker disable enable ettim ve işlemcim 4 çekirdekli oldu. Şimdi soruma gelince işlemciyi 4 çekirdekli yapınca işlemcinin ısısını black box ve core temp gibi programlarda 0 derece (?) bu sekilde gostermeye basladi. Bende acaba cok ısınıp da sorun yaratirmi diye size danısmak istedim.

Diğer bir sorumda anakartımın üzerinde birde anakartın turbo ozelligi oldugu yaziyordu icinden cıkan cd yle turboV Evo diye bir program yükledim sağ tarafta kücük bir pencere halinde turbo unlocker diye bir butun cikti bu butona bazı zamanlar bastigimda ekran ya sap sari yada yemyesil cizgilerle doluyor bazende actıgımda bir sorun olmuyor bunun boyle olmasının nedeni nedir.

Diğer bilgisiyar parcalarim ekran kartı asus eah5670 güc kaynagim everest platinum dragon işletim sistemim win 7 64 bit professional 4 gb ddr3 ram kasamda asus vento

Şimdiden yardımı olan herkere teşekkürler.

stalone
23-09-2010, 15:38   |  #2  
stalone avatarı
Yıllanmış Üye
264 mesaj

everest ile baktınmı?everest ile bakıp bilgileri bize aktarırımısın?

muarrem
23-09-2010, 20:11   |  #3  
OP Taze Üye
5 mesaj

tabiki de everesti indiriyorum suan kurup icindeki bilgileri paylasicam sizinle birde bilgisyari uyku moduna aldıgımda belli bir süre sonra kendini otamatikmak uyku modundan cıkarıyor cekirdek acmadan once boyle bir sorun yoktu.

muarrem
24-09-2010, 03:33   |  #4  
OP Taze Üye
5 mesaj

everesteki hangi bilgileri paylasmam lazim ?

1ol3irol
28-09-2010, 22:49   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,714 mesaj

hangi programla açarsan aç o sıcaklıkları hep 0 (sıfır) olarak göreceksin. çekirdek açınca sapıtıyo çünkü. bende de aynı durum var. turbo v'ye gelince kaldırıp tekrar kurmayı dene. ama en garanti o.c bios'tan yapılanıdır.