center ve subwooferin sesleri karışıyor

HPQ-User
08-04-2008, 07:01   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

mertonat77 sormuş:
ses kartını ilk aldığımda farklı speakerle ve kalitesiz jaklı kablolarla kullandım. başta iyiydi ama sonra sorun ortaya çıktı. kanal testlerinde rear kanalda sorun yok front kanal rear'lara karışıyor. bas ve center tamamen karışık baslar centere center sesleri basa gidiyor. sonra on board karta döndüm.bir süre çalıştıktan sonra board daki ses çıkışlarının frontlar ı tamamen gitti. sadece center rear ve baslar var.  Acaba kullandığım kalitesiz giriş kabloları kartların soketlerini deforme edip temas mı oluşturdu yoksa ses yongalarında hasara mı sebep oldu? nasıl bir yol izleyebilirim. creativ servisleriyardımcı olabilir mi? istanbuldaki creative teknik servisleri nerede? teşekkürler.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
p4 3.2, 750 mb ddr 400hhz, 80 gb pata hdd, asus mainboard, aver tv dbs, radeon 9550 agp, 400 watt case, dvd+- rw, creative audigy 2 zs, inspire 6050,

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 2.0.50727)

Borga-x
08-04-2008, 08:47   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Eger anfıde bır sorun varsa sas kartının cıkışları yanmış olabılır veya baska bır hasara sebep vermış olabılır. En ıyısı Creatıve'ın teknık servısıne cıhazı goturmek ve bır daha o speakerları kullanmamak.