Cep telefonlarının yeni işi bu!

CHIP Online
28-06-2010, 10:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Hemen hemen her iş için cep telefonu kullanmaya başladık. İşte hızla alıştığımız yeni özellik...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/cep- ... i-isi-bu_20899.html

Resimlerle: TOP 20: Navigasyon uzmanı cepler...

Cep telefonlarının hayatımızdaki yeri gittikçe önem kazanıyor; yapılan araştırmalara göre artık yolumuzu bile cep telefonu ile bulmaya alışıyoruz.

ComScore tarafından yapılan araştırma, Amerika'daki istatistikleri ortaya serse de bu aslında dünya çapında geçerli bir trend. 2009 Yılından bu yana Amerika'da cep telefonundan haritalara erişim oranında yüzde 44'lük dev bir artış var.

ABD'de 33.5 milyon insan, 3 aylık araştırma döneminde en az bir kez cep telefonundan harita ve yol bilgisi aldı. Ortalama 3 kez bakanlar da yüzde 47 artış ile 17.1 milyon olurken, haftada 1 bakanlar yüzde 60 artarak 11.6 milyon oldu. Neredeyse her gün yola cepten bakan insan sayısı da az değil: Tam 4.8 milyon.

Tüm konu: Cep telefonlarının yeni işi bu!

Resimlerle: TOP 20: Navigasyon uzmanı cepler...

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Cep telefonundan yol bilgisine bakıyor musunuz?

Atilla Sarıtaş
28-06-2010, 10:39   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
5,871 mesaj

Gezdiğim yerler hep bildiğim yerler ve monoton bi hayat stiline sahip olduğum için boşu boşuna gprs'ye para vermiyorum 

Roadrunnner
28-06-2010, 11:12   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
694 mesaj

Dünyanın en gereksiz teknolojik olayıdır bence bu...Telefon dediğin "Alo" demek içindir.Bu kadar abartıya bence hiç gerek yok.Ayrıca Atillanın dediği gibi "boşu boşuna" para kaybı...İnsan ilişkilerini bile zayıflatacak bir gelişme olarak nitelendiriyorum.Düşünün:"Köye gittiniz.Karşı köyde tanıdıklarınız var ve ziyarete gidiyorsunuz.Ama yolunuzu şaşırdınız.Köşede evi bulunan yaşlı amcaya sorup bir ayranını mı içmek istersiniz yoksa elinizdeki kazulet telefona bakıp tonla para dökmeyi mi?"İşte bu kadar basit bir olay.Allaha şükür telefonumda bu özellik yok ve kafam rahat.İstersem ayranımı da içerim...

Edit: Ayrıca eklemek isterim ki ; Zaten yani nesil araçların çoğu kendi GPS cihazlarıyla geliyor.Aynı anda bir de telefondakini kullanmak ayrı bir saçmalık...

Son Düzenleme: Roadrunnner ~ 28 Haziran 2010 11:24
Qromodynmc
28-06-2010, 11:14   |  #4  
Qromodynmc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 127
4,184 mesaj

gprs deil gps:D herneyse eğlence olsun diye arada bakıyorum haritalara ancak yolumu bulmak için kullanmıyorum çünkü evden dışarı çıkmıyorum:D

Atilla Sarıtaş
28-06-2010, 11:56   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
5,871 mesaj
Alıntı: punisher123  
gprs deil gps:D herneyse eğlence olsun diye arada bakıyorum haritalara ancak yolumu bulmak için kullanmıyorum çünkü evden dışarı çıkmıyorum:
Telefonda navigasyon özelliği yoksa GPS ile mi bağlanacaksın Kahkaha. GPRS ile internet üzerinden göreceksin gerekli programlarla. Ayrıca bu kastettiğim benim telefon. Nokia 6131 var da GPS namına birşey yok bunda Kahkaha