Cep Telefonu Sağlığı Tehlikede!

Koray Kocaman
05-03-2008, 20:23   |  #1  
Koray Kocaman avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,876 mesaj

Cep telefonu sağlığınızı tehtid ediyor
Gelişen teknolojinin hayatı kolaylaştırırken pek çok zararı da beraberinde getirdiğini belirten Biyologlar Birliği Derneği, özellikle cep telefonları, bilgisayarlar ve elektronik eşyaların yaydığı elektromanyetik dalgalara karşı dikkatli olunması gerektiğine dikkat çekti.

Kansere sebep oluyor
Biyologlar Birliği Derneği Başkanı Kadir Sorucuoğlu, cep telefonunun gereksiz kullanımının, insanların saatlerce bilgisayar karşısında oturmalarının, televizyon ve diğer elektronik eşyaların yaydıkları elektromanyetik dalgaların insanları daha stresli ve daha sağlıksız bir nesle doğru götürdüğünü söyledi. Pek çok hastalıkla kanser vakalarındaki artışta teknolojinin payının olduğunu savunan Kadir Sorucuoğlu, şunları söyledi: "Araştırmalara göre cep telefonlarından yayılan mikrodalgalar sperm sayısını, hareketliliğini ve kalitesini neredeyse yarı yarıya düşürüyor, genetik yapıyı bozuyor, lenfoma kanserine sebep oluyor."

Dikkat etmeniz gerekenler
Telefonunuzu arka cebinizde taşıyın
Cep telefonun sağlığınıza verdiği zararı en aza indirmek için, telefonunuzu mümkünse arka cebinizde taşıyınız. Ayrıca kapalı alanlarda ve şebeke sinyalinin düşük olduğu durumlarda uzun süreli görüşme yapmayınız. Kulaklıklı mikrofon seti kullanmanız zararı en aza indirecek en güzel çözümdür.
Şebeke sinyaline dikkat
Telefonunuzun iyi çekmediği yerlerde konuşmaktan kaçının. Çünkü bu sırada cep telefonunuz, baz istasyonuna bağlanmak için en yüksek performans ile çalışmaktadır.
Görüşmelerinizi gereksiz yere uzatmayın
Cep telefonunuzun sağlığınıza verdiği zararı en aza indirmek için telefon görüşmelerinizi mümkün olduğu kadar kısa tutun. Bu şekilde beyninize uygulanan radyasyon miktarı ve süresi azalacaktır. Eğer mümkünse kısa mesaj göndermeyi tercih ediniz.
Kapalı mekanlarda görüşmeyin
Cep telefonunuzun sağlığınıza verdiği zararı azaltmak için araç içerisinde telefonla konuşmayın. Arabanın şasisi ışınları yansıttığından dolayı vücudunuza uygulanan radyasyon miktarı artıyor. Ayrıca cep telefonunuz aracınızın metal yapısını aşabilmek için daha fazla güçlü yayın yapıyor.

...:::Kaynak Ve Bilgi İçin:::...
Mobiletişim | Mobilize Bilgi

omer_6134
05-03-2008, 22:45   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
2,789 mesaj

Koray abi paylaşım için teşekkürler ama telefonun zararlı olduğunu herkes biliyor ama herkesde kullanıyor. Şimdi sana sorsam kullanıyor musun diye cevap "kullanıyorum" olacak. Şu anda çoğu kişide telefon var hatta bazıları iki-üç telefon kullananlar var.
Yakın bir zaman içinde zarar vermeyen telefon çıkarılması lazım.Beğendim

tirex_x
06-03-2008, 20:25   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
445 mesaj

kullanmayın o zaman

omer_6134
06-03-2008, 20:27   |  #4  
Yıllanmış Üye
2,789 mesaj
tirex_x
kullanmayın o
Lazım amaBeğendim

arslankurt
09-03-2008, 18:46   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
393 mesaj
tirex_x
kullanmayın o
sigara kullanan bir sürü doktor tanıyorum!!!!
bilmem anlatabildim mi?

omer_6134
09-03-2008, 22:21   |  #6  
Yıllanmış Üye
2,789 mesaj
arslankurt
tirex_x
kullanmayın o
sigara kullanan bir sürü doktor tanıyorum!!!!
bilmem anlatabildim mi?
Ben anladımKahkaha

Koray Kocaman
09-03-2008, 22:23   |  #7  
Koray Kocaman avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,876 mesaj

Arkadaşlar zararlı olduğunu hepimiz biliyoruz ve duyuyoruz ama artık çok sık kullandığımız bir şey oldu.Günümüzde artık 10 yaşındaki çocuğun bile telefon kullandığını görüyoruz.Yetkililer gün geçtikçe uyarılarına devam ediyorlar.Sigara kullanmıyorum ama telefon çok sık kullanıyorum.Dikkat etmemiz gerek bazı noktalara sonuçta sağlığımızı etkiliyor.

omer_6134
09-03-2008, 22:25   |  #8  
Yıllanmış Üye
2,789 mesaj
Me@
Arkadaşlar zararlı olduğunu hepimiz biliyoruz ve duyuyoruz ama artık çok sık kullandığımız bir şey oldu.Günümüzde artık 10 yaşındaki çocuğun bile telefon kullandığını görüyoruz.Yetkililer gün geçtikçe uyarılarına devam ediyorlar.Sigara kullanmıyorum ama telefon çok sık kullanıyorum.Dikkat etmemiz gerek bazı noktalara sonuçta sağlığımızı etkiliyor.
Katılıyorum sana Koray abi.Kardeşim 13 yaşında benden güzel telefon kullanıyor.Kahkaha

Koray Kocaman
09-03-2008, 23:05   |  #9  
Koray Kocaman avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,876 mesaj
OOOOMMMMEEEERRRR
Me@
Katılıyorum sana Koray abi.Kardeşim 13 yaşında benden güzel telefon kullanıyor.Kahkaha
Teknolojinin yaşı yok.. Dil çıkarıyor

omer_6134
10-03-2008, 00:01   |  #10  
Yıllanmış Üye
2,789 mesaj
Me@
OOOOMMMMEEEERRRR
Me@
Teknolojinin yaşı yok.. Dil çıkarıyor
Yaklısın volla Gülümseme

Geçen gün 7 yaşında ki bir akrabama bilgisayar alındı. Beğendim