cep telefonunda geri dönüşüm kutusu

Crazy_SakaryaLi
21-07-2008, 13:38   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
258 mesaj

ewet arkadaşlar yıllardır merak ettiğim ve neden hala yok dediğim şeylerden bir tanesi.cep telefonlarında geri dönüşüm kutusu.bilgisayarımızda bazen istemeden sildiğimiz veriler oluyor hele birde shift+delete yaptığımızı düşünürsek o veriye elveda diyoruz.(hoş şimdi onlarıda geri kurtarabiliyoruz ama o ayrı bi konu.)Normal bi silme işlemi yaptığımızda geri dönüşüm kutusundan o veriyi tekrar geri kazanabiliyoruz.bu teknoloji neden hala telefonlarımıza gelmedii..şuanda 5 megapikseller 8 gb lık telefonlar üreten firmalar neden böle bir şeyi akıllarına getirip telefonlara koymuyorlar..çok zor bir şey mi?bence hayır sadece bir yazılımın telefona eklenmesiyle olabilecek kadar kolay bişi.peki siz ne dersiniz bu konu hakkında?telefonlarımızında bir geri dönüşüm kutusuna ihtiyacı varmıdır?

yineben
21-07-2008, 13:44   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
207 mesaj

ya hocam cepten sildigin şeyler ufak şeyler. ne bilim hafızadaki birinin tel numarası, mesaj yada uygulamalar gibi. zaten mmc,cd kartlardan sildiginde pc de olsa bile geri donusume gitmiyo. bu 8 gb olayında yapılırsa geri donusum, sildigin dosya, yine yer kaplamaya devam edecek. bana gore gereksiz.

omer_6134
21-07-2008, 13:45   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
2,789 mesaj

Evet mantıklı bir düsünce katılıyorum. Ama geri almak istediğim şeyi niye siliyim ki :D

Feel Good
21-07-2008, 13:48   |  #4  
Yıllanmış Üye
2,688 mesaj

bana da gereksiz gibi geldi. Ben zaten telden hafıza dolunca bişiler siliyorum. Geri dönüşüm kutusuna gidince gene yer kaplıcak. Yani benim işime yaramaz!!

Crazy_SakaryaLi
21-07-2008, 13:52   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
258 mesaj

ya arkadaşlar siz beni anlamadınız galiba..yaa siz hiç pc den istemedende olsa bi veriyi herhangi bişiyi silmediniz mi??hiç geri dönüşüm kutusunu açıp geri aldığınız hiçbi veriniz olmadı mı?siz bilgisayarınızdan sildiğinz bişeyi geri dönüşüm kutusunu boşaltarakta tamamen kurtulabiliyorsunuz.telefonda da aynısını yaparak kurtulabilirsiniz..şöle düşünün birde..evde küçük bi kardeşiniz veya yeğeniniz var sizden habersiz telefonunuzu aldı ve sizin çok önem verdiğiniz bir verinizi sildii...onu tekrar geriye nasıl getireceksiniz?bir fikri olan warsa paylaşsın lütfen...