Çevirmeli Ağ Bağlantısı

berkanfirat
06-07-2008, 11:34   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

herkese merhabalar. masaüstü bilgisayarımdan internete aztech modem ile bağlanıyorum. Ve bunun için bir çevirmeli ağ bağlantısı oluşturmam gerek. ancak ağ bağlantılarımda çevirmeli ağ bağlantısını oluşturamıyorum.

bağlantı sihirbazından nasıl yapılacağını biliyorum ancak *bağlantımı ben ayarlayayım sekmesini tıkladığımda karşıma çıkması gereken 3 şıktan sadece 1'i seçilebilir. yani;
*çevirmeli ağ modemi kullanarak bağlan seçeneğini seçmem gerek. ancak seçemiyorum.

lütfen yardım edin

neyse tamam ben hallettım zaten

Son Düzenleme: berkanfirat ~ 06 Temmuz 2008 12:37
bektash
25-07-2008, 22:50   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,997 mesaj

dial up servisi icin ttnete basvurman gerekicek.

dostca
10-08-2008, 23:02   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
175 mesaj

Çevirmeli Ağ bağlantısı kurabilmek için 56 Kpbs modem pc ye takılmış ve yazılımı yüklenmiş olmalıdır aygıt yöneticisinden modemleri tıkladığınızda görünecektir.Telefonun şebeke girişi modeme takılmış olması gerekir.
IE açın Araçlar/Seçenekler/Bağlantılar sekmesinden Kur kutusunu tıklayın abone olmadan bağlanmak istiyorsanız linkdeki numarayı giriniz kullanıcı adı ve parola girmeden bağlanabilirsiniz.

Mehmet-
10-08-2008, 23:03   |  #4  
Mehmet- avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,296 mesaj

Ben yanlış anlamadıysam sizin modem usb modem. Eğer usb giriş ile internet bağlantısı yapacaksanız haklısınız çevirmeli bağlantı olarak bağlanabilirsiniz.
Modemin yanında kurulum cd si verilir. Cd yi doğru kurduğunuz takdir de masaüstüne çevirmeli ağ bağlantısının kısayolu gelecektir. Yani sizin windows ağ bağlantılarından ayar yapmanız gerekmiyor. Kurulumdan sonra da direk bağlanamayabilirsiniz. Gerekli bilgileri girip bağlan butonuna tıkladıktan bir süre sonra uzak bilgisayarla bağlantı sağlanamadı gibisinden uyarı alırsanız modem yapılandırması gerekecek. Eğer böyle bir sorun çıkarsa dönüt sağlayın yardımcı olmaya çalışırız.

YasarS
16-08-2008, 23:28   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,238 mesaj

Aygıt yöneticisindeki hizmetler bölümünden devre dışı bıraktığın bir hizmet veya hizmetler oldumu?

YasarS
16-08-2008, 23:47   |  #6  
Yıllanmış Üye
1,238 mesaj

işletim sisteminin cd'sini cd sürücüsüne takın sonra sonra çalıştır bölümüne sfc /scannow yazın ve tamam deyin windows varsayılan ayarlara geri dönecektir bu arada hasarlı dosya varsa tamir yapacaktır bu şekilde deneyin

YasarS
17-08-2008, 00:07   |  #7  
Yıllanmış Üye
1,238 mesaj

Registry ayarlarına tek tek ulaşmak zor mesele ama onun hizmetler bölümünde neler aktif neler devre dışı ordan belki bişeyler çıkarılabilir zaten bende netten ayrıntılara baktım zaten oralarda konu açmışsın yardım eden olmamış benim yapabileceğim bişey son olarak program ekle kaldırdan windows bileşenlerini ekle kaldır bölümünde iletişim diye seçenek varmı ona bir bakın varsa içini işaretleyip ileriye tıklayın ben vista kullandığım için xp de varmı bilmiyorum

YasarS
17-08-2008, 00:15   |  #8  
Yıllanmış Üye
1,238 mesaj

Ok teşekür hayırlı kandiller.Ben bir bilgi edinirsem mesaj atarım