CH DVD geliyor

OBA
17-10-2007, 11:18   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,757 mesaj

Yüksek çözününürliklü Dvd savaşı HD-DVD ile Blueray arasında yaşanırken Çin kendi formatıyla katılıyor. HD-Dvd tabanlı olarak geliştirilen CH-DVD (China High Definition DVD), diğer formatlar gibi özel bir kopya korumasıda içeriyor.

Çin'de yeni kurulan Yüksek Çözünürlüklü DVD Endüstrisi Birliği, yeni formatın yaygınlaşması için uğraşıcak. CH-DVD destekli oynatıcılar piyasada olamsına karşın 2008 yılında yaygınlaşması bekleniyor

crixallis31
18-10-2007, 04:32   |  #2  
Yıllanmış Üye
596 mesaj

Birde Türklerden böyle bir atak görsek bir gün ne güzel olur ya gözlerim yaşarır.Çıkartsalar da dandik olur büyük ihtimal ama yine de allahtan umut kesilmez bizde bir zaman gelir teknolojiye yö verir seviyeye geliriz.(Bu arala çok hayal kuruyorum sanırım)

Bu yeni medya'nın hd-dvd'den farkı ne keşke onuda yazsaydın daha doyurucu bir haber olurdu diye düşünüyorum.Bizi bilgilendirdiğin için teşekkür ederim ayrıca konunu dağıttığım içinde özür dilerim.

uGuR.uK
18-10-2007, 10:04   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

Çin'lilerden beklenir zaten, direk kopyasını üretirler kendi damgalarınıda basarlar. Bu arada crixallis, aralarında fark tabiki vardır ama cok olcagını sanmıyorum. Onlar onu üretir, bizimkilerde korsan üretim/dagıtımını üstlenir, kenarda saf dışı kalmayız yani merak etmeGülümseme

OBA
18-10-2007, 12:32   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
3,757 mesaj

ilgilenenler bu adresten detaylı bilgiye uğraşabilir