Chip Anti Virus

andzone
11-11-2007, 22:04   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
149 mesaj

Arkadaşlar çok düşündüm ve neden Chip ekibi bir antivirus yazlımı yapmıyor dedim. Chip ekibi gerçekten çok iyi bir ekip ve bence bir antivirus yazlımı yaparsalar bu benim gibi antivirussüz dolaşanlar için çok iyi olur.

Saygılarımla Barış

crixallis31
12-11-2007, 04:17   |  #2  
Yıllanmış Üye
596 mesaj

Ücretsiz olacaksa neden olmasın:)Ama o kadar kolay değil hergün yüzlerce zararlı kodun piyasaya çıktığını düşünürsek iş gücünün bir kısmının buraya gitmesi kolay değil kısacası bu olayın hayalden geröeğe dönüşmesi çok ama çok zor.Acı ama gerçek:)

black_flood
12-11-2007, 09:38   |  #3  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

bencede zor o iş için bide ayrı yapı lazım tak diye ben antivirüs yazdım alın kullanın demeylen olmuyor hergün birde veri tabanı yazıp yayınlaması var bunun.microsoft bile büyük firma olmasına rağmen ayda bir güncelleme yapabilmekte.kendi antivirüslerine.

Borga-x
12-11-2007, 09:49   |  #4  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Mıcrosoftun kendı zaafı bu.Koskoca fırmada bır işletim sistemi için yama yazmak veya acıkları bulmak bu kadar zormu... Dusunsene kaç yüzkişi çalışıyordur orada... Bence mıcrosoftun işletim sistemlerine yeterince önem vermediğinin bir kanıtı...

XxXDaRKoXxX
12-11-2007, 13:55   |  #5  
Yıllanmış Üye
3,720 mesaj

chip yaparsa ama her CD sine yeni bir güncelleme koyabilir ilk başlarda belki üstün koruma yapamaz ama gün geçtikçe güncelleme arttıkça bence çok iyi olabilir:)

Sefa Adak
12-11-2007, 17:07   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,824 mesaj

Uğraşanlar olursa olabilir ama çok zor.Programı yazması var,güncellemesi var,..

Ama olursa ismini koydum bile.. C&O Antivirüs (CHIP  Online)Göz kırpma

CA antivirüs e benzedi ama olsun..Kahkaha

andzone
15-11-2007, 19:06   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
149 mesaj

Mesaj yazamadığım için özür dilerim.Dersler falan çok zor oluyor
internete girmek.(Bide annem izin vermior:D)Bi kaç firmayla anlaşma bence olabilir.

vesgel
16-11-2007, 03:15   |  #8  
Yeni Üye
20 mesaj

Arkadaşlar, iyi güzel söylemişsiniz, ama takdir edersiniz ki antivirus ve guvenlik gerçekten çok ciddi ve de öneme alınması gereken bir konu. Chip'ten böyle bir şey yapmasını istemişsiniz, pekala Chip Ekibi istediği taktirde kendini bu konu üzerinde geliştirerek çok iyi çalışmalar yapabilir belki, ama onlar değil mi bize her ay en güncel teknoloji haberlerini güzel yorumlarıyla ulaştıran? Yani niçin Chip Ekibine bu kadar çok güveniyorsunuz? Tabii ki işlerini oldukça iyi yaptıkları için, değil mi? Peki soruyorum sizlere, Chip ekibi böyle bir çalışma yapsa, durum ne olur? Zaten bu güzel dergiyi hazırlayan Chip Ekibine teşekkür etmek ve de daha iyisini hazırlayabilmeleri için ellerinden geleni yapmalarını istemek yerine, neden onlardan böyle bir istekte bulunuyorsunuz ki? Galiba Chip Ekibi'nin kendine kazandırdığı güvenden, değil mi? Bence teknolojiyi yakından takip edebilmemiz için ellerinden geleni yapan bu ekibe bizlere kazandırdığı bu güven için teşekkür etmemiz yeterli, ne dersiniz?..

andzone
16-11-2007, 17:48   |  #9  
OP Yıllanmış Üye
149 mesaj

Çok güzel söylemişşin ama benimki sadece bir fikir. Yani olursa güzel olmazmı diye bir fikir.