CHIP Dergisi Dağıtımda Neden Geç Kalıyor

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
scqo
03-03-2006, 21:15   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

neredeyse 9 yıllık chip dergisi okuruyum.İlk aldığım dergiyi hep saklarım.

Önceki yıllarda ayın 27 sinde bi sonraki ayın chip dergisini bulabiliyordum.Şimdi ise ayın 3 ü olmuş hala en büyük gazetecilerde kitapçılarda yok.Açıklama yapılmasını istiyorum.Bizi diğer saçma sapan dergilere(Pcnet) mahrum bırakmayın lütfen.Bu ayki sayısı dahada berbat.Bu da chip alma isteğimi 2 kat arttırıyor.Açıklama lütfen

tolga2207
03-03-2006, 22:36   |  #2  
Yıllanmış Üye
793 mesaj

Dostum azcık sakin ol. Diğer dergilere b*k atmak yakışmaz bize. Ama dağıtım konusunda sonuna kadar haklısın. Ben İzmir'de oturuyorum ve buradaki hiçbir hipermarkete dergi gelmemiş. Sabırla bekliyorum artık. Ama sabrın sonu selamet diyemiyorum.

scqo
03-03-2006, 23:10   |  #3  
OP Taze Üye
4 mesaj

haklısın valla yakışmaz,kusura bakmayın.Ama ne yapıyım yeni neler var diye heyecanla beklerken boş şeylerle karşılaşınca kendimi resmen dolandırılmış hissettim.Üstüne bide bu ayki chip kapağını görünce sinirle karışık sabırsızlık duygusu sardı.Chip mart sayısına en kısa zamanda kavuşmak dileğiyle :D

Gökhun Sungurtekin
04-03-2006, 13:57   |  #4  
CHIP Editör
136 mesaj

Merhaba,

dergi ayın 28'inde Istanbul'da çıkmıştı. Bugün artık tüm Türkiye'ye dağılmış olmalı. Şubat kısa olduğu için birden bire ayın 4'ü oluverdi :)

Bu arada, diğer dergiler hakkında negatif şeyler yazılmaması gerektiğine ben de katılıyorum. Herkes kendince işini en iyi şekilde yapmaya çalışıyor. Kendi kriterlerinize göre seçim yapmak da size kalıyor tabii ki...

shamell
04-03-2006, 19:05   |  #5  
Taze Üye
5 mesaj

kardeşim bikere ben sizlere katılmıyorum. ayın 1inde bütün stanlarda ben buluyorum ve zevkle okuyorum. ikinci husus lütfen geniş görüşlü olun. chipin bir kere kaliteli okuyucuları olmalı bizde bunu göstermeliyiz değilmi?
diğer dergiler hakkındaki yorumlarınıza katılmıyorum!...
yiğidi öldür ama hakkını yeme demişler.
chip bu kulvarda koşarken bizden yardım istiyor ve sizler kalitesi tartışma konusu olan kelimelerle oyalanıyorsunuz. başka dergilerden bize ne! chip okuyup önümüzü görmeye bakalım.

TT06
04-03-2006, 19:32   |  #6  
TT06 avatarı
Yıllanmış Üye
726 mesaj

ben ayın 2 sinde AFYON da aldım dergiyi,sizin çok büyük gazetecilerde sorun olabilir..diğer dergilerde saçma değil ben PCWORLD,PCNET de okuyorum hiçte saçma değille onlardada emek var...

Son Düzenleme: TT06 ~ 04 Mart 2006 19:37
scqo
05-03-2006, 11:59   |  #7  
OP Taze Üye
4 mesaj

Diğer dergilerdeki emeğe bende saygı duyuyorum.Ama aynı şeyi onlar yapmıyorsa ben ne yapayım.Bu ayki kapaktada editör bizi kıskanıyorlar gibisinden yazı yazmış.Bir de üstüne dergide hiç bişey bulamayınca sinirlendim.Dergi dağıtımına gelince  Ankara Armadadaki remzi kitabevi ve gima ya ayın 1'inde ve 2'sinde  gidip baktım yoktu.Ayrıca 7. caddeki gazetecilerdede yoktu.
Yanlış bişey söylediysem kusura bakmayın,İyi çalışmalar

Banned
05-03-2006, 19:19   |  #8  
Banlandı
621 mesaj
scqo
Diğer dergilerdeki emeğe bende saygı duyuyorum.Ama aynı şeyi onlar yapmıyorsa ben ne yapayım.Bu ayki kapaktada editör bizi kıskanıyorlar gibisinden yazı yazmış.Bir de üstüne dergide hiç bişey bulamayınca sinirlendim.Dergi dağıtımına gelince  Ankara Armadadaki remzi kitabevi ve gima ya ayın 1'inde ve 2'sinde  gidip baktım yoktu.Ayrıca 7. caddeki gazetecilerdede yoktu.
Yanlış bişey söylediysem kusura bakmayın,İyi çalış
scqo arkadaşımızın "bir de üstüne dergide bir şey bulamadım" ifadesi ile ilgili kendi düşüncelerimi söyleyeceğim.
dergiyi 3 senedir alıyorum samimi söylüyorum zamanla dergi insanı sıkıyor hep tekrar eden konular işte pc güvenliği bitmek bilmeyen ekran kartı testleri bir türlü bizim almaya gücümüzün yetmeyeceği alanlara imrenerek baktığımız 1000 dolarlık işlemciler ekran kartları vs.derginin zaten büyük kısmı reklam va ürün incelemeleri.donanıma ağırlık vermek zorundalar çünkü reklam verenlerin %99 donanım firmaları.e zaten bu ürünleri biz internette okuyoruz. geriye kala kala ilginç makaleler varsa onlar. oda 2 makaleyi geçmez.yani şunu söylemek istiyorum yeni pc kullanıcıları için dergi ilgi çekici olabilir ama pc ile ilgili bilgili yerli yabancı internet sitelerine bakanlar için ilginç gelmiyor.aslına bakarsanız dergiyi almak için her ay bir önceki aydan daha fazla düşünüyorum.ana yinede 5,6 ytl nereye vermiyoruzki deyiverip alıyorum.bakalım nereye kadar...

LiL_CaT
05-03-2006, 19:43   |  #9  
Yıllanmış Üye
385 mesaj

ayın 1'de gazete bayisinde gördüm.soraki gün baktığımda dergi bitmişti. :)

Burakisa
08-03-2006, 01:03   |  #10  
Yeni Üye
38 mesaj

İnşallah bundan sonra da erken çıkar.Hatta bi aralar ayın 30'unda falan çıkıyordu(tabii çıkması gerekenden 30 gün sonra değil 1-2 gün önce:)  ) çok güzel oluyordu.Zaten erken piyasaya sürmek büyük bir başarı ve az da olsa daha çok okuyucu demek

yesillili
08-03-2006, 05:17   |  #11  
Yıllanmış Üye
415 mesaj

bu ay eve çok erken gönderdiler şaşırdım :))
kurye gelince noluyor felan dedim valla...
inş bundan sonra hep böyle devam eder...

akarahan
08-03-2006, 10:21   |  #12  
Taze Üye
2 mesaj

bende ç.kale de bu geçikmeden şikayetciyim ayın 4'nde anca bulabildim Üzgün

dervisahmet
11-03-2006, 12:01   |  #13  
Üye
84 mesaj

ilk mesajımdır. Hayırlı olsun :)
neyse benim hikayem daha komik. ayın 2,3,4 ünde gittim. Erzurum Nt kitapevine Chip almak için. Bana hep gelmediğini söylediler. Neyse bende 4 ünde Pc N.. almaya karar verdim. Bi baktım Nt 'de adamın elinde Chip . Nerden buldun dedim.

Meğer gelen Chip ler dergi raflarının en altına sokuşturulmuş. Ve kamufle edilmiş. Bu bir sabotemiydi yoksa salak bi çalışanın işimiydi bilmiyorum ama gerçekten sinir bozucu bişeydi.