CHİP metro arayüzü

cbilgen13
09-10-2011, 02:52   |  #1  
cbilgen13 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,442 mesaj

daha önce CHIP'te yayınlanan bir konudan esinlenerek kısa bir çalışmayla bende bir arayüz tasarladım...
CHIP'in konusu burada..

benim hazırladığım arayüze buradan ulaşabilirsiniz...

kullanmak isteyen arkadaşlar ana sayfa olarak ayarlayabilirler :D:D

eğlencesine yapılmış bir tasarım olduğu için kalkıpta paralı bir domain'e koyma gereği duymadım bedava bir host ve domain hizmetinde, ne kadar yayında kalır bilmiyorum..

tamamen flash tasarımıdır..görüntülemede umarım problem yaşamazsınız...herkese iyi eğlenceler..

cbilgen13
09-10-2011, 22:06   |  #2  
cbilgen13 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,442 mesaj

konu hakkında özel mesaj atan arkadaşım mesajı istemeyerek sildim tekrar yazarsan istediğin kodu yollayabilirim...

SaGoPa KaJMeR.
09-10-2011, 22:51   |  #3  
SaGoPa KaJMeR. avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,547 mesaj

Herhangi bir İzin aldınız mı?

cbilgen13
09-10-2011, 22:57   |  #4  
cbilgen13 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,442 mesaj
Alıntı: SaGoPa KaJMeR.  
Herhangi bir İzin aldınız mı?

ne için izin alacaktım...CHIP'in yayınlarını kendi çıkarlarım için kendi yazılarımmış gibi herhangi bir yerde kullanmıyorum...tamamen CHIP'in kendi içeriğine bağlı bir uygulama zaten CHIP dışında herhangi bir yerdede yayında değil...hem zaten çok abartılacak birşeyde değil şöyle düşünülebilir..uygulamada bulunan butonları herhangi bir kullanıcı sık kullanılanlar çubuğunada ekleyerek benim yaptığım gibi basit bir kolay erişim menüsü yapabilir...bunun içinde izin mi almaları gerekiyor.. bunu kullanan kullanıcılar reklamlarda mahrum kalıyorlar şeklinde bir yorum yazacaksan sende kullanıcılara reklamlardan kurtulmaları için addblock ve benzeri programlar kullanmaları gerektiği konusunda önerilerde bulunuyorsun...son olarak isteyen kullanır isteyen kullanmaz zaten tamamen eğlence amaçlı yapılmış bir uygulama çoğu üye bu sayfa için hiçbirşey üretmiyorken bizler bişeyler katmaya çalışıyoruz..CHIP yönetimi bu konudan rahatsızlık duyuyorsa zaten konuyu ilk açtığımda süzgeçten geçirir yayınlamazlarda.."halen ortada yanlış birşey varsa uygulamayı kaldırmak hiç sorun olmaz" ama bu konu hakkında bana izin aldınız mı şeklinde hitap edecek merci sen değilsin bunuda hatırlatmakta fayda görüyorum zira izin alığ almadığım konusunda en ufak bir bilgin bile yokken... yeteri kadar açık olmuştur sanırım...

Son Düzenleme: cbilgen13 ~ 09 Ekim 2011 23:10
SaGoPa KaJMeR.
09-10-2011, 23:50   |  #5  
SaGoPa KaJMeR. avatarı
Yıllanmış Üye
2,547 mesaj
Alıntı: cbilgen13  

ne için izin alacaktım...CHIP'in yayınlarını kendi çıkarlarım için kendi yazılarımmış gibi herhangi bir yerde kullanmıyorum...tamamen CHIP'in kendi içeriğine bağlı bir uygulama zaten CHIP dışında herhangi bir yerdede yayında değil...hem zaten çok abartılacak birşeyde değil şöyle düşünülebilir..uygulamada bulunan butonları herhangi bir kullanıcı sık kullanılanlar çubuğunada ekleyerek benim yaptığım gibi basit bir kolay erişim menüsü yapabilir...bunun içinde izin mi almaları gerekiyor.. bunu kullanan kullanıcılar reklamlarda mahrum kalıyorlar şeklinde bir yorum yazacaksan sende kullanıcılara reklamlardan kurtulmaları için addblock ve benzeri programlar kullanmaları gerektiği konusunda önerilerde bulunuyorsun...son olarak isteyen kullanır isteyen kullanmaz zaten tamamen eğlence amaçlı yapılmış bir uygulama çoğu üye bu sayfa için hiçbirşey üretmiyorken bizler bişeyler katmaya çalışıyoruz..CHIP yönetimi bu konudan rahatsızlık duyuyorsa zaten konuyu ilk açtığımda süzgeçten geçirir yayınlamazlarda.."halen ortada yanlış birşey varsa uygulamayı kaldırmak hiç sorun olmaz" ama bu konu hakkında bana izin aldınız mı şeklinde hitap edecek merci sen değilsin bunuda hatırlatmakta fayda görüyorum zira izin alığ almadığım konusunda en ufak bir bilgin bile yokken... yeteri kadar açık olmuştur sanırım...
Ustadım, Önce bir Sorsaydın Ne Hakkında İzin Almam Söz Konusu  diye? 
CHİP ONLİNE Logosu, Bugün Fuarda yeni Sitenin tasarımını incelerkende Sordum? Selcuk Abi , Tasarıma göre Logoyu değiştirme imkanın yokmu?
Dediği Aynen Şu Şekilde, Logo Bir Marka Değiştirilemez.  
Ve Kısayol Ulaşım Menüsünde, Logoyu Editlemişsin.
 Ve Bu Konuda İzin Aldınız mı diye sormaya Kendimi Yetkili Görüyorum.
Ve Her Ne Kadar Forumda yazmasamda, bu Forumun Ayakta durması icin Gerekli, Özeni ve fedarakarlıklarıda şahsen yapıyorum.  
Bir Pazar günü(Bugün) Gece 5   de uyuyarak alel acele Sabah  12'de Mesajlara uyanarak 3 saatlik bir Yolun ardından  Chip Online Cebit Fuar Standına gitdim, taaki fuar bitip stand toplanana kadar Orda bulundum?  ve Bugün Akşam saat 9'da evime geldim Üstelik, fuar cıkışıda Site hakkında ne yapılabilir diye  uzun uzun tartışmalarda bulundum fikir Sundum. 
Konu; Logoydu.
Amaç ise başınının Hukukla belaya Girmesin "Diye Endişelerimdi" 

Sözü fazla uzatmadan,
Saygılar/ Sevgiler.
İyi forumlar...

Son Düzenleme: SaGoPa KaJMeR. ~ 09 Ekim 2011 23:51
cbilgen13
10-10-2011, 00:29   |  #6  
cbilgen13 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,442 mesaj

logonon neresini edit'lemişim.. (düzenlemek kelimesini tercih ederim herneyse) zira "tr" kısmından bahsediyorsan onun CHIP "markasına" özgü bir ayrıntı olmadığını bilmen gerekir eğer öyle olsaydı CHIP'in iki ayrı logosu olurdu çünkü sayfanın almanyada yayında olan almanca hazırlanmış tasarımında CHIP'in yanında "de" yazıyor.. (http://www.chip.de) yani sadece sayfanın hangi ülkede yayınlandığını gösteren bir ikon..ayrıca zaten CHIP özel günlerde o bölümde bir takım değişiklikler yapıyor türk bayrağı koymak gibi...yetki meselesine gelince bana göre ben senden daha kıdemliyim bu sayfada üyelik tarihime bakarsan yeterli olacaktır... istanbul'da yaşıyor olmanın avantajı kullanıp fuara gidebilmiş olmak senin için bir avantaj..kalkıpta bana işte fuara gittim stand toplanırken ayak bağı oldum başlarında bekledim gibi nedenlerle bu sayfada yetki sahibiyim diye yazarsan bende sana mantıklı düşün yazarım... olayın hukuksal boyutuna gelince sayfanın künyesinde dikkatini çekmiştir...internet projeleri uzmanı : Selçuk İSLAMOĞLU yazıyor sagapo kajmer değil...selçuk bey'de bu konuda söz hakkına sahip olan tek yetkilidir bana göre... onunda direk beni dar ağacına göndereceğini sanmıyorum ilk etapta olması gerektiği gibi yanlış kullanım olup olmadığına karar verir uyarısını yapar.. yok ben hala bir hakkı gasp ediyorsam yasal işlem uygulamak isterse uygular.. şimdiye kadar yazdıkların içinde en mantıklı üç kelime konuyu fazla uzatmayalım..bak bu fikrine katılıyorum...iyi geceler...
Internet Projeleri Uzmanı: Selçuk İslamoğlu

SaGoPa KaJMeR.
10-10-2011, 00:42   |  #7  
SaGoPa KaJMeR. avatarı
Yıllanmış Üye
2,547 mesaj

Kıdemlilik Söz Konusu değil Konu yetki Meselesine gelince ; Tabi ki Selcuk İslamoğlu sahibdir.
Aksini belirtmedim.
Fakat, Bu Son Mesajında " Stand toplanırken ayak bağı oldum" gibi aşağılayıcı bir deyim kullandın?
Bun cümleyide, Devşirmekle Ayıp etdin.  
Bir cevap veripde, dahada uzatmayalım.
Konuyu yetkilisine aktarıyorum.

Kal Sağlıcakla..

hayatın_içinden
10-10-2011, 01:25   |  #8  
Yıllanmış Üye
373 mesaj

cbilgen13 çok güzel win8'deki metro arayüzüne sahip güzel bir uygulama çıkarmışsın..Bu chiponline üyelerininde özellikle cep telefonundan bağlanan üyelere büyük bir kolay hizmet sağlar bu çalışman...Tebrik ediyorum seni yasal olup olmadığında pek bir fi,krim yok ama  bi sakınca oldugunu görmüyorum açıkcası...

cbilgen13
10-10-2011, 01:34   |  #9  
cbilgen13 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,442 mesaj

teşekkür ederim... aslında işin o kısmını hiç düşünmemiştim cep telefonunda nasıl bir kullanım olanağı sağlayacağı hakkında fikrim yok..kullandığım telefon sadece telefon açmaya yarayan modellerden :D o yüzden test etmeye olanağım yok..umarım işe yarar...ama şundan eminim iphone yada ipod kullanıcıları ne yazık ki bu içeriği görüntüleyemezler senin mesajını okuyarak belki denemek isteyenler olabilir... bilindiği gibi apple ne yazık ki flash içeriğe izin vermiyor...bu çalışmada tamamen flash'la hazırlanmış o yüzden apple kullanıcıları görüntüleyemeyebilir... ama belki yakında HTML5 alt yapısı ile başka bir versiyon sunabiliriz :D.. katılımın için tekrar teşekkürler...