Chip Online Hamachi Grubu

Mustafa Can
27-07-2009, 15:05   |  #1  
Mustafa Can avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,248 mesaj

Chip Online için bir hamachi grubu kurdum katılırsanız sevinirim dosya paylaşımı oyun vs. için

----- ağ için pm plz -----

hamachi logmein firmasının sunduğu sanal ağ sistemidir kendi sitesi https://secure.logmein.com/

----- Kurulum -----

https://secure.logmein.com/products/hamachi/list.asp

buradan dilimizi türkçe seçip indiriyoruz. İndirdikten sonra dosyayıaçacak olursak bizi şu ekran karşılayacaktır.

Bu ekranda yapabileceğimiz bir şey yok, İleri diyelim.

Bu ekranda yer alan Sözleşme’yi okuyup “Sözleşmeyi kabul ediyorum” seçeneğini işaretledikten sonra İleri deyip devam ediyoruz.

Karşımızaçıkan bu ekranda Hamachi’nin nereye kurulmasını istediğimizi seçiyoruz.Ben varsayılan klasör olan “C:\Program Files\Hamachi” adresinden memnunolduğum için dokunmuyorum. Bunun hemen altında yer alan kısım ise bizeBaşlat>Programlar menüsü içinde kangi başlıkla yer almasınıistediğimizi soruyor. Hamachi seçeneği makul geliyor bana. Çok etkinolarak kullanmayı düşünmediğim için “Windows’u açtığım zaman Hamachi’yiotomatik olarak başlat” seçeneğini işaretlemiyorum, lakin “Masaüstündekısayol oluştur” seçeneğini kullanıyorum. Ve İleri diyoruz.

Buekranda Hamachi bize bilgisayar güvenliğimizi koruma amaçlı olarakHamachi üzerinden Windows görevini kapatmak isteyip istemediğimizisoruyor. eğer bu seçeneği işaretlerseniz uzak masaüstü ve dosyapaylaşımı özelliklerini kullanamazsınız söylemedi demeyin. yani resimin tersine biz orayı işaretlemiyoruz

Ardındançıkan bu ekranda ise bize Hamachi’nin hangi versiyonunu kurmakistediğimiz soruluyor.
30 gün Premium hakkınızı şimdi kullanacaksanız ikinciyi sonra yada hiç kullanmayacaksanız 1 seçin

Gelenekranda bize “Hamachi yüklemek için hazır. Devam etmek için, Yükle’yitıklayın.” diye belirtiyor, Yükle deyip yükleme aşamasına geçiyoruz. Buişlem bir kaç dakikayı bulabilir. Ekranda “Hamachi alıcı programıbaşarıyla kuruldu.
İlerlemek için İleriyi tıklayın.” yazısını gördükten sonra devam edebiliriz.

Hamachi ‘yi Ayarlamak

Kurulum bittiğine göre artık ayarlara geçebiliriz

Hamachisistemimize kurulduktan sonra bizi ilk karşılayan bu ekranda yazanlarıokumamız gerek.Bu sayede Hamachi’nin işlevleri hakkında bilgiedinebiliri

Artıkokuduğumuza göre Hamachi’yi aktif hale getirebiliriz. Yalnız bu esnadasorun yaşamamak için Firewall’umuzu ya devre dışı bırakmalıyız yadaHamachi’ye izin veren bir kural oluşturmalıyız. Bundan sonra, ok ilebelirtilen düğmeye tıklayarak Hamachi’yi aktif hale getirebiliriz.

Aktifolmak için ilk başta Network’de görünecek olan ismimizi belirliyoruz. ben örnek olarak Winterfell ismini seçtim forumdaki isminizi kullanırsanız daha iyi olurArdından Hamachi sunuculara bağlanıyor ve size özel, eşsiz bir IPnumarasını size atıyor.

Sonraki tuşuyla devam ediyoruz

Bundansonra Hamachi bizden katılmak istediğim ağı ayarlamamızı istiyor, lakin ağımızın adresini herkezin öğrenmemesi için ben hakkımı Yeni ağ oluştur seçeneğini kullanmaktan yanakullanıyorum

Buaşamada seçeceğimiz ad ve şifresi önemli. Bunları bir yere not edelim,çünkü ağımıza katılmak isteyenlere bu bilgileri vereceğiz. Unutmadan,bu aşamada büyük/küçük harf kullanımı fark etmektedir. Seçiyoruzseçmesine, lakin benim bu örnekte denediğim The Castle adı vealternatif olarak denediğim diğer isimler daha önceden alınmış olduğuiçin ağ’ıma isim olarak sonunda Sıpa şifre olaraksa 11‘i seçiyorum.

Artık Hamachi kurulmuş ve çalışır durumda. Bağlantı durumumuzu sistem sekmesinde bulunan simgeden anlayabiliriz.

Eğersimge örnekteki gibi yeşil yanıyorsa sorunsuzca bağlandınız demektir,yok eğer sarı ise bağlantınızda bir problem vardır. Gri renk ise henüzbağlanmadığınızı ifade eder.
Bu aşamadan sonra tek yapmanız gereken pm ile ağın adresini almak ve grubumuzu kurmak
Ayrıca, Tercihler kısmına girerek programı kendinize göre biraz ayarlayabilirsiniz.

serverlerimiz genel amaçlıdır sadece oyun için değildir

Son Düzenleme: Mustafa Can ~ 29 Temmuz 2009 00:00
Mustafa@PC
27-07-2009, 15:27   |  #2  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Burdan oyunda oynayabilirsiniz.

Mustafa Can
27-07-2009, 15:39   |  #3  
Mustafa Can avatarı
OP Yıllanmış Üye
2,248 mesaj

evet sadece oyun için değil anlamında

Mustafa Can
27-07-2009, 17:40   |  #4  
Mustafa Can avatarı
OP Yıllanmış Üye
2,248 mesaj

anlaşılan boşa yazmışım

_OnuR_
28-07-2009, 18:37   |  #5  
_OnuR_ avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
890 mesaj

oyun için olsaydı:) daha çok  yazılırdı:)

ParanoiD
28-07-2009, 18:42   |  #6  
ParanoiD avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,900 mesaj
Alıntı: onur1666  
oyun için olsaydı:) daha çok  yazılırdı:)
Zaten oyun içinde oldugu yazılmış

"Chip Online için bir hamachi grubu kurdum katılırsanız sevinirim dosya paylaşımı oyun vs. için"

ECHELON_
29-07-2009, 01:25   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,644 mesaj

hamachı ne ya

Mustafa Can
29-07-2009, 15:27   |  #8  
Mustafa Can avatarı
OP Yıllanmış Üye
2,248 mesaj
Alıntı: SCARFACE_  
hamachı ne
hamachi logmein firmasının sunduğu sanal ağ sistemidir kendi sitesi https://secure.logmein.com/