Chip Online site tasarımı (Kullanım, görsellik...)

aborijin
09-10-2011, 00:50   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj

Chip dergisi internet sitesi (ana sayfa, kategoriler, dizayn, forum gibi tüm kriterler dahilinde) sizce yeniden düzenlenmeli mi?

Anket
aborijin
09-10-2011, 01:05   |  #2  
OP Taze Üye
9 mesaj

Benim değerlendirmem:
Evet düzenlenmeli.
Görsellik konusunda çok büyük problem var bence. Yüksek çözünürlükte sayfa sadece sol tarafta duruyor, verimli kullanılmıyor (table ve center dan yararlanılmalı ve yüksek çözünürlük için font büyütücü gibi bir opsiyon eklenebilir.)
Kategorilerde çok büyük eksiklik var. Chip Top 10 bölümü özellikle çoooook gerilerde kalmış. Bari değerlendirmenin yapıldığı tarih oraya not olarak düşülseydi.
Forumlar da genel kullanım kolaylığı açısından malesef eksi puan alıyor.

Genel anlamda bir değerlendirme yapacak olursam eğer, Chip dergisinin hakettiği bir web sitesi değil bu (Çok acımasızca görünüyor olabilir, ancak bu doğru. Yıllarca web tasarım konusunda eğitim bölümlerini okuduğumuz bir derginin internet sitesi böyle olmamalıdır. -486 Dx 200 zamanlarından beridir, arada kesintiler olsa dahi chip dergisini takip etmişimdir.-)

Selçuk İslamoğlu
09-10-2011, 14:32   |  #3  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj

Bence de değişmeli. Biz de sıkılmıştık zaten. Değişiyor da zaten. Merak etmeyin bazı bölümlerden kurtulacağız, site ortalanacak en azından bunları söyleyebilirim.

Doğal olarak bu genişlikte bir portalın dandik hazır scriptlerle veya portal yazılımı ile hazırlanmasını ve her diğer siteye benzemesini bekleyemezsiniz.

Kısacası 2011 içinde yeni CHIP Online'la karşılaşacaksınız.

SaGoPa KaJMeR.
09-10-2011, 22:19   |  #4  
SaGoPa KaJMeR. avatarı
Yıllanmış Üye
2,547 mesaj
Alıntı: Selçuk İslamoğlu  
Bence de değişmeli. Biz de sıkılmıştık zaten. Değişiyor da zaten. Merak etmeyin bazı bölümlerden kurtulacağız, site ortalanacak en azından bunları söyleyebilirim.

Doğal olarak bu genişlikte bir portalın dandik hazır scriptlerle veya portal yazılımı ile hazırlanmasını ve her diğer siteye benzemesini bekleyemezsiniz.

Kısacası 2011 içinde yeni CHIP Online'la karşılaşacaksınız.

Sunucuları değiştirdi, Şimdi ise her dakika uğraşıyor  Sitenin Temel Kullanımı ve tasarımı için ; Şuanlık güzel bişey cıkarmış Fuarda inceleme Şansını verdi Selcuk abi ; Dahada güzel olucaktır Buna Eminim ++ 

Kısacası Sabır Edin :)

cbilgen13
09-10-2011, 22:37   |  #5  
cbilgen13 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,442 mesaj

daha önce bu konuda çok yazıldı çizildi... sayfanın dizaynı ve kullanım kolaylığında bence sorun yok... ama konuların güncel tutulması ve gerçek anlamda haber içeri taşıyan bilgilerin ana sayfaya taşınması konusunda bencede bazı güncellemeler yapılmalı...

yeni tasarım gelene kadar aborijin dostum sana CHIP Metro arayüzünü tavsiye ederim :D
 CHIP METRO ARAYÜZÜ : BURADA

xbosstanx
09-10-2011, 22:51   |  #6  
Yıllanmış Üye
109 mesaj

bence de değişmeli chip  dergisinin hak ettiği site bu değil
ayrıca bi şikayetim var reklamlar çok reklam var beni çok raharsız ediyo mause üzerinde geçiyo ekranı kaplıyo falan bi de altta lenovaın reklamı var zaten ona sinir olmdum

SaGoPa KaJMeR.
09-10-2011, 22:53   |  #7  
SaGoPa KaJMeR. avatarı
Yıllanmış Üye
2,547 mesaj
Alıntı: xbosstanx  
bence de değişmeli chip  dergisinin hak ettiği site bu değil
ayrıca bi şikayetim var reklamlar çok reklam var beni çok raharsız ediyo mause üzerinde geçiyo ekranı kaplıyo falan bi de altta lenovaın reklamı var zaten ona sinir
Addblock Kullanmanı tavsiye ederim Firefox ve diğer tarayıcılara entegrede edebilirsin.  :)