Chip Online ziyaretçisi yorumları hakkında

Kapalı Hesap (113439)
05-06-2009, 20:11   |  #1  
OP Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
464 mesaj

!!! arkadaşlar chip online sayfalarındaki saçmasapan akla hayale gelmeyecek tutarsızlıktaki ziyaretçi yorumlarından aşırı derecede rahatsızım. chip online in itibarını zedelemekten başka bir işe yaramadığını düşünüyorum bu yorumların. Herhangi bir konu hakkında açın şimdi bir yazı okuyun alttaki yazıları mutlaka en az birisinde ya konuyla ilgisi alakası olmayan yorumlar ya da kaba saba sözler, bilgisayar konusundaki bilgisizlik tüm bunların tavan yaptıgını göreceksiniz. hatta bazı kimseler chip dergisini suçlayıcı ve ağır bir dille konuşmaktan geri kalmamaktadır. insan yorum yapar ama mantıklı olur saygılı olur bu nedir böyle ya. Chip online yönetim kademesine buradan seslenmek istiyorum lütfen online ziyaretçi yorumuna imkan veren sistem tamamiyle kaldırılsın. Chip online'a sadece e.posta yoluyla foruma üye olan kişiler yorum yazabilsin. hatta bazı sözlüklerde uygulanan sistem gibi. bu üyelerin yorumları önce izlensin belli bir saygınlık sabit görüldükten sonra yorumlar yayınlanmaya başlansın. kimsenin ziyaretçi yorumu görmek istediğini zannetmiyorum.Chip in makaleleri gayet yeterli durumda. konuyla ilgili fikirlerinizi bekliyorum saygılarBeğenmedim

MBTGROUP
05-06-2009, 20:17   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,727 mesaj

Bildiğim kadarıyla genel tüm sitelerde örneğin milliyet com haberturk com yani en azından haber sitelerinde bile ziyaretçi yorumları bulunur.Yani bulunmaması normal değil.Etik değil diyelim.Her türlü eleştiride yayınlanır,övgüde.Fakat elbette bir sınır bulundurulur.Forum yöneticilerinin bileceği iş.

Son Düzenleme: MBTGROUP ~ 05 Haziran 2009 20:18
Kapalı Hesap (113439)
05-06-2009, 21:56   |  #3  
OP Kapalı Hesap
464 mesaj
pcword
Bildiğim kadarıyla genel tüm sitelerde örneğin milliyet com haberturk com yani en azından haber sitelerinde bile ziyaretçi yorumları bulunur.Yani bulunmaması normal değil.Etik değil diyelim.Her türlü eleştiride yayınlanır,övgüde.Fakat elbette bir sınır bulundurulur.Forum yöneticilerinin bileceği iş.
dediğim yanlış anlaşılmasın ben de ifade özgürlüğünden yanayım fakat ziyaretçi yorumları kantarın topuzunu kaçırmış durumda. forum yöneticilerinin bilebileceği bu işi bir hatırlatayım dedim sadece. maksadımı aşmak istemem asla. saygılarMasum

msaatci
24-06-2009, 17:48   |  #4  
msaatci avatarı
Yıllanmış Üye
475 mesaj

ben chip in bu konuda en başarılı iste olduğunu düşünüyrum. hakaret içermeyen her yorumu ekliyorlar sanırım. bu nedenelede sitede rahatça yorum yapılabiliyor. ben de yazdıklarımın ekleneceğini biliyorum ve bundan keyif alıyorum. editörleri bu konuda çok iyi buluyorum. iyi bir politika izleniyor. hatta zaman zaman yorumlara verilen cevaplarda çok güzel.
amaaaa, reklam niteliği taşıyan haberlerin yorumları hiç eklenmiyor. onu sevmiyourm işte. onlara haber içinde forum başlığı da açmıyorlar..

Son Düzenleme: msaatci ~ 24 Haziran 2009 17:49
TuncaBozkurt
24-06-2009, 18:17   |  #5  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

Yorum yapma izni vermek için bir şeyi şart koymak bence yanlış. Herkes yorum yapılabilmeli. Yorumlar zaten bir kontrolden geçiyor. Gerçi daha önce eleştirdiğim gibi kontrol ederken hakaret içerip içermediğine pek bakılmıyor gibi dursa da, çok da sorun değil bence bu tür yorumların olup olmaması. Örneğin bakıyorsunuz haberturk.com'daki veya hurriyet.com'daki yorumlara, onlar da çok düzgün değil.

Banned
25-06-2009, 00:06   |  #6  
Banlandı
5,024 mesaj

Aslında uyarı puanı güzel bir fikir bencede uygulanabilir.

Tırtıl
25-06-2009, 04:22   |  #7  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 1
1,579 mesaj

Bence o yorumlar komik ve eğlenceli oluyor. İyi gülüyorum...

Ama en komiği onaylayanların not düştüğü zamanlar...

Özellikle yok FF mi Opera mı IE mi tartışmaları veya yok Linux mu Windows mu tartışmaları. Bazı kesimler kendilerini ezilmiş horgörmüş hissettikleri için habire veriyolar veriştiriyolar...

Youtube'daki, ne bileyim habertürk'teki yorumlardan sonra bence öpüp başımıza koymak lazım buradaki yorumları. En azından interneti küfür etme veya propoganda yeri gibi görenlere göre değil :p

Son Düzenleme: Tırtıl ~ 25 Haziran 2009 04:25
msaatci
25-06-2009, 08:50   |  #8  
msaatci avatarı
Yıllanmış Üye
475 mesaj
Tırtıl
Youtube'daki, ne bileyim habertürk'teki yorumlardan sonra bence öpüp başımıza koymak lazım buradaki yorumları. En azından interneti küfür etme veya propoganda yeri gibi görenlere göre değil :
size bu konuda katılıyorum. hele sdn forumlarından biri var ki. teknoloji sitesi görünümlü ilahi bir site. sürekli başı abd de yaşayan bir grubun fanatikleri mesaj bırakır. yöneticileri de aynı durumdalar.

Mustafa Can
25-06-2009, 12:29   |  #9  
Mustafa Can avatarı
Yıllanmış Üye
2,248 mesaj

benim sorunum o gerilerin benim yorumlarıma kötü oy vermesi Beğenmedim

Mustafa Can
25-06-2009, 12:31   |  #10  
Mustafa Can avatarı
Yıllanmış Üye
2,248 mesaj

Mustafa Can: Okur Karnesi

Yorumları ne kadar beğenilmiş?
%11                        %89

bubun sebebini bana açıklayacak biri varmı? !!!

TuncaBozkurt
26-06-2009, 20:48   |  #11  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj
Mustafa Can
Mustafa Can: Okur Karnesi
Yorumları ne kadar beğenilmiş?
%11                        %89
bubun sebebini bana açıklayacak biri varmı? !!!
Demek ki yorumlarını sevmemiş okuyanlar.