Chrome içinde bir garip Opera!

CHIP Online
15-12-2009, 13:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Chrome OS'a sızıp Chrome tarayıcının yerine geçmek mümkün mü? Bu tarayıcının niyeti tam olarak bu...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/chro ... ip-opera_17019.html

Resimlerle: 10 adımda Chrome OS'u tanıyalım

Google'ın yeni işletim sistemi Chrome OS, sadece Google'ın kendi internet tarayıcısı Chrome'u kullanıyor. Bu işletim sisteminin başka bir tarayıcı kullanımına izin vermemesi diğer internet tarayıcıları endişelendiriyor mu?

Opera bunu sorun etmediğini belirtti. Opera'dan Charles McCathieNevile, farklı işletim sistemleri kullanan değişik platformlar olduğunu ve Google Chrome'un ancak tekel oluşturursa bir endişe kaynağı olacağını aktardı.

Chrome işletim sisteminin pek yaygınlaşmayacağını düşündüğünden rahat davranan Opera'nın cebinde, yedek bir plan da yer alıyor. Eğer Chrome çok yaygınlaşırsa, Google'ın Internet Explorer'a Chrome Frame ile yaptığı gibi bir açık kapı bulunabilir.

Opera Mini tarayıcının Android için mevcut olduğunu ve iPhone için büyük talep aldıklarını belirten McCathieNevile, Google Chrome OS'da düşük seviye erişim ile yeni bir tarayıcı yerleştirilebileceğini söylüyor. Zaten kendisi bir internet tarayıcı olan işletim sisteminin ise buna nasıl tepki vereceği bilinmiyor.

Web tarayıcılar testte: En iyisi hangisi?

Tüm konu: Chrome içinde bir garip Opera!

İzleyin: Ve Chrome OS ortaya çıktı!

Resimlerle: 10 adımda Chrome OS'u tanıyalım

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Chrome OS'ta Opera tarayıcı olur mu hiç?