Chrome OS'da Chrome tarayıcıdan görüntüler

CHIP Online
16-10-2009, 19:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Google Chrome OS işletim sistemine özel Chrome internet tarayıcıdan sürpriz görüntüler ve detaylar!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/chro ... runtuler_15842.html

Resimlerle: Chrome OS için Chrome'dan sürpriz görüntüler

Google'ın Chrome işletim sistemi büyük bir heyecanla ve merakla bekleniyor. Linux tabanlı olan işletim sistemi, Google'ın uzun vadeli planlarında önemli bir yere sahip.

Chrome işletim sistemiyle ilgili bazı detaylar, bir blog yazarı tarafından Chromium'un en son sürümünü indirirken keşfedildi. Google sunucularındaki klasör şimdi çıkartılmış olsa da, blogcu içerideki, Chrome işletim sistemine özel, Google Chrome internet tarayıcı sürümleri hakkında bilgi edinebildi.

Bu sürümlerden elde edilen bilgiler oldukça ilgi çekici. Örneğin Chrome internet tarayıcı, Chrome işletim sistemine entegre olacak. Görev çubuğu Chrome'un sekme çubuğuna gömülü olacak. Burada pil ömrü, saat gibi çeşitli bilgiler görülebilecek. Chrome internet tarayıcı, aynı zamanda işletim sisteminin ana ekranı olacak.

Bu esnada Chrome için yeni bir logo da dikkat çekiyor. Elbette bunun final logo olup olmayacağı belli değil. Bu logoya tıklandığında Google Short Links sayfasına gidiyor.

Chrome internet tarayıcının Chrome işletim sistemi için özel sürümlerinden görüntüleri galerimizde bulabilirsiniz...

Tüm konu: Chrome OS'da Chrome tarayıcıdan görüntüler

Resimlerle: Chrome OS için Chrome'dan sürpriz görüntüler

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Tarayıcı ve işletim sistemi ayrık mı olmalı? Bütünleşik mi?

Feel Good
16-10-2009, 19:36   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,688 mesaj
Alıntı: CHIP Online  
Tartışıyoruz: Tarayıcı ve işletim sistemi ayrık mı olmalı? Bütünleşik mi?
Tabii ki bütünleşik.

Kırık Çocuk
16-10-2009, 22:30   |  #3  
Yıllanmış Üye
473 mesaj

Bütünleşik olsa da ayrık olsa da herkes istediği programı kullanır. Her alanda. İster sörf olsun ister fotoğraf olsun. O yüzden en iyisi (performansa da katkısı olması için) bütünleşik olmayıp ayrı olarak elde edilmesi.

beepha
17-10-2009, 12:42   |  #4  
Yıllanmış Üye
156 mesaj

bütünleşik olsun da şu Chrome arayüzünü değiştirsinler sekmelerin hatlarını keskinleştirsinler Firefox sekmeleri gibi

Ahmet Ertuğrul
18-10-2009, 05:48   |  #5  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
3,651 mesaj

Ayrık.

_hEro
18-10-2009, 11:22   |  #6  
_hEro avatarı
Yıllanmış Üye